Koszt budowy domu

Koszt budowy domu lub remontu to często najważniejsza kwestia, decydująca o rozpoczęciu prac, wyborze technologii lub wykonawcy. W tym dziale uzyskasz odpowiedzi na pytania dotyczące realnych kosztów budowy, rady jak zaoszczędzić i jak budować z określonym budżetem.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

Damian193
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 29 lut 2016, 14:46
Koszt budowy domu

autor: Damian193 » 29 lut 2016, 15:01

Witam tak jak w temacie. Prawdopodobnie dostanę dom do wykończenia od rodziców. Powierzchnia domu to ok 100m2. Fundamenty są, ściany postawione, okna i drzwi wejściowe drewniane ale też już są, nie wiem co to za rodzaj okien ale środek mają takie jak PCV. Dwie szyby w jednej kwaterze. Media pociągnięte, gaz, woda prąd a nawet kanalizacja wystarczy tylko zapłacić za odbiór. I teraz tak, dom docelowo miał być dwu piętrowy. Czyli parter, pierwsze piętro i strych. Budowa stanęła jakieś parę lat temu. Ja nie potrzebuję takiego dużego domu i chciałbym, wyrzucić pierwsze piętro z planów i zrobić sobie poddasze mieszkalne. Czy ktoś z was uaktualniał plany w ten sposób, gdzie trzeba się udać w tym celu? Jeszcze jedno pytanie, wiem że szczegółów nie podałem za wiele ale jakie orientacyjne koszta wykończenia domu można przyjąć a chodzi mi tu mianowicie o dach, tynkowanie wewnątrz, elewacja. Na końcu jakie jeszcze ogrzewanie standardowy piec na węgiel i drzewo, ekogroszek, pelet czy coś innego? Dodam tylko że jestem świeży w temacie i nie wiem czy taka budowa mnie nie przerasta :) Rejon inwestycji to okolice Krakowa ok 1km od granic miasta.
Pozdrawiam

Ebardo
Początkujący
Początkujący
Posty: 19
Rejestracja: 25 mar 2016, 8:54
Re: Koszt budowy domu

autor: Ebardo » 25 mar 2016, 9:50

Faktycznie bardzo ciężko jest tutaj szacować koszty,tym bardziej jeżeli chodzi o wykończenie domu bo to zależy od konkretnych materiałów na jakie się zdecydujesz,plus zapłata za fachową ekipe która to wykona,robociznę. Co do ogrzewanie to pamiętaj,ze podstawą jest dobra izolacja budynku,wtedy koszty opały będą niższe.

Kasia67
Początkujący
Początkujący
Posty: 19
Rejestracja: 24 sie 2016, 18:23
Re: Koszt budowy domu

autor: Kasia67 » 30 sie 2016, 17:15

Trzeba pamiętać jeszcze, że przed budową należy wykonać mapy geodezyjne http://www.geo-szkic.pl. Zrobienie takich map sytuacyjno- wysokościowych może trwać ponad dwa tygodnie. Jest to jednak niezmiernie ważne, bo bez tego nie da się dobrze zrobić projektu, nie mówiąc już o samym budowaniu domu.

animka
Aktywny
Aktywny
Posty: 264
Rejestracja: 09 gru 2013, 21:36
Lokalizacja: Kraków
Re: Koszt budowy domu

autor: animka » 02 wrz 2016, 9:15

ja właśnie teraz mam zagwozdkę bo zastanawiam się co wybrać mieszkanie czy może dom z jednej strony mieszkanie fajnego tańsze tak natomiast dom to już jest coś większego na dłuższy okres czasu. Jeśli chodzi o domy Bielsko mi się bardzo podoba mój mąż stamtąd pochodzi i chyba tam byśmy Kogoś szukali.

madzia1995
Początkujący
Początkujący
Posty: 14
Rejestracja: 07 cze 2016, 13:36
Re: Koszt budowy domu

autor: madzia1995 » 06 wrz 2016, 13:35

Witam, jeśli chcesz uaktualnić projekt i go przerobić musisz znaleźć architekta. Potrzebna ci będzie tez mapka do celów projektowych, którą robi geodeta na początkowym etapie. Jeśli jestes z podkarpacia polecam firmę architektoniczną W23 Architekci z Jasła a geodetę firmę RODGEO, również z okolic Jasła. Mili, sympatyczni i załatwią sprawę od ręki. Pomogą w urzędowych papierach.

Daniel4321
Aktywny
Aktywny
Posty: 116
Rejestracja: 17 paź 2017, 10:17
Re: Koszt budowy domu

autor: Daniel4321 » 26 lis 2017, 19:10

Koszt budowy domu może Cię wynieść znacznie mniej, jeśli postawisz na tanią, choć jednocześnie profesjonalną obsługę geodezyjną. Wykonanie pomiarów to obowiązek przed rozpoczęciem budowy. Jeśli poszukujesz geodety, który spełnia wszystkie powyższe warunki to polecam skorzystać z usług GLOB K&Z z Warszawy.

Nephalim123
Aktywny
Aktywny
Posty: 263
Rejestracja: 03 sie 2017, 8:00
Re: Koszt budowy domu

autor: Nephalim123 » 27 lis 2017, 13:26

Ile sie zapłaci za budowę domu to zależy od wielu czynników. Po pierwsze usługi po drugie materiały po trzecie nieprzewidziane wypadki.

Dazbertys
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 29 lis 2017, 11:52
Re: Koszt budowy domu

autor: Dazbertys » 29 lis 2017, 11:55

To jest zbyt ogólne pytanie, ponieważ od wielu czynników jest ustosunkowana cena domu dlatego warto się udać do architekta wykonać projekty cały plan działania a później do wyceny
______________________
http://modna-wiedza.pl/

Paparoach
Aktywny
Aktywny
Posty: 179
Rejestracja: 15 maja 2012, 10:08
Kontaktowanie:
Re: Koszt budowy domu

autor: Paparoach » 08 gru 2017, 16:04

W chwili obecnej trzeba liczyć od około 1800 do 2500 zł za m2 za stan deweloperski + około 1200 za m2 za wykończenie w średnim standardzie ale ten koszt może być dużoo wyższy
"Mniej znaczy więcej"- Mies van der Rohe


Wróć do „Ile kosztuje budowa domu, remont domu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 40 gości

Gotowe projekty domów