Dodatkowy kaloryfer na poddaszu

Informacje na temat instalacji grzewczych, ogrzewania domu, kotłów CO. Dowiedz się jak ogrzać mieszkanie i jakie wybrać instalacje grzewcze aby rachunki nas nie zaskoczyły.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

Marioosz
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 12 lis 2010, 14:06
Dodatkowy kaloryfer na poddaszu

autor: Marioosz » 17 sty 2016, 15:36

Witam. Mam zamiar ocieplić poddasze i część jego zrobić użytkowym (kolor fioletowy) montując tam m. in. dodatkowy kaloryfer. Na załączniku - (rysunek domu) - zaznaczyłem miejsce zbiornika wyrównawczego oraz zakończenia rurek odpowietrzających układ. Jest tam zaznaczony też najwyżej położony obecnie kaloryfer w domu oraz kaloryfer, który chcę zamontować do ogrzewania poddasza. Czy przy tym położeniu zbiornika wyrównawczego oraz zakończenia rurek odpowietrzających układ mogę w tym miejscu zamontować nowy kaloryfer żeby poprawnie grzał czy muszę coś przerabiać?
Obrazek

Bolas
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 5330
Rejestracja: 21 lut 2008, 18:53
Lokalizacja: Żory - śląskie
Re: Dodatkowy kaloryfer na poddaszu

autor: Bolas » 17 sty 2016, 16:26

Zbiornik musi być wyżej niż najwyższy grzejnik wynika to z fizyki. Wezwij fachowca na miejsce będzie wiedział co zrobić.

Awatar użytkownika
rentix
Początkujący
Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 12 mar 2011, 18:21
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:
Re: Dodatkowy kaloryfer na poddaszu

autor: rentix » 19 sty 2016, 18:27

Rurę wzbiorczą i przelewową do naczynia wyrównawczego trzeba usytuować w najwyższym miejscu instalacji centralnego ogrzewania.Instalacje odpowietrzającą można zakończyć automatycznymi odpowietrznikami (żeby jej nie przedłużać), a w tym dodatkowym grzejniku zamontować odpowietrznik albo zwykły ręczny lub automatyczny.Naczynie wyrównawcze w układzie otwartym zawsze musi być nad instalacją.Pamiętaj ze to jest twój bufor bezpieczeństwa w momencie gdy zagotujesz wodę w instalacji.W razie pytań proszę pisać :)

Marioosz
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 12 lis 2010, 14:06
Re: Dodatkowy kaloryfer na poddaszu

autor: Marioosz » 20 sty 2016, 18:56

Witam. Dziękuję za odpowiedzi.


Wróć do „Instalacje grzewcze i ogrzewanie domu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 192 gości

Gotowe projekty domów