Inteligentny dom dla... melomanów?

Rozwój technologii pozwala nam żyć łatwiej i bezpieczniej. Obecnie na rynku jest dostępnych wiele rozwiązań, które sprawiają, że nasz dom czy mieszkanie stanie się przytulny, komfortowy, elegancki i przede wszystkim praktyczny.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

tatusieka
Aktywny
Aktywny
Posty: 101
Rejestracja: 23 cze 2014, 9:53
Inteligentny dom dla... melomanów?

autor: tatusieka » 30 gru 2015, 9:26

Przeglądałem internet trafiłem na coś takiego - inteligentny dom dostosowany dla słuchaczy muzyki. Z tego co zrozumiałem głośniki mogą być niewidzialne dla oka i wybrzmiewać ze ścian. Co o tym sądzicie? Jak dla mnie wydaje się super.

Awatar użytkownika
DlaczegoNie
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 08 gru 2014, 10:55
Re: Inteligentny dom dla... melomanów?

autor: DlaczegoNie » 30 gru 2015, 9:32

W końcu nie trzebaby było kupować 5.1 :shock: Bo te głośniki w ścianach współpracują z telewizorami i wieżami chyba - nie?

Awatar użytkownika
chillIn
Początkujący
Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 27 kwie 2015, 10:51
Re: Inteligentny dom dla... melomanów?

autor: chillIn » 30 gru 2015, 10:22

ciekawe - do mieszkan tez jest czy tylko do domow?

Kan-dan
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 67
Rejestracja: 25 lip 2015, 0:33
Lokalizacja: Warszawa
Re: Inteligentny dom dla... melomanów?

autor: Kan-dan » 06 sty 2016, 16:44

Super system! Teraz można sobie przy budowie domu tak to zaplanować, żeby mieć jedne głośniki z kórych można słuchać radia, telewizji czy na przykład piosenek z kompa.
Pozdrawiam! ;)

Grzesiak
Początkujący
Początkujący
Posty: 14
Rejestracja: 20 lis 2015, 15:06
Re: Inteligentny dom dla... melomanów?

autor: Grzesiak » 12 sty 2016, 8:53

Świetna sprawa! Uwielbiam muzykę i nie wyobrażam sobie ciszy w domu. Dlatego założyłem sobie w domu taki system i jestem bardzo zadowolony. Panowie z firmy Vigaldo wykonali wszystkie instalacje sprawnie i bardzo szybko, a ja mogę się teraz cieszyć muzyką w każdym zakątku swojego domu :)

FDtech_KNX
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 26 lis 2014, 19:12
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:
Re: Inteligentny dom dla... melomanów?

autor: FDtech_KNX » 19 sty 2016, 10:22

Nie spodziewaliśmy się, że nasz filmik będzie dyskutowany na forum :) Rzeczywiście niewidzialne głośniki wzbudzają zainteresowanie i są naprawdę ciekawym rozwiązaniem, jak cała automatyka domowa. Filmik pochodzi z naszego showroomu w domEXPO w Opolu, w którym można osobiście przekonać się jak działa inteligentny dom, system multiroom, czy własnie niewidzialne głośniki. Poza tym możemy również zaprezentować działanie pokoju kinowego. Zapraszamy serdecznie do naszego showroomu w domEXPO w Opolu: http://fdtech.pl/showroom/ :)

Poza tym zapraszamy również na naszego bloga poświęconego inteligentnym domom: www.dominteligentny.info

tatusieka
Aktywny
Aktywny
Posty: 101
Rejestracja: 23 cze 2014, 9:53
Re: Inteligentny dom dla... melomanów?

