Kamień naturalny

Planujesz budowę lub remont? Zastanawiasz się jakie materiały wykorzystać? W tym dziale znajdziesz opinie na temat różnego rodzaju materiałów i rozwiązań konstrukcyjnych. Możesz też podzielić się swoimi doświadczeniami.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

nata23
Aktywny
Aktywny
Posty: 180
Rejestracja: 28 mar 2014, 15:59
Lokalizacja: Polska
Re: Kamień naturalny

autor: nata23 » 12 maja 2015, 14:27

ja kamień do ogrodu zamawiałam tam, gdzie kupowaliśmy kostkę brukową na nawierzchnię - http://www.kostka-ditrich.pl/oferta.html mają naprawdę fajne i estetyczne rozwiązania, otoczaki i inne - takie realizacje w ogrodzie naprawdę fajnie się prezentują.

Krzysztof-mozaika
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 44
Rejestracja: 11 lut 2015, 9:35
Kontaktowanie:
Re: Kamień naturalny

autor: Krzysztof-mozaika » 21 wrz 2015, 10:09

Mozaika Kamienna spokojnie nadaje się do zastosowania za zewnątrz trzeba jednak pamiętać o zastosowaniu odpowiedniej chemii. A koszty hmmm no zdecydowanie są spore.

Zip11
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 23 wrz 2015, 10:35
Re: Kamień naturalny

autor: Zip11 » 23 wrz 2015, 10:44

Szczególnie polecam płytki z kamienia naturalnego które sprawiają wrażenie efektu 3D a są płaski i polerowana, wygląd nie do osiągnięcia płytkami ceramicznymi.
ja kupowałem na http://www.kameno.pl
- to co mnie do nich przekonało to: wysyłka próbek, rozsądne ceny, tani transport
Realizacja tez była zadziwiająca szybka

DlaPilarzy
Początkujący
Początkujący
Posty: 15
Rejestracja: 07 wrz 2015, 14:39
Re: Kamień naturalny

autor: DlaPilarzy » 21 paź 2015, 12:19

Mi osobiście najbardziej do gustu przypał kamień naturalny jako ozdoba na ścianach we wnętrzach,uważam że prezentuje się niezwykle elegancko i przetrwa przez lata- warunek to tylko odpowiednio o niego dbać:)

seba676
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 520
Rejestracja: 26 cze 2014, 16:09
Re: Kamień naturalny

autor: seba676 » 28 gru 2015, 16:42

Kamień ogordowy to najlepszy materiał jaki można wybrać na ścieżki. W Pozbruk to zestaw elementów o nieregularnych kształtach krawędzi podzielony jest głębokimi fugami na 6 rożnych sposobów, dzięki czemu mozna osiągnąc świetny efekt do złudzenia przypominające ścieżki z kamieni naturalnych. Dostępne są w 3 melanżach uzyskiwanych w sposób naturalny przez łaczenie naturalnych barwników.

Awatar użytkownika
#skalite
Początkujący
Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 03 lut 2016, 22:59
Lokalizacja: Opole
Kontaktowanie:
Re: Kamień naturalny

autor: #skalite » 04 lut 2016, 1:51

Niepowtarzalny, trwały, piękny i ekskluzywny!!!
KAMIEŃ NATURALNY

Lednaise
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 37
Rejestracja: 24 mar 2015, 13:16
Re: Kamień naturalny

autor: Lednaise » 04 lut 2016, 12:34

Mi bardzo podoba się kamień naturalny,dzięki któremu nasze wnętrze może przestać być nudne i monotonne, dodatkowo polecam też podświetlić taki kamień diodami led,bardzo fajna sprawa.

