Gonty drewniane na dach

Jak dobrać właściwe izolacje do ocieplenia dachu, jaki materiał izolacyjny wybrać? Wełna mineralna a może styropian?

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

Redakcja
Redakcja
Posty: 5433
Rejestracja: 02 cze 2003, 8:18
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:
Gonty drewniane na dach

autor: Redakcja » 30 gru 2014, 10:20

Gonty drewniane są wdzięcznym materiałem do krycia dachów, można je ułożyć na każdym dachu, nawet o bardzo... Gonty drewniane na dach >>
Redakcja

Dekarstwo Trzcinowe ski
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 18 paź 2013, 14:57
Gonty drewniane na dach

autor: Dekarstwo Trzcinowe ski » 30 gru 2014, 10:20

Trzcina-Eko-Dach-Strzecha
Firma zajmuje się kompleksowo budową altan, mebli ogrodowych oraz dachów
krytych trzciną wodną. Tworzone przez nas konstrukcje są ekologiczne i
trwałe dzięki zastosowaniu tylko naturalnych materiałów takich jak
drewno, kamień czy trzcina. Pozdrawiam tel.609088871
Dekarstwo Trzcinowe Grzegorz Wojtkowski

michaal85
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 534
Rejestracja: 15 gru 2014, 13:06
Re: Gonty drewniane na dach

autor: michaal85 » 30 gru 2014, 15:34

Solidna forma zajmujaca oferuja szeroki zakres produktow drewnianych to również http://tartakjejkowice.pl/ Świetna jakość materiałów i przystępne ceny

s.jankowski1965
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 26 sty 2015, 17:56

autor: s.jankowski1965 » 26 sty 2015, 18:06

Konserwowaliśmy kilka razy gonty drewniane. Najczęściej był to olej Gontox z Icopalu Zduńska Wola, ale także używaliśmy lakieru firmy Bondex, raz nawet czarnego dysperbitu. Poniżej link do ostatniej konsweracji gontów
http://www.malowaniedachow.eu/olejowani ... sokolniki/

Awatar użytkownika
Robson91
Początkujący
Początkujący
Posty: 16
Rejestracja: 05 maja 2015, 18:47
Lokalizacja: Zielona Góra
Re: Gonty drewniane na dach

autor: Robson91 » 08 sie 2015, 17:24

Gonty drewniane wyglądają świetnie, ale jeśli chodzi o murowany dom, wolałbym zastosować asfaltowe, bo wydają mi się bardziej trwałe. Macie jakieś doświadczenia z tym materiałem? Sam jeszcze wcześniej na nim nie pracowałem dlatego każda rade będzie cenna. Wstępnie myślałem o zakupie gontów Matizol: http://matizol.pl/wlasciwosci/, od Seleny - tej samej, która wypuszcza produkty Tytan - mam nadzieję, że jakość gontów też będzie okej.

gontdrewniany
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 05 wrz 2015, 15:19

autor: gontdrewniany » 05 wrz 2015, 15:28

Jeśli chodzi o jakość nie należy iść na kompromis. Zbyt duża oszczędność i wybór złej jakości materiału może oznaczać konieczność wymiany dachu już po paru latach. Jeśli chodzi o trwałość polecam gonty drewniane z http://gonty.biz/ już nie raz zastępowały słabej jakości wiór lub nie sezonowane gonty.

Tomko43
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 689
Rejestracja: 28 mar 2015, 20:11
Lokalizacja: Białystok
Re: Gonty drewniane na dach

autor: Tomko43 » 27 lis 2015, 21:51

Osobiście jestem bardziej przeciwnikiem niż sprzymierzeńcem gontu. Trwałość nie jest jakaś zachwycająca jak rónież jej wygląd ( nie wszędzie dobrze się wpasowuje np. do elewacji) Dachówka bije go na głowe, ponieważ średnia trwałośc to aż 100 lat. Dodatkowo problemy z izolacją, względami akustycznymi, czy przewodnictwem cieplnym nie występują. Wystarczy spojrzeć na Revive, czy Ganat, które są barwione w masie, wiec utrata koloru na pewno nie będzie widoczna :)

seba676
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 520
Rejestracja: 26 cze 2014, 16:09
Re: Gonty drewniane na dach

autor: seba676 » 21 sty 2016, 22:03

A ja z Tomko43 muszę się zgodzić, bo jakoś gont do mnie nie przemawia. Może dlatego, że trochę się boję, iż trzeba będzie go wymieniać. Co przy dachówce na pewno się nie przydarzy. Poza tym względy estetyczne przemawiają za dachówką. Mój Opal Standard Braas w odcieniu antarcytowym od razu mi się podobał i tak się stało, że akurat trafiła się obnizka i musiałem kupić :)

Kamil455
Aktywny
Aktywny
Posty: 142
Rejestracja: 22 gru 2015, 21:28
Re: Gonty drewniane na dach

autor: Kamil455 » 20 lut 2016, 14:49

Na pewno nie jest na tyle trwały co dachówka. Poza tym no co kto woli, bo nie dla wszystkich sie podoba gont. Ja w podobnej cenie byłbym jednak zwolennikiem dachówki betonowej. Teoria, że jest krucha to głupota, ponieważ z upływem czasu ulegają one dalszemu utwardzeniu i dają opór gradom i ekstremalnym warunkom atmosferycznym. Dodatkowow 30 letnia gwarancja w przypadku Braas i trwałośc sięgająca 80-90 lat :)


Wróć do „Dachy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości

Gotowe projekty domów