Bezpieczne meble dla dzieci

Porady jak udekorować każde wnętrze. Jeżeli zastanawiasz się jakie dodatki będą pasowały do Twojego domu, gdzie je kupić i w jakiej cenie, zajrzyj do tego działu.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

Redakcja
Redakcja
Posty: 5433
Rejestracja: 02 cze 2003, 8:18
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:
Bezpieczne meble dla dzieci

autor: Redakcja » 20 maja 2012, 13:57

Niezależnie od rodzaju dziecięcego mebla, jaki zamierzamy kupić, warto dokładnie sprawdzić, czy... Bezpieczne meble dla dzieci >>
Redakcja

Awatar użytkownika
Sławomir Cichocki
Początkujący
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 20 maja 2012, 10:24
Bezpieczne meble dla dzieci

autor: Sławomir Cichocki » 20 maja 2012, 13:57

W sklepie www.bobas.otwarte24.pl można kupić kanapy rozkładane, dzięki którym można przyzwyczaić maluszka do samodzielnego spania. Nie posiadają twardych elementów, dziecko nie spadnie. Kanapa może być użytkowana do 6/7 lat. Stanowi również bezpieczny kącik do zabawy. Dużo ciekawych wzorów. Cena bardzo przystępna 136-215 zł.

Dorota67
Początkujący
Początkujący
Posty: 34
Rejestracja: 23 sty 2013, 9:16
Re: Bezpieczne meble dla dzieci

autor: Dorota67 » 24 sty 2013, 10:05

Bezpieczne meble dla dzieci to nie tylko kwestia czy się rozpadają czy też nie. Ważne są materiały z których są robione. I jak funkcjonują przy otwieraniu, zamykaniu i wysuwaniu. Dodatkowo jakimi farbami są lakierowane. Ważne jest czy jest to mat, czy postawiona została chropowata warstwa lakieru. Najlepsze są meble całkowicie gładkie. W których elementy zdobnicze przyciągają dziecko, ani klamki czy uchwyty.
Obrazek

bodziu
Re: Bezpieczne meble dla dzieci

autor: bodziu » 11 lut 2013, 15:21

Teraz zestawy są dosłownie nie z tej ziemi, zobaczcie - http://www.mebelki.pl/aranzacje/art3740,romantic.html Czy to dla chłopca, czy dla dziewczyny, można znaleźć takie motywy, że szok ;-)

Ogrodka
Aktywny
Aktywny
Posty: 186
Rejestracja: 01 wrz 2011, 15:44
Re: Bezpieczne meble dla dzieci

autor: Ogrodka » 12 lut 2013, 17:40

Ale to raczej nie jest motyw dla chłopca. Tylko myślcie rozsądnie - jeśli meble mają wystarczyć na kilkanaście lat,t o raczej nie stawiajcie na kolory bardzo ostre, które przecież wcale nie koniecznie będą się podobały dziecku, kiedy skończy te kilka lat, prawda?

bodziu
Re: Bezpieczne meble dla dzieci

autor: bodziu » 13 lut 2013, 14:43

Ale my wcale nie szukamy żadnych mebli, po prostu pokazuję przykłady tego, co można teraz kupić - a projekty są nie z tej ziemi. Oczywiście kolorystykę należy dobierać w 100% rozsądnie - jeśli nie ma pewności co do płci, to lepiej nie kupować typowych np. dla dziewczynki ostrych kolorów.

Wiwi-Styl
Początkujący
Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 14 gru 2012, 8:28
Kontaktowanie:
Re: Bezpieczne meble dla dzieci

autor: Wiwi-Styl » 15 lut 2013, 14:23

Generalnie odradzam ostre kolory w pokoju dziecięcym,uważam ze lepszym rozwiązaniem będą ciepłe i odpowiednio stonowane. Do tego dobierzmy ciekawe meble oraz łóżko. Fajne jest dwupiętrowe,dzieci zawsze mają wtedy mnóstwo uciechy:)
drzwi drewniane.

