Koszt budowy ogrodzenia: prośba o weryfikację kosztów materiałów

Koszt budowy domu lub remontu to często najważniejsza kwestia, decydująca o rozpoczęciu prac, wyborze technologii lub wykonawcy. W tym dziale uzyskasz odpowiedzi na pytania dotyczące realnych kosztów budowy, rady jak zaoszczędzić i jak budować z określonym budżetem.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

eFela
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 26 lut 2016, 23:22
Koszt budowy ogrodzenia: prośba o weryfikację kosztów materiałów

autor: eFela » 26 lut 2016, 23:44

Panowie, Panie, pomóżcie.

Otrzymałam od wykonawcy wycenę kosztów budowy ogrodzenia. Koszt samych materiałów, który podaje mi wykonawca to 18 000 zł. Ile powinny kosztować mnie materiały? Głębokość fundamentu 60 cm, wysokość muru ponad ziemią 150 cm, długość ogrodzenia 12 metrów. Użyte materiały; beton B25, bloczki gazobetonowe, stal żebrowa gruba, zaprawa murarska, bloczek fundamentowy, stal konstrukcyjna, uplastyczniecz, żwir i piasek. Czy przy takiej wielkości ogrodzenia, 2,4 t stali żebrowej to prawdopodobna ilość potrzebna do uzbrojenia fundamentu? Kompletnie się na tym nie znam a wyceny w dostępnych kalkulatorach mówią mi o zupełnie innych kwotach. Boję się, że wykonawca nie jest do końca uczciwy. Dajcie, proszę, znać jak to widzicie.

Wróć do „Ile kosztuje budowa domu, remont domu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości

Gotowe projekty domów