Farba - jaka i kolor, pomocy

Projekty wnętrz. Szukasz inspiracji jak zaaranżować mieszkania, domy? Tutaj znajdziesz uzyskasz odpowiedzi na nurtujące Cię pytania, pomysły na wystrój każdego pomieszczenia oraz architektów z całej Polski.
nowalijka_
Początkujący
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 26 lut 2016, 15:23
Farba - jaka i kolor, pomocy

autor: nowalijka_ » 20 mar 2016, 18:45

pisze zalamana pierwszymi dwoma podejsciami.
poszukuje farby, para/tikkurila/beckers, nie tylko gotowe, ale jak najbardziej z mieszalnika. wymalowalam kawalek scian probka tikkurili wg wzornika ncs i kolor okazal sie kompletna klapa.
wzielam tez z beckersa gotowa silver pearl - rowniez klapa.
Szukam bialej farby leciutenko zlamanej blekitem/niebieskim. Bieli, ktora jedynie dawalaby refleksy niebieskie, ale tylko wpadajaca w niebieski, nie niebieska.
szara okazala sie dla mnie za smutna, a wybrana ze wzornika miala za duzo fioletu i wyszla siwa, smetna.
czy moglby ktos doradzic? jestem podlamana, niedlugo nie starczy mi scian, a wydawaloby sie, ze wzornik ncs ma mnostwo kolorow, ale wyszlo jak wyszlo.
teraz wiem, ze nie chce by sciana wpadala w szary, a pragne, by byla biala z doslownie odrobina niebieskiego, dla niektorych niech to nawet bedzie i zwykly bialy. nie moze byc jednak zbyt smetny bialy.
z gory dziekuje

malaka
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 818
Rejestracja: 20 lut 2014, 17:17
Re: Farba - jaka i kolor, pomocy

autor: malaka » 21 mar 2016, 12:13

Dziwię się, że tikurila Ci nie podeszła. Może spróbuj z innym odcieniem? Bo generalnie ich kolory wyglądają najlepiej według mnie.

nowalijka_
Początkujący
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 26 lut 2016, 15:23
Re: Farba - jaka i kolor, pomocy

autor: nowalijka_ » 21 mar 2016, 13:16

wybralam zly odcien ze wzornika ncs po prostu.

ODB
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 90
Rejestracja: 25 lut 2016, 11:42
Re: Farba - jaka i kolor, pomocy

autor: ODB » 22 mar 2016, 11:23

A może ja zapytam inaczej: musi być to akurat paleta kolorów z tej konkretnej firmy? Bo przecież możesz wybrać inne odcienie i natrafisz na ten który będzie Ci pasował.nie warto sugerować sie tylko i wyłącznie firmą.

orlowski.krystek
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 16 mar 2016, 14:07
Re: Farba - jaka i kolor, pomocy

autor: orlowski.krystek » 24 mar 2016, 13:10

Hej, odpowiedź na pytanie znajdziesz w artykule https://www.kobietazkasa.pl/stylebook/r ... -nam-sluza. Masz tam też informację o tym jakie kolory nam służą. Pozdrawiam

sergii
Aktywny
Aktywny
Posty: 197
Rejestracja: 09 wrz 2015, 23:38
Re: Farba - jaka i kolor, pomocy

autor: sergii » 30 mar 2016, 17:18

Cześć, tutaj znajdziesz poradnik jak poprawnie malować ściany http://www.majsterdamian.pl/malowanie-p ... nie-scian/ . Niby prosta rzecz ale jak przyszło co do czego to sam korzystałem z porad :D

e-Rzecznik Śnieżka
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1227
Rejestracja: 25 maja 2012, 8:26
Kontaktowanie:
Re: Farba - jaka i kolor, pomocy

autor: e-Rzecznik Śnieżka » 01 maja 2016, 13:43

Trudno się rozmawia o kolorach, bo brakuje słów by dobrze opisać barwy i miejsce w jakich chce się je zastosować. Jeszcze trudniej jest gdy chodzi o niuanse. Przy bardzo jasnych kolorach szalenie istotna sprawę odgrywa światło. Kolor niebieski rzeczywiście może na ścianie sinieć lub szarzeć mimo, iż wzornik pokazuje piękny lazurowy odcień. Proponujemy samemu wziąć się za mieszanie przy pomocy pigmentu (51 błękitny Colorex ?) na bazie farby Satynowej. Można wtedy stopniowo kontrolować nasycenie i oceniać kolor na bieżąco co jakiś czas sprawdzając efekty na ścianie.
Pozdrawiam serdecznie,
E-rzecznik FFiL Śnieżka


Wróć do „Aranżacje wnętrz”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 27 gości

Gotowe projekty domów