Jakość materiałów budowlanych ? na co zwrócić uwagę

Szukasz odpowiedniego materiału na ściany swojego domu? Nie wiesz jakie materiały będą odpowiednie do ich wzniesienia i wykończenia? Jakie trzeba ponieść koszty wynajęcia ekipy remontowej? Tutaj znajdziesz odpowiedzi.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

Redakcja
Redakcja
Posty: 5433
Rejestracja: 02 cze 2003, 8:18
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:
Jakość materiałów budowlanych ? na co zwrócić uwagę

autor: Redakcja » 22 gru 2015, 16:45

Ładnie, solidnie, funkcjonalnie, trwale ? tak powinny prezentować się efekty wszelkich prac wykończeniowych w naszych... Jakość materiałów budowlanych ? na co zwrócić uwagę >>
Redakcja

Monika Roniewicz
Początkujący
Początkujący
Posty: 15
Rejestracja: 25 cze 2015, 13:18
Jakość materiałów budowlanych ? na co zwrócić uwagę

autor: Monika Roniewicz » 22 gru 2015, 16:45

Jeśli chodzi o materiały budowlane to zgadzam się, że trzeba uważać. Obecnie jednak mamy sprawę ułatwioną, jest wiele portali, gdzie możemy sprawdzić opinie o hurtowniach i asortymencie jaki sprzedają. Ale zgadzam się, że nie jest łatwo znaleźć dobrą hurtownię. Na szczęście mnie udało się trafić na taką w której nie tylko jakość produktów jest świetna, ale i dostępność, również mniej znanych marek. Zaopatruje się w hurtowni Heban http://www.heban.net/ i jestem bardzo zadowolona :)
Monika Roniewicz

karokier
Aktywny
Aktywny
Posty: 119
Rejestracja: 28 maja 2013, 8:44
Lokalizacja: Kraków-Balice
Re: Jakość materiałów budowlanych ? na co zwrócić uwagę

autor: karokier » 22 gru 2015, 23:46

Problem w tym, że w wielu sytuacjach jesteśmy kompletnie "bezbronni" i podatni w 100% na bullshit sprzedawany przez przedstawicieli handlowych. Dlatego zawsze warto sie trochę poduczyć z danego tematu, żeby chociaż umieć rozczytać symbole produktów i wiedzieć, do jakich norm budowlanych się odnoszą. Jest tego trochę w tej branży. Ja wybierając materiały budowlane też sporo musiałem sie douczyć, dzięki czemu mam poczucie, że mój wybór był przynajmniej w miarę świadomy :) Dom murowałem z ceramiki Porotherm, do tego pokrycie dachowe ceramiczne. Ale taką konieczność zdoktoryzowania się z tematu można też odnieść nie tylko do tych najgrubszych czynności i wydatków, ale też do całej wykończeniówki, do drzwi i okien, etc.

KonkretnyGal
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 27 lis 2015, 11:08
Re: Jakość materiałów budowlanych ? na co zwrócić uwagę

autor: KonkretnyGal » 31 gru 2015, 11:03

Na co warto zwracać uwagę? Moim zdaniem na jakość i opinie ekspertów. Jeśli wiemy, że coś jest trwałe i pewne to lepiej wydać te kilka zł więcej i nie martwić się przez resztę dni. Ja na przykład mogę polecić stronę https://www.stukpuk.pl/materialy-budowlane.html Pozdrawiam

JanekC
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 433
Rejestracja: 27 lut 2013, 0:11
Re: Jakość materiałów budowlanych ? na co zwrócić uwagę

autor: JanekC » 28 sty 2016, 20:32

karokier pisze:Problem w tym, że w wielu sytuacjach jesteśmy kompletnie "bezbronni" i podatni w 100% na bullshit sprzedawany przez przedstawicieli handlowych. Dlatego zawsze warto sie trochę poduczyć z danego tematu, żeby chociaż umieć rozczytać symbole produktów i wiedzieć, do jakich norm budowlanych się odnoszą. Jest tego trochę w tej branży. Ja wybierając materiały budowlane też sporo musiałem sie douczyć, dzięki czemu mam poczucie, że mój wybór był przynajmniej w miarę świadomy :) Dom murowałem z ceramiki Porotherm, do tego pokrycie dachowe ceramiczne. Ale taką konieczność zdoktoryzowania się z tematu można też odnieść nie tylko do tych najgrubszych czynności i wydatków, ale też do całej wykończeniówki, do drzwi i okien, etc.


Jak się ma zaufaną ekipę budowlaną to nie jesteśmy tacy bezbronni. Np. tynk foveo polecili mi właśnie moi budowlańcy, mimo, że często wybierają oni z grubsza inną markę, albo tym bardziej produkują własny tynk na miejscu. Poza tym dom to tak duża inwestycja, że ja sobie nie wyobrażam by wcześniej samemu nie zasięgnąć wiedzy na temat budownictwa i wiedzieć mniej więcej co z czym się je.

karokier
Aktywny
Aktywny
Posty: 119
Rejestracja: 28 maja 2013, 8:44
Lokalizacja: Kraków-Balice
Re: Jakość materiałów budowlanych ? na co zwrócić uwagę

autor: karokier » 15 lut 2016, 22:43

Oczywiście, że zaufana ekipa to podstawa, ale w tej branży to niestety kontrola jest wymagana na każdym etapie prac ;-) Ja ciągle uważam, że warto murować z ogólnie znanych i sprawdzonych materiałów - wtedy robocizna jest tańsza a i o pomyłki trudniej... Stąd w moim przypadku decyzja o murowaniu domu z ceramiki Porotherm

karokier
Aktywny
Aktywny
Posty: 119
Rejestracja: 28 maja 2013, 8:44
Lokalizacja: Kraków-Balice
Re: Jakość materiałów budowlanych ? na co zwrócić uwagę

autor: karokier » 15 lut 2016, 22:43

Oczywiście, że zaufana ekipa to podstawa, ale w tej branży to niestety kontrola jest wymagana na każdym etapie prac ;-) Ja ciągle uważam, że warto murować z ogólnie znanych i sprawdzonych materiałów - wtedy robocizna jest tańsza a i o pomyłki trudniej... Stąd w moim przypadku decyzja o murowaniu domu z ceramiki Porotherm


Wróć do „Ściany”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości

Gotowe projekty domów