Studnia głębinowa

Instalacja wodna w mieszkaniu czy w domu to bardzo istotna kwestia. Jeżeli masz problem ze swoją instalacją wodną, nie wiesz jak ją rozplanować, jak zainstalować hydrofor, czy wykonać podłączenia, tutaj znajdziesz odpowiedzi na swoje pytania.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

edidio
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 10 sty 2007, 16:35
Studnia głębinowa

autor: edidio » 10 sty 2007, 16:49

Do odbioru całkowitego domu, którego wlaśnie kończe potrzebne mi jest przyłącze wodne z wodociągów na które nie mam szans więc musze mieć studnię glębinową pozwolenie na jej wykonanie już dostałem. Czy po wykopaniu studni do odbioru całkowitego jest potrzebny mi geolog i jakieś zezwolenia dodadkowe na korzystanie z niej? Bardzo dziękuje za odpowiedzi

marcinur
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 01 gru 2006, 22:11

autor: marcinur » 20 sty 2007, 9:24

Jeżeli studnia ma mieć mniej niż 30 m i będzie wykorzystywana do "do zwykłego korzystania z wód"(czyli przez osobę prywatną) i nie będziesz pobierał więcej niż 5 m^3 na dobę to możesz wykonać ją bez projektu prac geologicznych, bez nadzoru geologicznego, a na korzystanie z wody nie potrzebujesz pozwolenia wodnoprawnego.

edidio
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 10 sty 2007, 16:35

autor: edidio » 20 sty 2007, 16:12

Bardzo dziekuje za odpowiedz, tzn wystarczy to zgłoszenie zamiaru wykonania robut budowlanych nie wymagających decyzji o pozwoleniu które już mam wydane przez Starostwo powiatowe

hudraulik
Początkujący
Początkujący
Posty: 17
Rejestracja: 09 lis 2006, 13:51
Lokalizacja: Łódź

autor: hudraulik » 23 sty 2007, 15:30

Sam miałem ten problem i wiem o tym, że do każdej studni która ma zainstalowaną pompe a nie żurawia bądż korbelkę należy zlecić geologowi zrobienie operatu wodno prawnego. Studnia jest zarejestrowana, prowadzi się dziennik dwa razy do roku mierzy się poziom lustra wody, poza tym jest zamontowany licznik - wodomierz. Za każdy m 3 odprowadza się do laski marszałkowskiej ok 16 gr. Na pocieszenie chcę dodać że jest to martwe prawo którego nikt nie egzekwuje. W projekcie domu jest ujęcie wody. Wystarczy, że geodeta je nakreśli a facet z uprawnieniami budowlanymi (Hydraulik) Wcześniej wykona zgodnie z projektem. Nikogo nie interesuje czy sam sobie wywierciłeś.

edidio
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 10 sty 2007, 16:35

autor: edidio » 23 sty 2007, 16:42

Bardzo dziekuje za odpowiedz a propo dawno pan wiercił tą studnie bo od tego roku podobno zaszły zmiany, mnie interesuje to czy do odbioru całkowitego budynku który jest na terenie miasta, a jak wiadomo bez wody i prądu nie odbiorą mi budynku mieszkalnego i czy wymagane są jakieś dokumenty dodatkowe.Bo niby do 30m studnia nie wymaga tych wszystkich ceregieli,POZDRAWIAM

hudraulik
Początkujący
Początkujący
Posty: 17
Rejestracja: 09 lis 2006, 13:51
Lokalizacja: Łódź

autor: hudraulik » 13 lut 2007, 10:23

Studnię budowałem w 2003 roku, a odbiór mioałem w 2005. Podobno już nie ma czegoś takiego jak odbiór częściowy. Jest normalny odbiór całkowity, a w razie braków komisja wydaje decyzję odbioru z wpisaną datą uzupełnienia braków. To już na etapie zatwierdzenia projektu musi być naniesione ujęcie wody, czy to jest studnia czy wodociąg, nie ma to znaczenia. Studnie następnie wykonujemy zgodnie z projektem - można to zrobić samamu. Ważne aby geodeta naniusł ujęcie na mapie powykonawczej. Musi być również wpis kierownika budowy o wykonaniu przyłącza do studni. Musi być też odprowadzenie ścieków np: Szambo zgodne ze wcześniejszym projektem, jeśli nie zgodne to z atestami ( aktualnymi) wraz z dowodem zakupu. Musi też być naniesione na mapę powykonawczą, przeprowadzony pomiar szczelności przez kierownika budowy - Wpis w dzienniku budowy. i wykonanie przyłącza wraz z naniesieniem go na mapkę powykonawczą przez geodetę. To wszystko jeśli chodzi o wodę. Jak wodociąg to umowa ze ZWiK. Podobnie jest ze wszystkimi mediami i nie widzę w tym żadnej filozofii.

