izolacja akustyczna sypialni

Hałas w mieszkaniu czy domu może znacząco obniżyć komfort mieszkania. Straty ciepła przekładają się na rachunki za ogrzewanie. Co zrobić, żeby dom był cichy i ciepły? Jak odciąć się od hałasu i płacić mniej za ogrzewanie? Porady znajdziesz tutaj.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

cichasypialnia
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 27 paź 2015, 17:56
izolacja akustyczna sypialni

autor: cichasypialnia » 27 paź 2015, 18:05

Witam,

Chciałabym wyizolować sypialnie od hałasu pochodzącego od sąsiada z góry, niestety mogę obliżyć sufit maksymalnie o 7 cm.
Słyszę zarówno kroki jak i przesuwanie mebli, a także głośne rozmowy i kino domowe.
Jakie materiały powinnam zakupić żeby to wyeliminować?

Bardzo proszę o POMOC; chciałabym zmieścić się w 2000 zł za sam materiał
Czy jest to możliwe w takiej cenie?

Czy może znacie jakąś firmę na Podkarpaciu która się tym zajmuje?

Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź

Enerbau
Ekspert budowlany
Ekspert budowlany
Posty: 6031
Rejestracja: 23 gru 2011, 22:14
Lokalizacja: Wąbrzeźno
Re: izolacja akustyczna sypialni

autor: Enerbau » 27 paź 2015, 22:11

Czarno to widzę, za te pieniądze...
Może taniej byłoby pogadać z sąsiadem, aby wyciszył swoje mieszkanie?

cichasypialnia
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 27 paź 2015, 17:56
Re: izolacja akustyczna sypialni

autor: cichasypialnia » 28 paź 2015, 8:08

a jest jakieś rozwiązanie droższe a skuteczne? jaki jest koszt?

Gość10463
Re: izolacja akustyczna sypialni

autor: Gość10463 » 28 paź 2015, 8:26

Obrazek

180 zł/m2 netto z białą farbą ceramiczną (izolacja termiczna od wewnątrz)

cichasypialnia
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 27 paź 2015, 17:56
Re: izolacja akustyczna sypialni

autor: cichasypialnia » 05 lis 2015, 12:27

Czy to jest cena razem z montażem? jesli nie to jaka jest cena razem z montażem

Z góry bardzo dziękuję za pomoc

-_- greg
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1677
Rejestracja: 23 paź 2014, 9:27
Lokalizacja: internet
Re: izolacja akustyczna sypialni

autor: -_- greg » 05 lis 2015, 15:33

Krystian_Tarnowski pisze:Obrazek

180 zł/m2 netto z białą farbą ceramiczną (izolacja termiczna od wewnątrz)


Czy to rozwiązanie można stosować na suficie?

-_- greg
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1677
Rejestracja: 23 paź 2014, 9:27
Lokalizacja: internet
Re: izolacja akustyczna sypialni

autor: -_- greg » 05 lis 2015, 15:53

cichasypialnia pisze:chciałabym zmieścić się w 2000 zł za sam materiał
Czy jest to możliwe w takiej cenie?

Orientacyjne ceny:
mata semag fd1 (11m2) z transportem 700zł
http://www.sklep.semag.pl/Semag-FD-1,p79
Wełna mineralna gęsta (140kg/m3) sztywna płyta 2cm paczka 4.8m2 77zł + koszt transportu jeśli wełna będzie kupowana wysyłkowo.
http://www.budowlanysklep.warszawa.pl/w ... 15700.html
Sztywna wełna jest trudniejsza do układania niż zwykła sprężysta wełna, dlatego proponuję dwie 2cm warstwy układane na zakładkę.
Reszta materiałów to płyta gipsowa, stelaż metalowy, gips szpachlowy, gładź, wkręty, itp.

