Koza - Brak cugu po modyfikacji

Opinie techniczne budynków i budowli, odbiory robót w imieniu Inwestora, Doradztwo techniczne, Nadzory inwestorskie, optymalizacja kosztów budowy.
Partyzant83
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 10 gru 2013, 10:59
Lokalizacja: Maniowy
Słaby ciąg

autor: Partyzant83 » 30 lis 2015, 15:33

Mam podobny problem z ciągiem,coś ciągnie ale słabo.
Wymiary kotłowni 4m x 3m i wys.3,5m.
Zetka zrobiona z przewodów wentylacyjnych 110mm x 55mm usytuowana naprzeciw kotła Defro Econo 12kw.Jak otworzę drzwiczki kotka do zasypu to się kopci do pomieszczenia.Przykladajac zapaloną zapałkę w pomieszczeniu do Zetki płomień ciągnie na zewnątrz w odwrotnym kierunku niż powinno.Wysokość komina od podstawy 6,5m.Wylot komina jest niżej niż kalenica ale tak było w projekcie,dach stromy.Odległość szczytu komina od blachy okolo 150cm.Czy zetka jest za wąską?

Gość10463
Re: Słaby ciąg

autor: Gość10463 » 30 lis 2015, 17:44

Partyzant83 pisze:Mam podobny problem z ciągiem,coś ciągnie ale słabo.
Wymiary kotłowni 4m x 3m i wys.3,5m.
Zetka zrobiona z przewodów wentylacyjnych 110mm x 55mm usytuowana naprzeciw kotła Defro Econo 12kw.Jak otworzę drzwiczki kotka do zasypu to się kopci do pomieszczenia.Przykladajac zapaloną zapałkę w pomieszczeniu do Zetki płomień ciągnie na zewnątrz w odwrotnym kierunku niż powinno.Wysokość komina od podstawy 6,5m.Wylot komina jest niżej niż kalenica ale tak było w projekcie,dach stromy.Odległość szczytu komina od blachy okolo 150cm.Czy zetka jest za wąską?


efekt kominowy dostępne w sieci do poczytania

Partyzant83
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 10 gru 2013, 10:59
Lokalizacja: Maniowy
Re: Koza - Brak cugu po modyfikacji

autor: Partyzant83 » 01 gru 2015, 13:25

Sklepałem,wyprościłem trochę zawirowywacz i pomogło.Zobaczymy z czasem co się będzie działo....

Aldente
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 54
Rejestracja: 25 sie 2014, 13:31
Lokalizacja: Sosnowiec
Re: Koza - Brak cugu po modyfikacji

autor: Aldente » 19 gru 2015, 14:59

Witam wszystkich,

Partyzant a czy masz jakies zabudowanie w koło kotłowni? u mnie był podobny problem że Rodzice jak palili to 0 ciągu i jak tylko sie otwierało piec to ciagło do środka wszystko, ja pierwsze co sprawdziłem to jaki piec czy palenia górnego czy dolnego następnie poprzyglądałem sie jak idzie sąsiadom (czy pali sie u nich ladnie ) więc powiedziałem matuli że komin za nisko i trzeba go wyciągnąć wyżej, gdy tata to usłyszał powiedział że gadam głupoty (student ze mnie jeszcze wiec sami rozumiecie) ale po entym wkurwie rodzice zrobili jak mówiłem i jaki był efekt? że komin do dziś ciągnie jak szalony :).
Dziękuję za uwage.

Partyzant83
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 10 gru 2013, 10:59
Lokalizacja: Maniowy
Re: Koza - Brak cugu po modyfikacji

autor: Partyzant83 » 19 gru 2015, 15:15

Kotłownia u mnie jest jakby dobudowana do budynku.Komin poniżej kalenicy ale tak było w planie budowy.U sąsiadów ciągnie dobrze ale wszyscy mają nad kalenicą kominy.Co do wymagań pieca to komin jest wyższy niż potrzeba ze średnicą 18x18cm.Kocioł Defro Econo 12kW.Po sklepaniu blaszek na zawirowywaczu ciąg się polepszył na Zetce też kierunek ciągu się zmienił i powietrze zasysa do kotłowni a nie na odwrót.Czasem ale to raczej od pogody zależy,dym z komina opada zaraz w dół do ziemi.

mila8888
Aktywny
Aktywny
Posty: 192
Rejestracja: 19 sie 2015, 10:02
Re: Koza - Brak cugu po modyfikacji

autor: mila8888 » 20 gru 2015, 16:51

spróbuj wydłużyć komin ponad kalenice jak nie możesz go dobudować to wydłuż go rurą kwasowo


Wróć do „Ekspertyzy budowlane i opinie techniczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości

Gotowe projekty domów