Wkrętarka z udarem, czy da radę?

Dział przeznaczony przede wszystkim dla dekarzy i profesjonalistów. Tutaj poznacie najnowsze narzędzia dekarskie, które przydadzą się w Waszej codziennej pracy.

Moderator: Redakcja e-dach.pl

graczu
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 07 cze 2015, 8:44
Wkrętarka z udarem, czy da radę?

autor: graczu » 07 cze 2015, 8:49

Wymarzyłem sobie wkrętarkę z udarem która dała by radę wiercenia w betonie ( beton lany ale nie najlepszej jakości, miejsce to poniemiecki bunkier ) dziur 6x80 i 8x60 ( szybki montaż i lepsze kołki ), i trochę poszukałem i znalazłem taką makitę:

DHP481RME ( http://www.makita.pl/prod/akumulatorowa ... 7-234.html )

nigdzie nie mogę dobrej recenzji znaleźć co do wiercenia w betonie tym wynalazkiem, znalazłem jedynie film w którym ziomek wierci wiertłem 14 w 15 cm lanym betonie i trwa to 60s, dosyć długo ( stąd moje wahanie, nie chcę stać 10s by wywiercić dziurę 6x80 by włożyć szybki montaż ;] ).

https://youtu.be/A-3tt-xBvn8?t=574

Może ktoś bawił się tym wynalazkiem i coś może napisać o dziurawieniu betonu tym. Bądź może ktoś poleci jakąś inną wkrętarkę z udarem która by dała radę.

Widziałem jeszcze Bosch na aku 36v ale nie mogę z nim już znaleźć całkowicie żadnego filmiku z betonem.

Proszę nie pisać o młoto wiertarkach na akumulatory, wiem że są ale nie o nie pytam

Gość10463
Re: Wkrętarka z udarem, czy da radę?

autor: Gość10463 » 07 cze 2015, 11:03

tak naprawdę jeśli będziesz miał ujowe czyli chińskie podróbki wiertła to i najnowszy model boscha nie pomoże w żelbecie poniemieckim ...

żelbet - przetestowałem na 1500 otworów fi8 i długości wiercenia 80 mm prosty model średniej klasy młotowiertarki Modeco MN-90-212 ... powiem Ci że za tę cenę jakość sprzętu i stosunek mocy do szybkości jest bardzo zadowalająca prosty tani agregat prądotwórczy i przewód zasilający ( instalacja elektryczna w jednym z bunkrów pod Nadarzycami ;-)

nie wierz w to że zabawki aku poradzą sobie z żelbetem i zbrojeniem ;-)
filmiki są zawsze kręcone pod publikę a ile faktycznie tych wkrętarek wierci otwór nie wiemy

graczu
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 07 cze 2015, 8:44
Re: Wkrętarka z udarem, czy da radę?

autor: graczu » 07 cze 2015, 15:39

Źle może opisałem sytuację, w bunkrze mamy dostęp do prądu w każdym miejscu, mam na miejscu młotowiertarki makitę 750w i Boscha 850w i oczywiście one wchodzą w beton który tam jest jak w masło, 5 sekund i jest dziura 8x80.

Ja chciałbym dla własnej wygody takiego typu wkrętarkę jak opisałem. Nie kiedy po prostu nie chce mi się ciągnąć odkurzacza i młotowiertarki za sobą i szukam alternatywy.

Mamy tam montaż średnio raz w miesiącu i trzeba zrobić te 1000 otworów.

I takie moje małe widzimisię by do tego zakupić taką wkrętarkę jeżeli coś tak dobrego istnieje.

Ta makita niby jest mocna, moment obrotowy 115nm no ale to nie wyraża jej mocy wiercenia w betonie. Dlatego może ktoś bawił się takim czymś.

Wiertła kupujemy raczej nie najtańsze ale też nie najdroższe, dewalt, bosch, zależy kiedy nam walnie albo zrobi się grzybek i gdzie akurat zakupy robimy.

Wkrętarka nie ma sds więc zapewne będzie nią rzucać jak wibratorem.

JanekC
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 433
Rejestracja: 27 lut 2013, 0:11
Re: Wkrętarka z udarem, czy da radę?

autor: JanekC » 12 cze 2015, 14:47

Może pomyśl o jakimś prostym i niezbyt drogim modelu wkrętarki, np. Trytona na próbę by sprawdzić jak w ogóle działa ta Twoja koncepcja pracy, mnie się wydaje, że cały ten Twój plan brzmi całkiem sensownie i wystarczy sprawdzić jak to wszystko będzie działać.

SprytnyMajsterkowicz
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 50
Rejestracja: 20 sie 2014, 14:06
Re: Wkrętarka z udarem, czy da radę?

autor: SprytnyMajsterkowicz » 15 cze 2015, 10:46

Mam podobne zdanie,czyli abyś zastanowił się nad prostym modelem wkrętarki w rozsądnej cenie,a akurat u nas znajdziesz szeroki wybór,warto zajrzeć,chętnie doradzimy i pomożemy podczas wyboru:)

JanekC
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 433
Rejestracja: 27 lut 2013, 0:11
Re: Wkrętarka z udarem, czy da radę?

autor: JanekC » 19 cze 2015, 16:10

Na wkrętarkę naprawdę nie warto ładować większych pieniędzy. Dobry sprzęt można mieć za 250 zł (wiertarko - wkrętarka, akurat ciężko mi mówić o sprzęcie, o którym pisał autor, bo to chyba rzadkie urządzenie na rynku).

zott
Początkujący
Początkujący
Posty: 17
Rejestracja: 20 maja 2013, 13:04
Re: Wkrętarka z udarem, czy da radę?

autor: zott » 26 sie 2015, 15:49

Zależy czy ktoś chce tego sprzetu używać do pracy czy od czasu do czasu w domu. No i druga sprawa - do czego konkretnie chce używać tego sprzętu. Jeśli ma to być okazjonalne zastosowanie to czasem warto rozważyć wynajęcie jakieś firmy, która ma taki sprzęt - przykładowo jeśli chodzi o wiercenie w betonie to warto sobie zerknąć na http://www.mmdiament.pl/wiercenie-betonu lub też wypożyczyć sprzęt.

andrzejowy
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 35
Rejestracja: 21 sie 2015, 13:02
Re: Wkrętarka z udarem, czy da radę?

autor: andrzejowy » 09 paź 2015, 10:07

Jak masz tyle otworów do wywiercenia to weź lepiej weź pod uwagę wynajęcie speców co tym się zajmą. Na przykład firma www.ciw.net.pl specjalizuje się tylko w takich wierceniach, a jak dodatkowo chcesz oszczędzić czasu na twardym materiale to możesz skorzystać z cięcia diamentowego.

1001narzedzi
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 340
Rejestracja: 15 mar 2012, 20:04
Re: Wkrętarka z udarem, czy da radę?

autor: 1001narzedzi » 22 sty 2016, 12:53

Sam też spokojnie sobie tym poradzisz,tylko faktycznie podstawową sprawą jest wybór dobrych i niezawodnych narzędzi na których będziesz mógł polegać. te bez problemu znajdziesz u nas,chętnie doradzimy.


Wróć do „Narzędzia dekarskie, narzędzia budowlane”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości

Gotowe projekty domów