autor: tatusieka » 28 sty 2016, 13:39

FDtech_KNX pisze:Nie spodziewaliśmy się, że nasz filmik będzie dyskutowany na forum :) Rzeczywiście niewidzialne głośniki wzbudzają zainteresowanie i są naprawdę ciekawym rozwiązaniem, jak cała automatyka domowa. Filmik pochodzi z naszego showroomu w domEXPO w Opolu, w którym można osobiście przekonać się jak działa inteligentny dom, system multiroom, czy własnie niewidzialne głośniki. Poza tym możemy również zaprezentować działanie pokoju kinowego. Zapraszamy serdecznie do naszego showroomu w domEXPO w Opolu: http://fdtech.pl/showroom/ :)

Poza tym zapraszamy również na naszego bloga poświęconego inteligentnym domom: www.dominteligentny.info


Naprawdę bardzo fajne rozwiązanie - wcale się nie dziwię, że wzbudza zainteresowanie :) Ale tam wcześniej dobre pytanie padło: montowaliście to kiedykolwiek w mieszkaniach czy tego rodzaju rozwiązanie stosowane są tylko w domach budowanych już jako domy inteligentne?

Kamrat
Początkujący
Początkujący
Posty: 31
Rejestracja: 24 lip 2014, 10:04
Re: Inteligentny dom dla... melomanów?

autor: Kamrat » 31 sty 2016, 17:17

Wydaje mi sie, że jak dom inteligentny to dom, a nie mieszkanie. W mieszkaniu możesz mieć jakieś sterowanie smartfonem światła, ale chyba nie takie rzeczy, bo o tym trzeba już myśleć jednak w trakcie roboty. Poza tym nawet jeżeli masz już dom wybudowany to pewnie musisz wyburzyć ściany i je zbudować ponownie ;)

jellen
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 23 lut 2015, 10:32
Re: Inteligentny dom dla... melomanów?

autor: jellen » 31 sty 2016, 18:58

Ciekawe jakie parametry mają te głośniki :-D

FDtech_KNX
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 26 lis 2014, 19:12
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:
Re: Inteligentny dom dla... melomanów?

autor: FDtech_KNX » 04 lut 2016, 8:42

Oczywiście takie głośniki nie muszą koniecznie być instalowane w domach inteligentnych, ale jeśli ktoś decyduje się na ciekawe Hi-endowe rozwiązania, to szkoda nie wykorzystać też automatyki. Dom budujemy na lata, warto więc dokładnie przemyśleć każdą decyzję :)

Jeśli chodzi o głośniki to tutaj można kilka ciekawych informacji o nich usłyszeć: https://www.youtube.com/watch?v=zteHv8YMBok

dendrytus
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 490
Rejestracja: 19 mar 2011, 12:19
Lokalizacja: lisie kupy
Re: Inteligentny dom dla... melomanów?

autor: dendrytus » 12 lut 2016, 8:30

FDtech_KNX pisze:ale jeśli ktoś decyduje się na ciekawe Hi-endowe rozwiązania, to szkoda nie wykorzystać też automatyki.


Jak te głośniki są Hi-endowe to możesz mówić do mnie Szejku z Antarktydy.

Zwykłe przyzwoite głośniki, nieurywające dupy.
Jedyne zalety, że się niekurzą i nie zabierają miejsca.

Ps.
Podstawowa zasada akustyki - Plastik nie "gra".
Im wyżej wzlatujemy tym mniejsi wydajemy się tym, którzy nie umieją latać
Ignorancja może być skorygowana przy pomocy książki. Głupota wymaga strzelby i szpadla.

SmartWorld
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 18 mar 2016, 11:51
Re: Inteligentny dom dla... melomanów?

autor: SmartWorld » 18 mar 2016, 11:56

witam,
trochę późna odpowiedź...lecz mam nadzieję pomocna.
Każda automatyka domowa może zawierać w sobie tzw. Multimedia, sterowanie sprzętem dowolnie wybranym (warunek to zasilanie).
Zapraszamy do kontaktu i do showroomu.

Pozdrawiamy,
Espider team.
espider.com.pl


Wróć do „Dom inteligentny, dom bezpieczny”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości

Gotowe projekty domów