Ogniwo EKO Plus 16 KW + eCoal.pl + grzejniki Purmo

Informacje na temat instalacji grzewczych, ogrzewania domu, kotłów CO. Dowiedz się jak ogrzać mieszkanie i jakie wybrać instalacje grzewcze aby rachunki nas nie zaskoczyły.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

szosiu
Początkujący
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 11 sty 2011, 19:46
Lokalizacja: Polanica Zdrój
Ogniwo EKO Plus 16 KW + eCoal.pl + grzejniki Purmo

autor: szosiu » 11 sty 2011, 20:41

Witam Wszystkich

Jestem nowy na tym forum a moja wiedza jest mocno powierzchowna dlatego prosze o wyrozumiałość
Posiadam dom dwu kondygnacyjny o łacznym metrażu 120m2 pow. uzytkowej, wykonany z pustaka żużlowego 24cm + 15cm styropianu, okna nowe plastikowe, poddasze porządnie ocieplone 25cm waty mineralnej, podłoga 15cm styropianu.
Zapotrzebowanie na cieplo obliczone, po dodaniu mocy wszystkich grzejnikow wyszło 14000WATT czyli 14KW
W tym roku zamierzam zakupić kociołek Ogniwo EKO Plus 16KW wraz ze sterownikiem eCoal v2.1., w związku z tym mam kilka pytań:

1. Czy moc kotła 16KW jest właściwa ? Czy ma byc inna?

2. bedziemy kupowac z bratem grzejniki firmy Purmo, teraz pytanie czy do tego kotła i sterownika trzeba/należy zamontowac zawory termostatyczne przy grzejnikach czy zamontowac zwykle zawory przepływowe ? Mam obawy ponieważ boje sie sytuacji ze zawory moga zablokowac przeplyw na skutek osiagniecia temperatury zadanej na tym zaworze, jak wtedy zareaguje eCoal? Boje sie o kocioł.

3. Czy podlaczenie kotla do instalacji musi zrobić serwisant z firmy Ogniwo? Chodzi o gwarancję, slyszalem ze samowolne podlaczenie powoduje utrate gwarancji. Oraz czy w instalacji CO musi byc pompa mieszająca - tu rowniez słyszałem o utracie gwarancji z tytułu jej braku.


4. Czy w pomieszczeniu gdzie bedzie stal kocioł moze suszyc sie pranie, czy nie bedzie to szkodliwe dla kotła (zasysanie wilgoci do spalania- złe spalanie?)?

5. Posiadam komin murowany z pelnej cegły, czy do tego pieca potrzeba instalowac w kominie jakies wklady ? Cos czytalem ze powinna na szczycie komina byc klapka do takiego pieca czy to prawda?

bardzo prosze o wypowiedzenie sie w tym temacie również Pana o nicku Zawijan :)


pozdrawiam
Jarek


:

szosiu
Początkujący
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 11 sty 2011, 19:46
Lokalizacja: Polanica Zdrój
Re: Ogniwo EKO Plus 16 KW + eCoal.pl + grzejniki Purmo

autor: szosiu » 15 sty 2011, 12:07

Heeeelpp Pleaseee :?

alvarian
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 20 paź 2012, 17:25
Re: Ogniwo EKO Plus 16 KW + eCoal.pl + grzejniki Purmo

autor: alvarian » 30 sty 2016, 17:59

Witam, chciałbym podnieść temat, na który nikt nie odpowiedział, a mam podobne pytania. Może ktoś w końcu na tym forum będzie miał chęci pomóż! Tego wchodząc tu można by się spodziewać? Do rzeczy, 100 m2, obliczona maksymalna moc grzewcza 7 kW, planuje Ogniwo eko plus 10 kW, 6 x purmo cv22, bojler 100 l, podłogówki mam 25 m2 i w łazienkach dwie drabinki. Będzie jeszcze kominek, ale jeszcze nie wiem jaki, bardziej do robienia nastroju, niż do grzania, więc można go pominąć. Czy to będzie dobrze działać, pompy grundfos, może coś jeszcze polecicie?
A na koniec inne pytanie, do rzeczy. Na kogo własne dzieci mówią wujku, a wszystkie pozostałe ojcze?


Ks. Proboszcza B-)

madeon
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 19 lut 2016, 12:20
Re: Ogniwo EKO Plus 16 KW + eCoal.pl + grzejniki Purmo

autor: madeon » 19 lut 2016, 14:26

alvarian pisze:Do rzeczy, 100 m2, obliczona maksymalna moc grzewcza 7 kW, planuje Ogniwo eko plus 10 kW, 6 x purmo cv22, bojler 100 l, podłogówki mam 25 m2 i w łazienkach dwie drabinki.


Jeśli wszystko dobrze obliczyłeś i masz zapas mocy to powinno być OK. A do łazienki jaki planujesz grzejnik? Jeśli jeszcze nie kupiłeś możesz zobaczyć z tej firmy bo ja tutaj http://mat-dom.pl/grzejniki-azienkowe/termix.html zamawiałem kaloryfery TERMIX, które są akurat w dobrej cenie i jest duży wybór. Moja żona wybrała taki całkiem fikuśny, ale fajny
Obrazek

Awatar użytkownika
karoka65
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 701
Rejestracja: 07 gru 2011, 22:13
Lokalizacja: Stary Grodków, tel: 509802200
Kontaktowanie:
Re: Ogniwo EKO Plus 16 KW + eCoal.pl + grzejniki Purmo

autor: karoka65 » 19 lut 2016, 18:16

Przypadku obu panów jeśli OEP brałbym 10kW.


Wróć do „Instalacje grzewcze i ogrzewanie domu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot], Majestic-12 [Bot] i 26 gości

Gotowe projekty domów