Ocieplenie stropu drewnianego a wilgoć

Stropy są jednym z najważniejszych elementów konstrukcyjnych, które oddzielają kondygnacje budynku. Jeżeli chcesz dowiedzieć się jak zbudować, wyciszyć i ocieplić strop koniecznie zapoznaj się z tym działem.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

iryda2222
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 16 mar 2016, 8:15
Ocieplenie stropu drewnianego a wilgoć

autor: iryda2222 » 16 mar 2016, 8:51

Mam pytanie remontuje dom w którym jest strop drewniany , był to strych.Chciałbym zagospodarować strych na użytkowy.Strop są to belki stropowe od spodu obity deskami i otynkowany na siatce metalowej,między belki chciałbym dać wełnę a od góry płyta osb a wiadomo że Osb jest szczelna jak folia więc czy to mi się wszystko nie zakisi i tu moje pytanie jak to jest z tą folią paroizolacyjną dawać nie dawać ? czytam i już pomieszało mi się wszystko o foli myślałem dać pod Karton Gips na suficie podwieszanym pod stropem.Poddasze na razie nie będzie ogrzewane dopiero za rok jak dół zrobię to zacznę ocieplać skosy na poddaszu.

Tomek W.
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 417
Rejestracja: 22 cze 2011, 10:47
Lokalizacja: Cigacice
Kontaktowanie:
Re: Ocieplenie stropu drewnianego a wilgoć

autor: Tomek W. » 22 mar 2016, 20:03

Ogólną zasadą jest aby folie paroszczelne stosować od strony większej wilgotności / większej temperatury.
Należy również pamiętać, że jeżeli para wodna ma możliwość wejścia w przegrodę należy jej również umożliwić wyjście z drugiej strony.
Dlatego w stropach międzykondygnacyjnych od strony sufitu w pomieszczeniach o dużej wilgotności warto zastosować folię paroizolacyjną.
Płyta osb na podłodze poddasza nie powinna dotykać wełny, 1-2 cm szczeliny powietrznej powinno wystarczyć. To powinno zabezpieczyć przed zbieraniem się wilgoci pod płytą osb, szczególnie gdy poddasze nie będzie ogrzewane.
PozdrawiamTomek W.e-konsultant Rockwool

viki42
Aktywny
Aktywny
Posty: 130
Rejestracja: 16 gru 2015, 10:54
Re: Ocieplenie stropu drewnianego a wilgoć

autor: viki42 » 07 cze 2016, 9:59

Na tym blogu [MGProjekt] widziałam ciekawy artykuł o stropach drewnianych. W ogóle sporo cennych informacji tam znajdziesz więc może poszukaj. Warto poszukać informacji w kilku miejscach (na forach, blogach, w gazetach) i porównać je ze sobą, a później wybrać najlepszą opcję.


Wróć do „Stropy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości

Gotowe projekty domów