AnetaL
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 30 kwie 2013, 17:04
Re: Bezpieczne meble dla dzieci

autor: AnetaL » 30 kwie 2013, 17:12

Ja tam nigdy nie patrzę na cenę tylko na jakość mebli i jak do tej pory zadowolona w 100 procentach jestem z mebli, które kupowaliśmy wspólnie z mężem ze strony http://www.puchatkolandia.pl/ Polecam! Zwłaszcza, jeżeli chodzi o bezpieczeństwo i komfort użytkowania tych mebelków. A już nie wspomnę o fantastycznym ich zaprojektowaniu. zamówiliśmy zamek i łódź. Sama byłam w szoku jak wyglądają po złożeniu. Są niesamowite :) Sama bym takie chciała, ale za stara jestem :wink:

MarekArnal
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 59
Rejestracja: 18 kwie 2013, 12:42
Re: Bezpieczne meble dla dzieci

autor: MarekArnal » 26 sie 2013, 15:06

Propozycja dla osób, które szukaja rozwiązań niedrogich i funkcjonalnych, na stronie:
http://sklepmeble.com.pl/index.php/mebl ... ece-1.html
znajdziemy duży wybór w atrakcyjnych cenach, szczególnie polecam zestaw Nemo, posiadam taki i uważam, że jest bardzo funkcjonalny oraz bezpieczny.
Obrazek

Awatar użytkownika
tetate
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 626
Rejestracja: 06 sie 2012, 13:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:
Re: Bezpieczne meble dla dzieci

autor: tetate » 24 sty 2014, 14:29

Jeśli chcecie kupić dziecku bezpieczne meble warto abyście zwrócili na to czy są wykonane z ekologicznych materiałów oraz malowane nietoksycznymi farbami. Niestety ale wiele firm meblarskich wcale nie zwraca na to uwagi.
Wiem, że takie bezpieczne meble posiada w ofercie firma Ki Ko : http://www.ki-ko.pl/meble . Wszystkie są w modnym ostatnim skandynawskim stylu.
Fajnie, że są modułowe tak więc z czasem można dokupywać dodatkowe mebelki.

Laurka_11
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 22 sty 2016, 9:54

autor: Laurka_11 » 22 sty 2016, 9:59

Moim zdaniem również, meble dla dzieci powinny być przede wszystkim bezpieczne. Ja mam dziecko alergika to tym bardziej ciężko było znaleźć na polskim rynku meble, które spełniałyn=by wymogi hipoalergiczności (posiadały na to certyfikatay). Meble musza być wykonane z materiałów hipoalergicznych i w koncu znalażłam takie meble, ktore na dodatek są w moim guście nawet jeśli chodzi o design. to TIMORORE http://www.timoore.eu/lozka-dla-dzieci.html JESTEM BARDZO ZADOWOLONA Z WYBORU, A MOJE DZIECKO MOZE SIĘ CIESZYĆ ZDROWIEM :)

TomaszDomasz
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 56
Rejestracja: 11 wrz 2013, 9:41
Re: Bezpieczne meble dla dzieci

autor: TomaszDomasz » 25 sty 2016, 10:18

Mam pytanie, mam sprawę remontu pokoju dla dziecka, które jest strasznie wrażliwe na wszelkiego rodzaju alergie. Potrzebne mi materiały niepylące, nietoksyczne etc. które można wykorzystać w pokoju. Meble pójdą w następnej kolejności:D

Mateuszer
Początkujący
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 29 lis 2013, 10:51
Re: Bezpieczne meble dla dzieci

autor: Mateuszer » 26 sty 2016, 12:23

To zalezy, na pewno odpuść gładzie o ile ściany mozesz pokryc farba nietoksyczna, tapeta etc to juz gorzej jest z sufitem, mysle ze w takim pomieszczeniu musisz wykorzystać sufity napinane DPS http://www.dpsceilings.com/produkty/ są calkowicie nietoskyczne i wychodza z nich piekne realizacje, również takie dla dzieci

WIelowieysky
Początkujący
Początkujący
Posty: 22
Rejestracja: 23 sty 2013, 20:16
Re: Bezpieczne meble dla dzieci

autor: WIelowieysky » 26 sty 2016, 15:47

Spoko, psotkałem się juz z tym materiałem, jednak tylko przelotnie

Mateuszer
Początkujący
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 29 lis 2013, 10:51
Re: Bezpieczne meble dla dzieci

autor: Mateuszer » 27 sty 2016, 10:34

Spoko, zazwyczaj ludzie wiedza ze wykorzystuje sie je w duzych realizacjach, jednak od kilku lat bardzo mocno firma wyszła na rynek detaliczny. Sprawdź sobie na ich blogu http://blog.dpsceilings.com/technologia ... -na-ogien/ tu masz przykład, powłoki są niepalne, antystatyczne i nietoksyczne. Dla dziecka z allergią to dobre rozwiazanie


Wróć do „Dekoracja wnętrz”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości

Gotowe projekty domów