Oświetlenie ściany z czerwonej cegły

Aranżacja wnętrz to także odpowiednie światło. Prawidłowe rozmieszczenie oświetlenia w pomieszczeniach mieszkalnych jest bardzo istotną kwestią. Sprawdź jakie oświetlenie będzie najlepsze do Twojego wnętrza.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

simon89
Początkujący
Początkujący
Posty: 25
Rejestracja: 08 cze 2015, 19:50
Oświetlenie ściany z czerwonej cegły

autor: simon89 » 15 cze 2015, 22:00

Projektował może ktoś oświetlenie ściany z czerwonej cegły?

Myślałem o listwie montowanej na suficie, na której byłyby 3 reflektorki. Widział ktoś może coś takiego? Chciałbym by były małe, ale ładne :). Ewentualnie inne opcje?

marcepanowski
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 40
Rejestracja: 19 lut 2015, 14:43
Re: Oświetlenie ściany z czerwonej cegły

autor: marcepanowski » 16 cze 2015, 8:46

to chyba szynowy system oświetlenia

gabi0
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 63
Rejestracja: 20 mar 2014, 21:50
Re: Oświetlenie ściany z czerwonej cegły

autor: gabi0 » 17 cze 2015, 19:06

A brałaś pod uwagę lampy ścienne ? Bo wydaje mi się że one mogły by najbardziej ciekawie oświetlić właśnie taką ścianę

WincentyBorowski
Aktywny
Aktywny
Posty: 100
Rejestracja: 23 cze 2015, 16:36
Lokalizacja: Wrocław
Re: Oświetlenie ściany z czerwonej cegły

autor: WincentyBorowski » 24 cze 2015, 18:38

Brałeś pod uwagę tylko oświetlenie z góry? Co myślisz o kilku reflektorkach ustawionych pod różnymi kątami umiejscowionymi na obrzeżach ściany? Można jednocześnie pokusić się o jakąś ciekawę grę cieniami.
Pozdrawiam

magda_d
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 36
Rejestracja: 30 cze 2015, 14:48
Re: Oświetlenie ściany z czerwonej cegły

autor: magda_d » 30 cze 2015, 14:57

Masz ciekawy pomysł, nie powinno być problemu z wykonaniem. Jeśli sam niezbyt dobrze znasz się na elektryce pogadaj z fachowcem, on zawsze dobrze doradzi.

Ligeroo
Aktywny
Aktywny
Posty: 129
Rejestracja: 26 paź 2013, 8:47
Kontaktowanie:
Re: Oświetlenie ściany z czerwonej cegły

autor: Ligeroo » 13 lip 2015, 17:00

Ja poddam w takim razie inną propozycję a mianowicie co sądzisz o oświetleniu punktowym? Bo wg mnie także dobrze się sprawdzi,szczególnie jeżeli możesz połączyć ją z czerwona cegłą,poważnie się nad tym zastanów.

konrad82
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 17 wrz 2015, 20:26
Re: Oświetlenie ściany z czerwonej cegły

autor: konrad82 » 17 wrz 2015, 20:33

wszystko zależy jak dużą masz tą ścianę i jak wygląda źródło zasilania. Bo jak źródło masz w jednym miejscu miejscu to na pewno nie możesz sobie zaszaleć z montażem kilku pojedynczych lamp. Przy jednym zasilaniu możesz pomyśleć albo o listwie z halogenami albo o szynoprzewodzie. Oba rozwiązania mają swoje plusy i minusy. Na pewno różnią się ceną oraz funkcyjnością. Na listwie lampy są w stałych miejscach na szynoprzewodzie możesz sobie ustawiać gdzie chcesz te lampy.

LampyHiszpanskie
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 38
Rejestracja: 29 kwie 2015, 13:01
Re: Oświetlenie ściany z czerwonej cegły

autor: LampyHiszpanskie » 24 wrz 2015, 8:18

Co do źródła zasilania,to myślę,że nie jest to aż tak wielkim problemem bo spokojnie można sobie poradzić i dopasować je do rodzaju oświetlenia. Może właśnie taśmy led lub wspomniane halogeny to dobra propozycja.

nata23
Aktywny
Aktywny
Posty: 180
Rejestracja: 28 mar 2014, 15:59
Lokalizacja: Polska
Re: Oświetlenie ściany z czerwonej cegły

autor: nata23 » 01 paź 2015, 9:04

myślę, że dość dobrze sprawdzi się w tym przypadku właśnie oprawa LED do systemów szynowych taka jak https://brilum24.pl/Oprawy-LED-do-systemow-szynowych - u nas jest, jako dekoracyjne oświetlenie, które nadaje przyjemny akcent ekspozycji. No a poza tym rezygnacja ze standardowego oświetlenia na rzecz oświetlenia LED to też energooszczędność.

edek-ledek
Aktywny
Aktywny
Posty: 156
Rejestracja: 02 cze 2015, 9:17
Lokalizacja: Warszawa
Re: Oświetlenie ściany z czerwonej cegły

autor: edek-ledek » 02 paź 2015, 14:11

Najlepszym rozwiązaniem zdaje się być oświetlenie punktowe. Ewentualnie rozważyłbym mocną lampę stojącą.

LuxMarket
Początkujący
Początkujący
Posty: 24
Rejestracja: 10 wrz 2009, 8:51
Re: Oświetlenie ściany z czerwonej cegły

autor: LuxMarket » 08 paź 2015, 9:46

Oświetlenie punktowe lub oprawy led,będą tutaj idealnie pasować do cegły dekoracyjnej i stworzą odpowiedni klimat. Jeżeli nie wiesz gdzie zacząć poszukiwania wszystkich akcesoriów,to polecam Luxmarket,.pl znajdziesz tutaj wszystko co związane z oświetleniem.

ElektronOnline
Początkujący
Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 16 gru 2015, 8:51
Lokalizacja: Gostynin
Kontaktowanie:
Re: Oświetlenie ściany z czerwonej cegły

autor: ElektronOnline » 16 gru 2015, 8:58

A ja oswietliłem sobie scianę z cegły ( niestety tapeta ) w ten sposób.
Obrazek

OprawySchodowe
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 38
Rejestracja: 04 lis 2015, 15:37
Re: Oświetlenie ściany z czerwonej cegły

autor: OprawySchodowe » 22 gru 2015, 12:03

Przyznam,że prezentuje się bardzo oryginalnie,natomiast nie mam pewności,czy dana moc światła jest odpowiednia,jak na moje oko jednak zbyt słaba i pokój prezentuje się zbyt ciemno,ponuro.

ElektronOnline
Początkujący
Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 16 gru 2015, 8:51
Lokalizacja: Gostynin
Kontaktowanie:
Re: Oświetlenie ściany z czerwonej cegły

autor: ElektronOnline » 22 gru 2015, 13:00

Fakt, to jest sala bilardowa. Zależało mi na zaakcentowaniu oświetlenia, światła główne znajdują się nad stołem, ławą i barem. Resztę spowija półmrok :) :twisted:

PrzemekS
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 348
Rejestracja: 30 gru 2015, 20:37
Re: Oświetlenie ściany z czerwonej cegły

autor: PrzemekS » 30 gru 2015, 21:38

Do czerwonej ściany widziałem gdzieś taki sznur lampek/żarówek? w stylu loftowym. Wyglądało nowocześnie i fajnie


Wróć do „Oświetlenie wnętrz”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości

Gotowe projekty domów