Okna bezpieczne dla dzieci

Asortyment okien i drzwi jest tak duży, że wybór jest naprawdę trudny. Do tego montaż, konserwacja, czasem naprawy. Z tego działu możesz dowiedzieć się czym różnią się poszczególne typy i modele, jak wybrać odpowiednie okna i drzwi do Twojego domu i mieszkania, jak je prawidłowo osadzić, konserwować i co robić jeśli pojawią się jakieś problemy.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

Redakcja
Redakcja
Posty: 5433
Rejestracja: 02 cze 2003, 8:18
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:
Okna bezpieczne dla dzieci

autor: Redakcja » 30 lip 2015, 13:04

Komitet ds. Ogólnego Bezpieczeństwa Produktów uznał konieczność wprowadzenia norm związanych z bezpieczeństwem dzieci. Okna bezpieczne dla dzieci >>
Redakcja

Marcin Rutkowski
Początkujący
Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 30 lip 2015, 12:28
Okna bezpieczne dla dzieci

autor: Marcin Rutkowski » 30 lip 2015, 13:04

Okna muszą byc bezpieczne - jeżeli dziecko otworzy cos czego nie powinno to moze sie skonczyc zle.

Dobrze ze sa certyfikaty które wymagaja pewnych zachowan od producentów. To samo jest z placami zabaw - setki chinskich producentów oferuje znizki i brak jakiegokolwiek bezpieczenstwa, natomiast polscy producenci (np http://ludoparc.pl) maja problemy z sprzedażą placów zabaw które sa bezpieczne i spelniaja wszystkie certyfikaty
Marcin Rutkowski

KlamkiOutlet
Aktywny
Aktywny
Posty: 104
Rejestracja: 13 sie 2015, 12:09
Re: Okna bezpieczne dla dzieci

autor: KlamkiOutlet » 17 sie 2015, 12:50

To prawda i podczas zakupu okna powinniśmy zwracać uwagę właśnie na wspomniane certyfikaty,tak aby mieć pewność w kwestii tego iż dany producent jak i same okna są w pełni bezpieczne,również dla naszych dzieci.

olivka85
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 53
Rejestracja: 06 lut 2014, 9:57
Lokalizacja: Poznań
Re: Okna bezpieczne dla dzieci

autor: olivka85 » 08 wrz 2015, 9:16

My jak kupowaliśmy okna to zamówiliśmy dodatkowo zamknięcia do każdego okna - nie ma szans by dziecko samo je otworzyło. Bardzo fajnie rozwiązanie, oszczędza moje nerwy;) Nie wiem czy każda firma robi takie rzeczy. Ja zamawiałam w http://www.mmtimberwindows.com/ - sami mi w sumie taką opcję podpowiedzieli.

HurtOkien
Początkujący
Początkujący
Posty: 27
Rejestracja: 02 gru 2015, 8:26
Re: Okna bezpieczne dla dzieci

autor: HurtOkien » 21 gru 2015, 10:35

Tego typu dodatkowe zamknięcia czy zabezpieczenia okna,to bardzo dobry pomysł jeżeli mamy w domu małe dzieci,wtedy nie ma się czego obawiać. Co do samych okien dobrej jakości,sprawdzonych i renomowanych producentów,to zapraszamy także od nas,gdzie znajdziecie ich szeroki wybór.

pokoe
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 321
Rejestracja: 10 kwie 2013, 20:36
Re: Okna bezpieczne dla dzieci

autor: pokoe » 31 gru 2015, 15:45

Poza tym takie okna wymagają dobrego montażu. Ja jestem zresztą zdania, że okna bezpieczne dla dorosłych to także bezpieczne dla dzieci. Można jednak wystarać się o dodatkowe zabezpieczenia, nie mówiąc już o tym, że można po prostu mieć jedną uniwersalną klamkę do wszystkich okien. :)

ODB
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 90
Rejestracja: 25 lut 2016, 11:42
Re: Okna bezpieczne dla dzieci

autor: ODB » 25 lut 2016, 11:52

Co do montażu okien to mogę się zgodzić,wymagają one solidnej i fachowej firmy która zna się na rzeczy i dlatego też zapraszam do nas,na pewno nikt nie będzie rozczarowany.

ODB
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 90
Rejestracja: 25 lut 2016, 11:42
Re: Okna bezpieczne dla dzieci

autor: ODB » 15 mar 2016, 10:26

Bezpieczne okna oraz ich wybór to jedna sprawa,ale pamiętaj też o odpowiednim montażu,właśnie o tym pisaliśmy powyżej,znalazłeś już odpowiednią firmę i zdecydowałeś się na konkretne okna? Daj znać na forum.

bhpowiecplus
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 15 mar 2016, 11:11
Re: Okna bezpieczne dla dzieci

autor: bhpowiecplus » 15 mar 2016, 11:17

Jak to się mówi - nic nie zastąpi zdrowego rozsądku. Dodatkowe zabezpieczenia tylko zwiększają poziom bezpieczeństwa :)

KupujDrzwi
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 45
Rejestracja: 14 gru 2015, 10:58
Re: Okna bezpieczne dla dzieci

autor: KupujDrzwi » 22 mar 2016, 10:35

Zgadzam się z tym i jest to bardzo ważna kwestia jeżeli mam y w domu małe dzieci,wówczas warto dołożyć nieco więcej,a zdecydować się na okna w pełni bezpieczne z wyższej półki.


Wróć do „Okna i drzwi”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości

Gotowe projekty domów