Odszkodowanie za spadniecie kolektora?

Kolektory słoneczną pochłaniają energię słoneczną i w inteligentny sposób i zamieniają ją na energię cieplną w naszych domach. Dowiedz się o wadach i zaletach kolektorów.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

Awatar użytkownika
Fantaa
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 58
Rejestracja: 25 paź 2013, 9:30
Odszkodowanie za spadniecie kolektora?

autor: Fantaa » 01 sty 2014, 11:45

Czy jeśli kolektor słoneczny sąsiada spadł (zsunął się, bo dom jest na granicy działki) na mój garaż i uszkodził samochód, to mogę się starać o jakies odszkodowanie?
I czy to od sąsiada, czy mojego ubezpieczyciela?
Nie bardzo wiem...

Bolas
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 5330
Rejestracja: 21 lut 2008, 18:53
Lokalizacja: Żory - śląskie
Re: Odszkodowanie za spadniecie kolektora?

autor: Bolas » 01 sty 2014, 21:41

Nie znam się dokładnie na przepisach ale jeżeli masz AC na samochód - odzyskujesz od swojego ubezpieczyciela. Jeżeli masz ubezpieczony garaż - szkody za garaż pokrywa twój ubezpieczyciel. Jeżeli sąsiad ma ubezpieczony dom i nie ma klauzuli o takim wypadku to pokrywa to jego ubezpieczenie jeżeli nie to zostaje ci tylko droga sądowa.
Schody z ubezpieczalniami zaczynają się w momencie gdy zaczniesz wczytywać się w szczegóły i regulaminy. Sąsiad może domagać się odszkodowania nawet od wykonawcy jeżeli jest jeszcze gwarancja na wykonanie ale to już nie twój problem.
Osobiście jeżeli miałbym taki przypadek a sąsiad nie wykazywałby choćby woli szybkiego rozwiązania problemu i nie ma ubezpieczenia pomocy szukałbym u prawnika od ubezpieczeń/odszkodowań.

szari
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 2148
Rejestracja: 05 wrz 2013, 9:15
Re: Odszkodowanie za spadniecie kolektora?

autor: szari » 02 sty 2014, 9:56

Ja robił bym z własnego AC, oczywiście po ówczesnym kontakcie z ubezpieczalnią aby ściągnęli sobie regresem z ubezpieczenia osoby ( jeśli takowe ubezpieczenie posiada ).
A jeśli nie posiada to z OC firmy montującej solary no chyba że "Kowalski" sam je sobie zamontował wtedy pozostaje sąd.

Awatar użytkownika
Agniechas
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 68
Rejestracja: 29 sie 2012, 8:30
Re: Odszkodowanie za spadniecie kolektora?

autor: Agniechas » 03 sty 2014, 10:53

No własnie... może OC firmy montującej solary?
W końcu to oni założyli kolektor tak, że się zsunął (nie mam pojęcia jak to w ogóle jest możliwe!)
W każdym razie pewnie bedziesz mieć schody, więc zawsze możesz podpytać o to w jakiejś firmie, ktora się zajmuje stricte uzyskiwaniem odszkodowań (http://www.votum-sa.pl/ czy coś w tym stylu), takie firmy pewnie wiedzą co i jak, a kasę dopiero biorą PO zyskaniu odszkodowania, więc w zasadzie spytać można, nic sie nie traci.

P.S Współczuję pecha...
Pląsająca po trawie.

robertjanowski
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 37
Rejestracja: 19 gru 2015, 0:35
Re: Odszkodowanie za spadniecie kolektora?

autor: robertjanowski » 02 sty 2016, 18:31

Robi się tak,
Po takim zdarzeniu najważniejsze to zdjęcia. Robisz ich jak najwięcej aby udowodnić winę sąsiada.

Potem dzwonisz do np. PZU czy ALLianz i mówisz jak się stało. Oni wysyłają do ciebie dokumenty które wypełniasz dołączasz zdjęcia. I po sprawie.

Sąsiad dostaje też dokumenty od twojego ubezpieczyciela ale winna po jego stronie.

Ty dostajesz odszkodowanie a on płaci ubezpieczycielowi za twoją stratę. Czyli Regres.
W 1968 wystarczyło kilka Mhz żeby posłać rakiete na księżyc, teraz system grzewczy posiada większą moc obliczeniową...

Piotr Nowik
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1286
Rejestracja: 20 sie 2014, 13:21
Kontaktowanie:
Re: Odszkodowanie za spadniecie kolektora?

autor: Piotr Nowik » 03 sty 2016, 15:32

Na tym właśnie polega biznes ubezpieczeniowy, że ubezpieczyciel niczym nie ryzykuje, bo zawsze sobie ściągnie od winowajcy. Jedyną strate ma wtedy, gdy winowajcy nie ma, a nie ma kruczka, by wymigał się od wypłąty odszkodowania.


Wróć do „Kolektory słoneczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 46 gości

Gotowe projekty domów