Badanie termowizyjne dachu ? co to jest i kiedy warto je wyk

Jak dobrać właściwe izolacje do ocieplenia dachu, jaki materiał izolacyjny wybrać? Wełna mineralna a może styropian?

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

Redakcja
Redakcja
Posty: 5433
Rejestracja: 02 cze 2003, 8:18
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:
Badanie termowizyjne dachu ? co to jest i kiedy warto je wyk

autor: Redakcja » 16 lut 2016, 19:59

Często mówimy o konieczności ocieplenia dachu i poddasza. Ale skąd wiadomo, że trzeba to zrobić? Precyzyjnej odpowiedzi udzieli badanie termowizyjne.. Badanie termowizyjne dachu ? co to jest i kiedy warto je wykonać >>
Redakcja

dasista
Początkujący
Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 28 lis 2015, 16:57
Badanie termowizyjne dachu ? co to jest i kiedy warto je wyk

autor: dasista » 16 lut 2016, 19:59

mam przyjaciela co robi w ociepleniach. Gadał i gadał o mostkach termicznych. W końcu sprawdziliśmy termowizją mój 15 letni dom. Okazało się że dach jest jak ser szwajcarski i uchodzi przez niego dużo ciepła. Więc dociepliłem poddasze. Specjalista spisał co potrzebuje, wysłał mnie po materiały m.in. kupiłem z Paroca 20 cm wełnę kamienną o najlepszej lambdzie. W E-Armet z Poznania niedaleko Głogowskiej dostałem takie specjalne wieszaki pod drugą warstwę wełny. No i gość przysiadł do pracy i w tydzień wszystko zrobił. Sprawdzaliśmy termowizją i była znaczna poprawa. Nie umiem natomiast powiedzieć jak to sie przełoży na rachunki; obawiam sie że może to być nieodczuwalne.

Interno
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 2404
Rejestracja: 05 lis 2008, 22:07
Re: Badanie termowizyjne dachu ? co to jest i kiedy warto je

autor: Interno » 16 lut 2016, 20:49

dasista pisze: Nie umiem natomiast powiedzieć jak to sie przełoży na rachunki; obawiam sie że może to być nieodczuwalne.

Uważam, że jednak warto.
Nie konsumujmy więcej niż to jest potrzebne i konieczne.
Zasoby Ziemi nie są nieskończone.
Myślmy o naszych następcach.
Nie zawsze przekłada się to na wymierny pieniądz ale są też inne wartości te niematerialne.


Wróć do „Dachy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 30 gości

Gotowe projekty domów