nata23
Aktywny
Aktywny
Posty: 180
Rejestracja: 28 mar 2014, 15:59
Lokalizacja: Polska
Re: izolacja akustyczna sypialni

autor: nata23 » 01 gru 2015, 8:56

jesli chodzi o dobór materiałów, to dobrym wsparciem jest wykorzystać w tym celu mierniki poziomu własności dźwiękochłonnych które wyznaczą te parametry - http://www.ects.pl/produkty/c104_akusty ... ion-set-up bez problemu możesz u nich zamówić takie badanie, powinno dać jaśniejsze światło na pracę nad tym

Sebastian Przybylski
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 36
Rejestracja: 30 kwie 2014, 6:25
Lokalizacja: Łódź
Kontaktowanie:
Re: izolacja akustyczna sypialni

autor: Sebastian Przybylski » 21 gru 2015, 12:46

Witam,
odnośnie miernika wspomnianego przez nata23, zaciekawiło mnie to urządzenie. Jestem w stanie wyobrazić sobie że takie urządzenie na podstawie algorytmów może obliczyć współczynnik pochłaniania dźwięku, gdyż źródło (głośnik) i miernik (mikrofon) jest po tej samej stronie badanego materiału, tak kompletnie nie przychodzi mi do głowy jak urządzenie może badać izolacyjność akustyczną, gdzie źródło ustawia się z jednej strony badanego materiału, a miernik z drugiego, sprawdzając tym samym ile dźwięku przedostaje się z jednej strony na drugą.

Ta różnica jest dość istotna bo rozróżnia materiały do:
a) pochłaniania dźwięku (tak aby jak najmniej odbiło się z powrotem do pomieszczenia w którym materiał jest zainstalowany) - takie produkty przydałyby się w kościołach gdzie jest duży pogłos,
b) izolacji dźwięku - produkty które nie przepuszczają dźwięku z pomieszczenia A do B i na odwrót.

Te pierwsze to wszelkiego rodzaju wełny, pianki itd. Te drugie to przede wszystkim materiały ciężkie (o dużej gęstości).

Wracając do tematu Pani Cichasypialnia, może 2000 zł jest kwotą wystarczającą. Tak długo jak długo nie poznamy powierzchni sufitu ciężko coś powiedzieć. Metod izolacji jest kilka, z doświadczenia wiem że najlepiej jest zacząć od najtańszej (bo bezpłatnej) wizyty instalatora izolacji akustycznych. Często okazuje się że wcale nie trzeba wyrzucać dużej ilości pieniędzy, bo problem jest w jakimś detalu.

W razie zainteresowania zachęcam do kontaktu. Współpracujemy z instalatorem z ponad 20 letnim doświadczeniem w instalowaniu izolacji akustycznych. Umówi się, podjedzie i doradzi.


Z uszanowaniem
Sebastian Przybylski

hub44
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 03 sty 2016, 22:47
Re: izolacja akustyczna sypialni

autor: hub44 » 23 sty 2016, 20:23

Witam. Jestem nowy na forum i czytam bo jestem zainteresowany takimi tematami jak izolacja (wyciszenie) hałasu w pomieszczeniu. Hałas dobiegającego od sąsiada z dołu przez podłogę , Szukam najskuteczniejszego rozwiązania . Nie wiem jaka jest różnica przed a po wyciszeniu . Idlatego nie wiem co mam zakupić jestem laikiem. A nie znam żadnej firmy która sie tym zajmuje mieszkam okolice Rzeszowa. Może znacie lub jesteście z Rzeszowa to prosiłbym o kontakt email bobo.ha@vp.pl
dzięki z góry

luiza82
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 317
Rejestracja: 04 gru 2017, 21:53
Re: izolacja akustyczna sypialni

autor: luiza82 » 26 mar 2018, 20:59

W sprawach panowania nad hałasem w pomieszczeniach firma www.akustyczne.eu jest niezastąpiona. Poza tym zawsze służą poradą, bo doskonale znają się na tym co robią. Moje mieszkanie jest wyciszone, usługa kosztowała niewiele, a praca wykonana fachowo i profesjonalnie.


Wróć do „Izolacje termiczne i akustyczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości

Gotowe projekty domów