Drabina przegubowa?

Dział przeznaczony przede wszystkim dla dekarzy i profesjonalistów. Tutaj poznacie najnowsze narzędzia dekarskie, które przydadzą się w Waszej codziennej pracy.

Moderator: Redakcja e-dach.pl

arno
Drabina przegubowa?

autor: arno » 09 lut 2011, 19:43

Witajcie.
Co sądzicie o drabinach przegubowych?
Potrzebna mi jest taka, bo zamierzam ją wozić w bagażniku wozu kombi - większe auto w mojej pracy nie wchodzi w grę i jest niepotrzebne - nie jestem budowlańcem a monterem drobnych instalacji.
Widziałem taką drabinę u jednego klienta, używałem jej nawet, muszę przyznać, że przy mojej wadze 115 kg + ciężar narzędzi spisała się znakomicie (a miałem pewne obawy). To było jednak jednorazowe użycie, a mam wątpliwość co do trwałości przegubów i blokad - wiadomo, że chodzi tu o moje bezpieczeństwo i zdrowie, może nawet życie.
Myślałem o drabinie 4x4 dostępnej w pewnym znanym serwisie aukcyjnym w cenie ok. 300 zł, grubość ścianek 1,5-2 mm.
Czy ktoś takiej używa na codzień?
U mnie byłaby obciążana kilka razy w tygodniu, po kilkanaście-kilkadziesiąt jednorazowych wejść i zejść w rozmaitych pozycjach drabiny.
Drabina ta wydaje mi się bardzo atrakcyjna, bo ma rozmaite możliwości ustawienia, które są mi bardzo potrzebne.
Prosiłbym szczególnie o opinie użytkowników, którzy korzystali z takiej drabiny conajmniej kilka miesięcy, gdyż nie chcę traktować tego jako krótkoterminowego zakupu.

Z góry dzięki.

damian_k
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 98
Rejestracja: 16 sty 2010, 22:48
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Kontaktowanie:
Re: Drabina przegubowa?

autor: damian_k » 12 lut 2011, 17:20

Na mieszkania za wysoka, w kamienicach za niska, na domkach w sam raz. Jako podest oczywiście.
Dwóch chłopa po 80kg wytrzymuje. Mieści się w bagażniku. Blokady jak na razie działają bez zarzutu po ponad roku używania.

arno
Re: Drabina przegubowa?

autor: arno » 12 lut 2011, 18:58

W kamienicach faktycznie może być za niska, ale ja na szczęście alpinistą nie jestem ;) Robię góra na 5 m i więcej nie ma potrzeby. W mieszkaniach wystarcza taboret. A co do domków to właśnie będzie główne zastosowanie. 2*80kg to ponad maksymalny udźwig - ciężko uwierzyć, że stajecie we dwóch na tym podeście.

Dzięki za info :-)

Kaya
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 28 mar 2011, 10:45
Lokalizacja: Warszawa
Re: Drabina przegubowa?

autor: Kaya » 29 mar 2011, 12:54

Czy ktoś zna drabiny od Mat-Project ? Słyszałam, że są sprawdzona firmą, ale chciałabym potwierdzenia, czy coś o niej wiecie?

rusztowanie
Początkujący
Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 15 sty 2012, 21:05
Lokalizacja: Wałbrzych
Kontaktowanie:
Re: Drabina przegubowa?

autor: rusztowanie » 15 sty 2012, 21:35

Drabiny przegubowe są bardzo dobrym rozwiązaniem jeśli chcemy mieć drabinę o niewielkich gabarytach po złożeniu. Polecam drabiny przegubowe firmy ITOSS, ALOSS, które można kupić u bezpośredniego importera kontakt:


KONTAKT:

Informacja o realizacji zamówień
kontakt pod adresem: drabiny@drabiny.info

Dział Sprzedaży
Tel. 074/ 857 03 39 (godz. 8.00 15.30)
Kom. 608 115 304 (godz. 7.00 18.00)
Kontakt pod adresem: biuro@drabiny.info

NASZA STRONA INTERNETOIWA: www.drabiny.info

Awatar użytkownika
dafe
rekomendowany doradca
Posty: 156
Rejestracja: 02 lut 2009, 14:04
Lokalizacja: Kronland Galizien
Kontaktowanie:
Re: Drabina przegubowa?

autor: dafe » 13 lut 2012, 8:41

Witam.

Ja od dwóch lat użytkuję drabinę teleskopową kombi od Telesteps.
Jestem mega zadowolony. Trzeba tylko uważać żeby jej nie zapaskudzić.
Długa po rozłożeniu na 2,3 m. Po złożeniu jakieś 0,9 m. Czyli zmieści się nawet do cienkusia.

Pozdrawiam

1001narzedzi
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 340
Rejestracja: 15 mar 2012, 20:04
Re: Drabina przegubowa?

autor: 1001narzedzi » 19 cze 2012, 15:15

To racja, pod tym względem jest to bardzo praktyczna i uniwersalna drabina, zapakujesz ja niemal wszędzie. co jest moim zdaniem bardzo ważne,możesz ją śmiało kupić.

Morgie
lubie spamować
Posty: 41
Rejestracja: 16 maja 2013, 9:10
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:
Re: Drabina przegubowa?

autor: Morgie » 23 lip 2013, 11:22

Ewentualnie polecam drabinę dachową:
http://www.lero.com.pl/category/drabiny-aluminiowe
Ale masz rację, że na bezpieczeństwie nie ma co oszczędzać, dlatego też dopytaj się w sklepie dokładnie jaka drabina będzie dla Ciebie odpowiednia ;)

Mario 15
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 20 lis 2013, 15:24
Re: Drabina przegubowa?

autor: Mario 15 » 20 lis 2013, 15:35

Ja polecam drabiny Altrex. Marka mało znana w polsce ale jakość produktów nieporównywalna z innymi.

Awatar użytkownika
Karol Mocny
Początkujący
Początkujący
Posty: 25
Rejestracja: 18 lip 2015, 19:26
Kontaktowanie:
Re: Drabina przegubowa?

autor: Karol Mocny » 14 mar 2016, 10:36

Odświeżam wątek. Jakby ktoś nadal szukał drabiny przegubowej, to polecam drabinę Alve Forte. Warto na nią zwrócić uwagę. Ja osobiście poddałem ją recenzji - http://drabinykarola.pl/drabina-aluminiowa-przegubowa-recenzja/ Zapraszam :)

StanosławBorsuk
Aktywny
Aktywny
Posty: 116
Rejestracja: 13 kwie 2015, 11:08
Re: Drabina przegubowa?

autor: StanosławBorsuk » 21 mar 2016, 12:47

ja mam taką: Obrazek i sobie chwale. Też mieści się w bagażniku.

macek9221
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 42
Rejestracja: 20 lis 2018, 12:04
Re: Drabina przegubowa?

autor: macek9221 » 30 maja 2020, 8:14

Z tego, co mi wiadomo, to firma Promen jest w stanie zaopatrzyć Cię w najbardziej odpowiedni i przede wszystkim w najbardziej potrzebny sprzęt. Na stronie przedstawiona jest cała oferta, więc możecie sprawdzić, czym należy się odpowiednim zająć.


Wróć do „Narzędzia dekarskie, narzędzia budowlane”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości

Gotowe projekty domów