Płytki w salonie

Salon jest jednym z najważniejszych miejsc w mieszkaniu, to tutaj spędzamy większość czasu i przyjmujemy gości. Rady i opinie na temat urządzania salonu ? małego, dużego, z jadalnią lub bez.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

renatak0
2 - ostrzeżenia!
Posty: 7
Rejestracja: 13 cze 2008, 11:07
Lokalizacja: warszawa
Płytki w salonie

autor: renatak0 » 13 cze 2008, 11:20

Mam pytanie.Partet mojego domu ma otwartą powierzchnię.Tzn kuchnia salon, jadalnia i mały korytarzyk nie są oddzielone drzwiami, jedynie zaznaczone częściowo ściankami. Chciałabym położyć jednakowe płytki na całej tej powierzchni ale nie wiem czy dobrze będzie to wyglądało?

Mateusz Płotka
1 - ostrzeżenie!
Posty: 12
Rejestracja: 11 cze 2008, 16:57
Lokalizacja: Warszawa

autor: Mateusz Płotka » 13 cze 2008, 11:42

Bardzo często kładzie sie jednakowe płytki na prawie całej powierzchni mieszkania.Aby trochę urozmaicić wyglad podłogi, można oddzielić pomieszczenia dekorami i listwami.Na przykład zrobić wzór w jadalni tam gdzie będzie stał stół, w korytarzu położyć kafle na kształt chodnika.W salonie moze być zaznaczone niejsce na stolik przed kanapą.Jednobarwne kafle na całej powierzchni mogą być trochę monotonne.

jahur
Początkujący
Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 26 gru 2006, 9:31
Lokalizacja: Rawicz

autor: jahur » 27 cze 2008, 19:18

Witam tak własnie jak kolega mówi, bardoz ładnie to wygląda, możesz do oddzielenia pomieszczen uzyc mozaiki w kolorze podobnym badz takim samym, no róznie, przeróżnie.
Pzdr
A jestem ok.
Pozdrawiam wszystkich.

nudzia
Aktywny
Aktywny
Posty: 109
Rejestracja: 26 sie 2008, 9:32

autor: nudzia » 21 wrz 2008, 21:44

Tak jest. Dobrze radzi Pan Mateusz . Koniecznie duże płytk i35x35 i układać ze wzorem
np. kwadrat z innego wzoru a raczej koloru

corleone
Aktywny
Aktywny
Posty: 155
Rejestracja: 26 sie 2008, 11:07

autor: corleone » 22 wrz 2008, 11:05

zgadzam się z kolegami - będzie dobrze jeśli urozmaicisz wszystko jakąś fajną mozaiką
corleone

musam
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 22 wrz 2008, 21:35

autor: musam » 22 wrz 2008, 21:46

Popieram.
bedzie wygladac fajnie, nie trzeba nawet "upiekrzac" jakimis mosaikami itp..
My tez robimy plytki na calym parterze : wejscie , salon kuchnia jadalnia (otwarte) schody na pietro i korytaz na pietrze. I zeby jeszcze nie bylo malo, podlogi w lazienkach na parterze i 1 pietrze beda rowniez w tych samych plytkach.
Tak sie teraz kladzie, mieszanie roznych plytek uwazam za kiczowate, co innego jezeli polaczy sie plytki i parkiet.
My bedziemy klasc na podlodze (30x60) nietety wiekszeplytki tej marki byly porostu dla nas za drogie, po za tym lazienka na parterze jest mala, wiec ten format jest w sumie ok.
za mieisac bedzie sie je klasc, to pokaze zdjecia. Mnostwo moich znajomych ma rowniez podobnie, kladzone jednolicie w tych samych plytkach.

gutdesign
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 51
Rejestracja: 24 paź 2008, 23:19
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

autor: gutdesign » 25 paź 2008, 0:32

Aby urozmaicić dużą powierzchnię podłogi dobrze jest położyc płytki z tej samej linii i nawet barwy ale różniące się np w macie i połysku, z fakturą i bez faktury, albo z jednej linii ale różniące się delikatnie odcieniem. Różnymi płytkami zaznaczyc strefy w domu.

