Przenoszenie rury gazowej.

Dowiedz się wszystkiego o instalacjach gazowych, które zagwarantują Ci bezpieczne i przyjazne mieszkanie. Wybierz odpowiedni piec gazowy - funkcjonalny i praktyczny.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

pluskff4
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 27 sty 2016, 5:27
Przenoszenie rury gazowej.

autor: pluskff4 » 27 sty 2016, 18:00

Witam
Chciałem przenieść starą rurę gazową w nowe miejsce. Czy ktoś orientuje się ile może taka "operacja" kosztować ?
Obciąć starą rurę (1), zaślepić dziurę, skrócić troszkę i ponownie wspawać w nowe miejsce (2).

Obrazek

Obrazek

Bolas
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 5330
Rejestracja: 21 lut 2008, 18:53
Lokalizacja: Żory - śląskie
Re: Przenoszenie rury gazowej.

autor: Bolas » 31 sty 2016, 21:46

Nie wiem czy ktoś się jeszcze bierze za spawanie takich rzeczy. Wykonanie tego w miedzi na zacisk u mnie to koszt 90zł/mb razem z zaworami i p.szczelności tyle że wymieniasz całą rurę. Drogo? Jeżeli zaczniesz to spawać dolicz malowanie ścian i sufitów razem ze szpachlowaniem i kuciem spalonego tynku. Smród w domu itp. Spawanie acetylenem też nie należy do najtańszych i najłatwiejszych do wykonania.
Oczywiście takie prace należy zgłosić do zarządcy budynku.

FraniaK
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 37
Rejestracja: 16 lut 2015, 14:14
Lokalizacja: Zabrze
Kontaktowanie:
Re: Przenoszenie rury gazowej.

autor: FraniaK » 01 mar 2016, 15:15

A czy do wykonania takiego przeniesienia lepsze są rury stalowe ze szwem czy bez? Bo mam namiar na fajną firmę http://www.euromixstal.pl/stal-czarna/rury/bez-szwu ale nie wiem co mam zamówić, bo generalnie mam obawy, że może nie pasować...

Bolas
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 5330
Rejestracja: 21 lut 2008, 18:53
Lokalizacja: Żory - śląskie
Re: Przenoszenie rury gazowej.

autor: Bolas » 05 mar 2016, 22:10

Od razu widać że nie masz pojęcia co reklamujesz bo nikt takich bzdur by o gazie nie napisał. We wszystkich twoich postach widać reklamę. No ale już przyzwyczajeni jesteśmy że na tym forum to norma. Kolejne 5gr za post w kieszeni.
Firma Ogólnobudowlana K-BOLBUD Bolesław Wujczyk
Żory - śląskie

daszuta
Aktywny
Aktywny
Posty: 121
Rejestracja: 16 sty 2017, 20:38
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.,Poznań
Re: Przenoszenie rury gazowej.

autor: daszuta » 22 sty 2017, 20:19

a sprawdziłeś już ile kosztuje wykonanie projektu tych zmian i opłaty za wydanie pozwolenia?
inż. budownictwa

daszuta
Aktywny
Aktywny
Posty: 121
Rejestracja: 16 sty 2017, 20:38
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.,Poznań
Re: Przenoszenie rury gazowej.

autor: daszuta » 22 sty 2017, 20:22

FraniaK pisze:A czy do wykonania takiego przeniesienia lepsze są rury stalowe ze szwem czy bez? Bo mam namiar na fajną firmę http://www.euromixstal.pl/stal-czarna/rury/bez-szwu ale nie wiem co mam zamówić, bo generalnie mam obawy, że może nie pasować...

wiesz co możesz sobie zrobić z tą rurą,walnąć się nią w łeb
kto dziś stosuje takie rury wewnątrz budynku?
inż. budownictwa


Wróć do „Instalacje gazowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości

Gotowe projekty domów