MichalBudowniczy
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1417
Rejestracja: 21 sty 2015, 13:57
Re: Studnia głębinowa

autor: MichalBudowniczy » 11 sty 2016, 14:30

Tak są one potrzebne, przynajmniej tak było w moim przypadku. Zatrudniłem firmę http://www.hydroel.com.pl/ i miałem z głowy całą budowę.

Mikołaj_45
Początkujący
Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 22 lut 2016, 18:54
Re: Studnia głębinowa

autor: Mikołaj_45 » 29 mar 2016, 21:58

Ja natomiast uważam że warto zaufać firmie Geoxx z Olsztyna. Prace wykonali bardzo profesjonalnie i bez zdzierania pieniędzy. znam różne takie firmy co niestety chcą naciągać i nie działają do końca zgodnie z przepisami. Tu mamy odwrotność

Ekspert ELPLAST+
Początkujący
Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 01 wrz 2017, 15:35
Re: Studnia głębinowa

autor: Ekspert ELPLAST+ » 07 wrz 2017, 12:31

Witam w imieniu firmy ELPLAST+

Jeżeli ktoś potrzebowałby materiałów z kategorii rur, studni, kształtek, zasobników czy też fachowej porady to serdecznie zachęcam do odwiedzenia strony: https://elplastplus.pl/

Jesteśmy polską produkcyjną firmą rodzinną działającą w branży przetwórstwa i produkcji wyrobów z tworzyw sztucznych, głównie polietylenu i polipropylenu. Zawsze chętnie pomożemy i doradzimy.

Pozdrawiam!

danielozzo
Początkujący
Początkujący
Posty: 28
Rejestracja: 30 wrz 2017, 18:22
Re: Studnia głębinowa

autor: danielozzo » 19 paź 2017, 9:43

Studnia głębinowa to dobry pomysł, ponieważ w razie jakiejkolwiek awarii wodociągu my mimo tego będziemy mieli dostęp do wody. Być może z początku się tego nie docenia, ale już po pierwszej okazji zaczniemy twierdzić, że jednak instalacja takiej studni to był dobry wybór.

klarkos
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 03 wrz 2015, 7:20
Re: Studnia głębinowa

autor: klarkos » 19 paź 2017, 11:01

jeśli jest możliwośc, to fajnie mieć studnię głębinową, nawet z uwagi na jkośc wody i niezależnośc, my czekamy na decyzje gminy, Zastanawiam się czy postawic sobie też zbiornik wody, bo mamy panele fotowoltaiczne i moglibysmy miec swoją ciepłą wode... http://www.komnino.com.pl/pl/of/cat/zbi ... dy.20.html - taki znalazlem..

ala800
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 20 paź 2017, 8:51
Re: Studnia głębinowa

autor: ala800 » 20 paź 2017, 9:04

Witam i polecam fachowca od pomp http://instalski.pl

grzesiek998
Aktywny
Aktywny
Posty: 111
Rejestracja: 30 mar 2018, 7:22
Re: Studnia głębinowa

autor: grzesiek998 » 30 mar 2018, 12:57

Mogę polecić tego fachowca jeśli chodzi o studnię głębinową: http://weneo.pl/budowa-studni-glebinowej/ Mnie dobrze doradził :)

olgax7
Aktywny
Aktywny
Posty: 108
Rejestracja: 21 maja 2018, 8:17
Re: Studnia głębinowa

autor: olgax7 » 13 cze 2018, 12:29

To inwestycja na lata, warta zachodu. Tu więcej informacji http://jesttak.pl/studnie-glebinowe-inwestycja-na-lata/
Mam taką na działce i to bardzo wygodna opcja :) Sąsiedzi nie mają dostępu do wody i noszą ją w baniakach z domu, a ja mam wszystko na miejscu

arek_ch
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 636
Rejestracja: 28 paź 2016, 14:44
Re: Studnia głębinowa

autor: arek_ch » 18 cze 2018, 18:23

A ja z kolei polecam fachowców, którzy korzystają z niezawodnych sprzętów. Wbrew pozorom to jest ważne, bo studni głębinowej bez dobrego sprzętu wiertniczego wykonać po porostu się nie da. Są dziś tacy, jak http://staltechnika.pl/pl/ i nie da się ukryć, że mają doświadczenie w pracach wiertniczych, bo osobiście widziałem jak wygląda praca na ich wiertnicach i pionowych i poziomych. Także na to też zalecam zwracać uwagę na takie detale.


Wróć do „Instalacje wodne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości

Gotowe projekty domów