Meble z podświetleniami

Salon jest jednym z najważniejszych miejsc w mieszkaniu, to tutaj spędzamy większość czasu i przyjmujemy gości. Rady i opinie na temat urządzania salonu ? małego, dużego, z jadalnią lub bez.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

Tato_Małża
Aktywny
Aktywny
Posty: 251
Rejestracja: 20 lip 2011, 10:57
Lokalizacja: Poznań
Meble z podświetleniami

autor: Tato_Małża » 17 sty 2014, 11:25

Witam, co sądzicie o meblach z podświetleniami, które teraz się zrobiły takie modne. Nowoczesne czy kiczowate i do jakich wnętrz pasują?

WkladyKominkowe
Aktywny
Aktywny
Posty: 115
Rejestracja: 12 sie 2013, 18:22
Lokalizacja: Cesinów-Las 2
Kontaktowanie:
Re: Meble z podświetleniami

autor: WkladyKominkowe » 20 sty 2014, 11:16

Jeżeli możesz to podaj przykład takich mebli bo nie bardzo wiem o jaki typ podświetlenia chodzi. Jeżeli same taśmy led,to moim zdaniem nie jest to absolutnie kiczowate,wręcz przeciwnie i dobrze się prezentują.

ZPH Galant
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 36
Rejestracja: 03 sty 2014, 9:12
Lokalizacja: Kaliska
Kontaktowanie:
Re: Meble z podświetleniami

autor: ZPH Galant » 27 sty 2014, 18:58

Witam, uważam, że takie podświetlenia mają swoje zalety i z pewnością nadają meblom jakiegoś nowoczesnego stylu. Jednak trzeba pamiętać o tym, że rozmieszczenie światła nie powinno być zbyt gęste, powinno jedynie dać blask, a nie podświetlać całe meble. Myślę, że najlepiej w takiej kwestii doradzić się fachowca.


--------------------------------------
http://www.zphgalant.pl/

joannam82
Aktywny
Aktywny
Posty: 109
Rejestracja: 17 kwie 2013, 15:19
Re: Meble z podświetleniami

autor: joannam82 » 03 lut 2014, 10:22

Wszystko zależy o charakteru wnętrza, można dzięki takiemu podświetleniu uzyskać bardzo ciekawy efekt, ale można też wszystko zepsuć. Pierwsza zasada to nie przesadzać z ilością oświetlenia, niech będzie dyskretne i stonowane i umieszczone na jednym lub dwóch elementach umeblowania, jeżeli ktoś zrobi choinkę z mebli to będzie kicz. Bardzo ciekawie prezentują się meblościanki z podświetlanymi półkami jak tu http://sklepmeble.com.pl/index.php/mebl ... ianki.html :roll:

WikiMeble
Aktywny
Aktywny
Posty: 108
Rejestracja: 08 paź 2013, 9:25
Re: Meble z podświetleniami

autor: WikiMeble » 04 lut 2014, 11:37

Moim zdanie najpierw dobrze byłoby skupić się na samych meblach,wybrać jeden wzór,rodzaj i dopiero wówczas brac pod uwagę podświetlenie,bo sam montaż taśmy led czy halogenów to teraz żaden problem.

Tato_Małża
Aktywny
Aktywny
Posty: 251
Rejestracja: 20 lip 2011, 10:57
Lokalizacja: Poznań
Re: Meble z podświetleniami

autor: Tato_Małża » 05 lut 2014, 14:44

w sumie jest to racja, mi chodzi bardziej o dyskretne podświetlenie, coś jak tutaj w bydgoskich meblach w kolekcji corano http://www.bydgoskiemeble.pl/kolekcje/nowoczesne/corano

