Jak przygotowac ścianę przez nałożeniem płyt gipsowych

Zastanawiasz się z czego budować ściany? Chcesz wiedzieć jakie wykonać tynki? Szukasz pomysłu na ciekawe wykończenie elewacji? W tym dziale znajdziesz porady i inspiracje.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

WSRH
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 38
Rejestracja: 01 lip 2010, 15:20
Jak przygotowac ścianę przez nałożeniem płyt gipsowych

autor: WSRH » 08 lut 2016, 15:40

Witam, panowie planuję w przedpokoju założyć kamień gipsowy, nie chcę jakiegoś super, to w końcu przedpokój, max do 30zł m2. Ale pytanie mam o podłoże, obecnie mam na ścianie jakąś farbę z castoramy, brązową. Czy przed klejeniem muszę ją zerwać i dopiero gruntować ? czy wystarczy troche papierem przejechać i dopiero gruntować ?

Gość10463
Re: Jak przygotowac ścianę przez nałożeniem płyt gipsowych

autor: Gość10463 » 08 lut 2016, 16:18

zależy jaką masz farbę na ścianie, spodziewam się że dobry grunt sobie z tym poradzi
najlepiej żółty w kwadratowym kanisterku

WSRH
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 38
Rejestracja: 01 lip 2010, 15:20
Re: Jak przygotowac ścianę przez nałożeniem płyt gipsowych

autor: WSRH » 08 lut 2016, 16:33

żółty w kwadratowym kanisterku ? znalazłem kwadratowy kanisterek ale pomarańczowy... na literę U

Gość10463
Re: Jak przygotowac ścianę przez nałożeniem płyt gipsowych

autor: Gość10463 » 08 lut 2016, 16:50

w nazwie zbliżony do producenta ceramiki z Opoczna a kolejne litery to rejestracje od Torunia i numer kolejny po 16 :lol:

zakaz reklamowania ;-)

WSRH
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 38
Rejestracja: 01 lip 2010, 15:20
Re: Jak przygotowac ścianę przez nałożeniem płyt gipsowych

autor: WSRH » 08 lut 2016, 17:55

napisałem pw ;]

adamekz91
Początkujący
Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 08 lut 2016, 13:03
Lokalizacja: Zielona Góra
Re: Jak przygotowac ścianę przez nałożeniem płyt gipsowych

autor: adamekz91 » 08 lut 2016, 21:07

Proponuję grunt z piaskiem kwarcowym :)

Pozdrawiam

WSRH
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 38
Rejestracja: 01 lip 2010, 15:20
Re: Jak przygotowac ścianę przez nałożeniem płyt gipsowych

autor: WSRH » 09 mar 2016, 22:56

Witam panowie, nie chcę spamować ale kupiłem już kamień od stone master, pytanie mam o klej, wolałbym jakiś w wiadrze gotowy kupić, żeby nie mieszać tego, polecacie coś dobrego i w miarę w dobrej cenie ?

Turczynow
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 24 mar 2016, 16:50
Re: Jak przygotowac ścianę przez nałożeniem płyt gipsowych

autor: Turczynow » 24 mar 2016, 16:53

Grunt z piaskowcem

To zależy jaka ściana i jakie płyty gipsowe. Ja jak u siebie kładłem gotowe płyty gipsowe to użyłem jako podkładu gruntu z piaskowcem. Nie ukrywam, że do gipsu to najlepiej pasuje. Ogólnie jednak jest wiele różnych metod. Tę którą zaproponowałem, to jedna z nich http://dudagips.com.pl/scianki-dzialowe/sciany-gipsowe
Co do samych płyt gipsowych, to najlepiej będzie, jak poczytasz dokładnie przed ich zakupem, czy te, które zamierzasz nabyć nadają się do takiego gruntu.
Ostatnio zmieniony 21 kwie 2016, 11:26 przez Turczynow, łącznie zmieniany 1 raz.

e-Rzecznik Śnieżka
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1227
Rejestracja: 25 maja 2012, 8:26
Kontaktowanie:
Re: Jak przygotowac ścianę przez nałożeniem płyt gipsowych

autor: e-Rzecznik Śnieżka » 01 kwie 2016, 21:41

Szanowny Panie,

jeśli powłoka malarska jest w dobrym stanie, to można ograniczyć się do jej zmatowienia papierem ściernym, a następnie dokładnego odpylenia i zagruntowania dobrej jakości gruntem. Jeśli chodzi o gotowy klej, najlepiej zastosować wyrób dedykowany przez producenta kamienia. Z klejów w formie sypkiej, do wymieszania polecam ACRYL-PUTZ® KG31 Klej Gipsowy.

Pozdrawiam serdecznie,
E-rzecznik FFiL Śnieżka

tamud
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 19 maja 2016, 7:15
Re: Jak przygotowac ścianę przez nałożeniem płyt gipsowych

autor: tamud » 19 maja 2016, 7:51

Turczynow pisze:Grunt z piaskowcem

To zależy jaka ściana i jakie płyty gipsowe. Ja jak u siebie kładłem gotowe płyty gipsowe to użyłem jako podkładu gruntu z piaskowcem. Nie ukrywam, że do gipsu to najlepiej pasuje. Ogólnie jednak jest wiele różnych metod. Tę którą zaproponowałem, to jedna z nich http://dudagips.com.pl/scianki-dzialowe/sciany-gipsowe
Co do samych płyt gipsowych, to najlepiej będzie, jak poczytasz dokładnie przed ich zakupem, czy te, które zamierzasz nabyć nadają się do takiego gruntu.


No tak, tylko że grunt powinno się używać w zależności także od specyfiki konkretnego miejsca. Ja jestem zdania, że ścianka gipsowa nie wszędzie pasuje i nie wszędzie się sprawdzi.
Dobrym przykładem jest np. powierzchnia pokoju, niewielkiego pokoju. Ja takie ścianki wykorzystywałem przy docieplaniu balkonu, tarasu czy piwnicy. Tak owszem. Można sobie pozwolić na stratę cm w zamian za lepsze docieplenie.


Wróć do „Ściany elewacje fasady ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości

Gotowe projekty domów