Ebardo
Początkujący
Początkujący
Posty: 19
Rejestracja: 25 mar 2016, 8:54
Re: Kamień naturalny

autor: Ebardo » 25 mar 2016, 9:55

Mam podobne zdanie,kamień naturalny to bardzo fajny pomysł w kwestii ozdoby ścian,ale równie fajnie prezentuje się cegła dekoracyjna w czerwonym kolorze. To oczywiście kwestia gustu,ale mając wybór to właśnie jedna z tych opcji będzie w porządku.

keisha
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 78
Rejestracja: 17 mar 2010, 21:22
Re: Kamień naturalny

autor: keisha » 15 kwie 2016, 22:26

My zastosowaliśmy we wnętrzu coś, co imituje trawertyn - www.e-travertino.com, które na ściany nałożyła firma Qualia www.superqualia.pl. Świetnie wygląda i jest naprawdę fachowo.

LeszekMaz
Aktywny
Aktywny
Posty: 183
Rejestracja: 13 paź 2015, 12:11
Re: Kamień naturalny

autor: LeszekMaz » 20 sty 2017, 14:51

Kamień naturalny jest teraz bardzo modny ,ale istotnie drogi.Mnie także się podoba.Chciałbym zrobić jedną ścianę w moim domu na wsi w kamieniu.Zastanawiam się jak oszczędzić na kosztach,bo przecież trzeba to przyciąć.Słyszałem,że kamień wycinana się wodą.Czy można zlecić firmie przycięcie kamienia na wymiar?

RebekaKotek
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 09 lut 2017, 10:24
Re: Kamień naturalny

autor: RebekaKotek » 09 lut 2017, 10:26

Witam serdecznie! ja bym chciała się zapytać, jaki kamień spośród tych, które są tutaj proponowane byście wybrali Państwo na blaty? http://www.e-pomniki.pl/galeria-kamienia/ Oczywiście proszę się nie sugerować tym, ze jest to firma produkująca pomniki. Po prostu nie znalazłam lepszych zdjęć kamienia. Pozdrawiam!

1001narzedzi
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 340
Rejestracja: 15 mar 2012, 20:04
Re: Kamień naturalny

autor: 1001narzedzi » 23 lut 2017, 11:31

Jeżeli mam być szczery, to właśnie kamień naturalny jest moim zdaniem zdecydowanie najładniejszy jeżeli chodzi o wykończenie wnętrza, zarówno odłogi jak i ścian. Zapewnia niesamowity efekt wizualny, tylko że minusem będzie oczywiście jego cena.

PrzemekS
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 348
Rejestracja: 30 gru 2015, 20:37
Re: Kamień naturalny

autor: PrzemekS » 14 mar 2017, 18:28

Zgadzam się, że to najładniej wygląda. Sam jestem dużym fanem kamienia w domu. Mamy kamień na blatach, na ścianie, na podłodze. Bardzo dobra hurtownia kamienia jest w Krakowie, to HB-Polska, mają spory wybór i piękne kamienie, radzę sprawdzić sobie Azul Bahia, niesamowity niebieski granit.

BiPiBruk
Początkujący
Początkujący
Posty: 28
Rejestracja: 21 mar 2017, 8:18
Re: Kamień naturalny

autor: BiPiBruk » 21 mar 2017, 10:27

Trudno się z tym nie zgodzić, kamień naturalny prezentuje się naprawdę pięknie w całym domu, ale również jako ogrodzenie. Jedyne o czym musimy pamiętać to o jego wyższej cenie niż w przypadku płytek, paneli czy ogrodzenia metalowego.

markes099
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 08 sie 2016, 13:25
Re: Kamień naturalny

autor: markes099 » 28 mar 2017, 7:14

Kamień naturalny jest też bardzo fajnym dodatkiem do wykończenia elewacji domu. W prawdzie nie jest to tani materiał, ale za to bardzo wytrzymały, a do tego pięknie się prezentuje. W moich okolicach (miasto Bochnia) znajduje się zakład produkcji kamienia naturalnego Marmo, który sprowadza wiele różnego rodzaju kamieni z całego świata.


Wróć do „Materiały wykończeniowe - opinie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości

Gotowe projekty domów