karola88
Aktywny
Aktywny
Posty: 139
Rejestracja: 24 wrz 2014, 10:21
Kontaktowanie:
Re: Płytki w salonie

autor: karola88 » 19 sty 2016, 14:52

A myślałaś o tym żeby płytki położyć tylko na części kuchennej? A na reszcie pomieszczenie np panele

Awatar użytkownika
Seveno Renowacja Drewna
Początkujący
Początkujący
Posty: 18
Rejestracja: 13 sty 2016, 12:16
Lokalizacja: Kraków
Kontaktowanie:
Re: Płytki w salonie

autor: Seveno Renowacja Drewna » 26 sty 2016, 21:35

Weź pod uwagę jak będzie wyglądać salon. Jeśli planujesz wystrój rustykalny czy np. meble holenderskie będzie się to gryzło. Płytki pasują do bardziej nowoczesnego wnętrza. A jeśli już się na nie zdecydujesz to zdecydowanie bez żadnych wzorów, najlepiej gładkie i jednolite na całej powierzchni. Dzięki temu ustawiając meble czy dobierając ozdoby nie będziesz musiał brać dodatkowo pod uwagę wzorów podłogowych. No i coś co podoba się teraz za chwilę może się znudzić i niech będzie to coś co można szybko wymienić, podłoga jednak do takich rzeczy nie należy :)

HaDwao
Aktywny
Aktywny
Posty: 144
Rejestracja: 16 paź 2015, 10:54
Re: Płytki w salonie

autor: HaDwao » 29 sty 2016, 13:38

Płytki w salonie to bardzo dobra opcja,pod warunkiem iż będziesz miała ogrzewanie podłogowe,wtedy w zależności od kolorystyki,warto postawić także na jasne meble dla zachowania kontrastu i nowoczesnego stylu.

kacpi111
Początkujący
Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 08 sty 2016, 9:46
Re: Płytki w salonie

autor: kacpi111 » 01 mar 2016, 13:39

bardzo oryginalne płytki ma w swojej ofercie firma Pavimenti, moim zdaniem całą jednolitą podłogę można urozmaicić poprzez dodanie kilku takich bardziej wzorzystych płytek. Zobaczcie jaki mają wybór-http://www.pavimenti.pl/oferta, ja jestem pod wrażeniem tych wszystkich wzorów i kolorów.
Kacpi

Natalka_77
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 45
Rejestracja: 22 lut 2016, 14:24
Re: Płytki w salonie

autor: Natalka_77 » 01 mar 2016, 14:39

Też jestem zdania, że cudnie wyglądają ogromne, białe płytki z cieniutkimi białymi fugami na całej powierzchni - są bajeczne i mam takie :) z tym, że bez ogrzewania podłogowego ani rusz ;)

KamilaMeble
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 440
Rejestracja: 05 gru 2014, 11:03
Kontaktowanie:
Re: Płytki w salonie

autor: KamilaMeble » 08 mar 2016, 9:59

Ogrzewanie podłogowe jest w tym przypadku kluczową kwestią i również polecam takie rozwiązanie jeżeli decydujemy się na płytki. Sam wzór i kolor to oczywiście kwestia naszego gustu.
meble z dostawą do domu.

Kotler
Początkujący
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 08 mar 2016, 11:58
Re: Płytki w salonie

autor: Kotler » 10 mar 2016, 11:04

Ogrzewanie podłogowe jest bardzo komfortowe - zawsze jestem pod wrażeniem jak jestem u znajomych.
Białe duże płytki na podłogę w salonie? Zdecydowanie tak, wygląda to super. Tylko białe fugi mogą się szybko brudzić.

samky
Aktywny
Aktywny
Posty: 182
Rejestracja: 31 mar 2015, 14:47
Re: Płytki w salonie

autor: samky » 16 mar 2016, 17:35

Ale nie tylko białe płytki świetnie wyglądają w salonie. Teraz jest mnóstwo pomysłów aranżacyjnych ale i też o wiele więcej kolekcji dużych płytek do salonu.
salon-plytki.jpg
Ciekawa aranżacja salonu, połączenie dwóch odcieni kolekcji płytek.


Wróć do „Salon / Pokój dzienny”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości

Gotowe projekty domów