DomyiGaraze
1 - ostrzeżenie!
Posty: 27
Rejestracja: 30 sty 2014, 19:04
Re: Meble z podświetleniami

autor: DomyiGaraze » 07 lut 2014, 19:49

Meble z podświetleniami to bardzo ciekawa propozycja,jednak można wykonać samemu jak ktoś słusznie wspomina samemu jeżeli tylko mamy czas. Przykładowe aranżacje spotkacie na forum w galerii,można pooglądać. Jeżeli chodzi o cenę to też nie sa zbyt wygórowane.
domy i garaże, projekty domów i garaży.

mpbud
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 46
Rejestracja: 20 lut 2014, 11:49
Re: Meble z podświetleniami

autor: mpbud » 24 lut 2014, 16:26

Moim zdaniem to świetne rozwiązanie i sam bym je zastosował u siebie. Takie oświetlenie nie zajmują dużo miejsca (bo są z meblami) oraz nie zużywają dużo prądu.

WikiMeble
Aktywny
Aktywny
Posty: 108
Rejestracja: 08 paź 2013, 9:25
Re: Meble z podświetleniami

autor: WikiMeble » 25 lut 2014, 11:48

Prąd już osobną drogą,natomiast tutaj chodzi w głównej mierze o estetykę takich mebli,ich wygląd. Daj znac na który model ostatecznie się decydujesz,tak nawet z czystej ciekawości.
meble online.

Tato_Małża
Aktywny
Aktywny
Posty: 251
Rejestracja: 20 lip 2011, 10:57
Lokalizacja: Poznań
Re: Meble z podświetleniami

autor: Tato_Małża » 04 mar 2014, 16:53

Wiki, chodzi mi konkretnie o model, o którym wspominałem czyli Corano

Lucynka82
Aktywny
Aktywny
Posty: 149
Rejestracja: 29 sty 2014, 23:32
Re: Meble z podświetleniami

autor: Lucynka82 » 06 mar 2014, 22:13

jesli wystepuja takie meble jak corano z podswielteniem orginalnym to super gadzet, jesli jakis model nie ma to tak jak mowicie, mozna samemu zalozyc. moj maz w kilku miejscach w mieszkaniu juz zamontowal, np w lazience zeby w nocy jak sie wchodzi to zapalac tylko delikatna liswe led i nie razi w oczy :)

Tato_Małża
Aktywny
Aktywny
Posty: 251
Rejestracja: 20 lip 2011, 10:57
Lokalizacja: Poznań
Re: Meble z podświetleniami

autor: Tato_Małża » 07 mar 2014, 9:49

No tak, ale to trzeba mieć zdolnego męża lub żonę, a co:P Mnie się te ledy w corano bardzo podobają, na żywo obejrzę w weekend być może

Albi16
Aktywny
Aktywny
Posty: 163
Rejestracja: 29 sty 2013, 12:55
Re: Meble z podświetleniami

autor: Albi16 » 25 sty 2016, 9:50

W temacie podsyłam artykuł: Awangarda i modernizm - meblościanki z oświetleniem. Według mnie taka meblościanka z podświetleniem to fajna opcja - fajny klimacik tworzy wieczorem w salonie. Robi się przytulnie.

michaal85
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 534
Rejestracja: 15 gru 2014, 13:06
Re: Meble z podświetleniami

autor: michaal85 » 25 sty 2016, 10:30

Fajna opcja jeśli stosowana z umiarem

anastazja4390
Aktywny
Aktywny
Posty: 173
Rejestracja: 21 lut 2014, 18:30
Re: Meble z podświetleniami

autor: anastazja4390 » 26 sty 2016, 12:43

Mnie się takie meble podobają. Mamy coś takiego w salonie i przy zgaszonym świetle prezentują się super. Najpierw jednak trzeba się zdecydować na jakiś konkretny model mebli, w zależności od tego, w jakim stylu urządzony ma być salon. Tutaj http://www.mmisleeping.pl/ wybór jest spory więc coś na pewno udałoby się znaleźć. Potem to już tylko kwestia zamontowania podświetlenia :)


Wróć do „Salon / Pokój dzienny”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 88 gości

Gotowe projekty domów