Problem z wodomierzem

Instalacja wodna w mieszkaniu czy w domu to bardzo istotna kwestia. Jeżeli masz problem ze swoją instalacją wodną, nie wiesz jak ją rozplanować, jak zainstalować hydrofor, czy wykonać podłączenia, tutaj znajdziesz odpowiedzi na swoje pytania.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

vsbot
Początkujący
Początkujący
Posty: 14
Rejestracja: 31 sty 2016, 21:47
Problem z wodomierzem

autor: vsbot » 31 sty 2016, 22:03

Witam serdecznie, posiadam pewien problem. Mam dom dwurodzinny i piętro należy do mnie parter do innego właściciela. Każdy posiada nowo założony podlicznik na wodę użytkową, jeden znajduje się nad drugim. Problem polega na tym że mój licznik nabija mi wodę pomimo tego iż wszystkie wyjścia do kranów są zakręcone korkiem. Wodomierz kręci raz w jedną raz w drugą z przewagą na nabijanie wody. Przez 36 godzin nabiło mi 600 litrów :shock: :shock: :shock: posiadam bojler do wody ciepłej o pojemności 220l elektromet, rury od wody były zgrzewane plastikowe, posiadam cyrkulacje. zakręciłem więc zawór wyjściowy z bojlera od wody ciepłej i cyrkulacje żeby wykluczyć przeciek (zresztą chyba nie możliwe jest żeby 600 litrów poszło w strop i nie było by widać??) zostawiłem na noc zamknięte zawory tylko otwarty dopływ wody do bojlera no i po 12 godzinach nabiło mi 200 litrów :( zakręciłem więc zawór dopływowy do bojlera i teraz czekam czy coś nabije jutro sprawdzę. Co to może być?????

Proszę o pomoc w problemie

Bolas
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 5330
Rejestracja: 21 lut 2008, 18:53
Lokalizacja: Żory - śląskie
Re: Problem z wodomierzem

autor: Bolas » 02 lut 2016, 20:39

Jak bojler jest zabezpieczony? Gdzie przelew z zaworu bezpieczeństwa? Czy przed licznikiem zamontowany jest zawór zwrotny? Nikt nie wywróży ci co masz źle w instalacji której nie widać.

vsbot
Początkujący
Początkujący
Posty: 14
Rejestracja: 31 sty 2016, 21:47
Re: Problem z wodomierzem

autor: vsbot » 02 lut 2016, 22:00

Oczywiście jest zabezpieczony zaworem bezpieczeństwa który otrzymałem od producenta 6 bar ponadto jest zamontowane naczynie przeponowe, nie mam zaworu zwrotnego ani przed licznikiem ani za nim

vsbot
Początkujący
Początkujący
Posty: 14
Rejestracja: 31 sty 2016, 21:47
Re: Problem z wodomierzem

autor: vsbot » 02 lut 2016, 23:17

Jeśli chodzi o przelew zaworu bezpieczenstwa to jest on w poziomie doplywu wody do bojlera jednak wiaderko ktore stoi pod nim jest suche jak pieprz

Bolas
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 5330
Rejestracja: 21 lut 2008, 18:53
Lokalizacja: Żory - śląskie
Re: Problem z wodomierzem

autor: Bolas » 03 lut 2016, 18:10

Tak jak pisałem ciężko jest wróżyć lub wymyślać co się może dziać jeżeli nie widzi lub nie robiło się instalacji. Bojler jest podłączony do CO?

vsbot
Początkujący
Początkujący
Posty: 14
Rejestracja: 31 sty 2016, 21:47
Re: Problem z wodomierzem

autor: vsbot » 03 lut 2016, 21:42

Bolas pisze:Tak jak pisałem ciężko jest wróżyć lub wymyślać co się może dziać jeżeli nie widzi lub nie robiło się instalacji. Bojler jest podłączony do CO?


Obecnie mam zakręcony zawór na bojler, ponieważ nie potrzebna mi ciepła woda. Chyba pozostaje mi założyć zawór antyskażeniowy i wtedy zobaczę czy pomogło..


Wróć do „Instalacje wodne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości

Gotowe projekty domów