Brama do garażu - otwierana na boki czy do góry?

Nie zapominajmy o takich pomieszczeniach jak garaż, suszarnia, spiżarka. Jak wykorzystać przestrzeń w naszych domach na takie miejsca, czy są one potrzebne? Dowiedz się, co inni sądzą na ten temat.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

Malinaa
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 79
Rejestracja: 23 kwie 2015, 9:33
Re: Brama do garażu - otwierana na boki czy do góry?

autor: Malinaa » 20 sie 2015, 20:55

jak dla mnie otwierana do góry jest praktyczniejsza i wygodniejsza;)
Dla chcącego, nic trudnego :)

tęczabarw
Początkujący
Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 24 sie 2015, 12:14
Re: Brama do garażu - otwierana na boki czy do góry?

autor: tęczabarw » 24 sie 2015, 13:16

Ja mam taką co otwiera się do góry, sprawuje się bardzo dobrze. Nawet podczas śnieżnej zimy dała sobie radę.

Zachęcam was do odwiedzenia tej stronki.
Ostatnio zmieniony 17 sty 2017, 10:14 przez tęczabarw, łącznie zmieniany 1 raz.

MichalBudowniczy
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1417
Rejestracja: 21 sty 2015, 13:57
Re: Brama do garażu - otwierana na boki czy do góry?

autor: MichalBudowniczy » 28 sie 2015, 12:16

Również jestem za tą do góry. Miałem kiedyś taki który otwierał się na boki i więcej zachodu przy nim było.

pokoe
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 321
Rejestracja: 10 kwie 2013, 20:36
Re: Brama do garażu - otwierana na boki czy do góry?

autor: pokoe » 26 paź 2015, 22:59

MichalBudowniczy pisze:Również jestem za tą do góry. Miałem kiedyś taki który otwierał się na boki i więcej zachodu przy nim było.


Też wolałem otwierająca u góry. Niestety taka na boki to już trzeba zorganizować dwa silniczki, więc dwa razy większa szansa na awarię. Teraz mam BFT Tiziano.

moraw
Początkujący
Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 22 paź 2015, 12:51
Re: Brama do garażu - otwierana na boki czy do góry?

autor: moraw » 02 lis 2015, 14:26

JA uważam podobnie. Miałem otwieraną na boki, ale bardzo dużo miejsca na ogródku potrzebowałem, kiedy chciałem otworzyć pomieszczenie (tak uszkodziłem dziewczynie rower :D ). Ewentualnie można pomyśleć o segmentowych chowanych do środka, ale jednak mechanizm zabiera trochę cennego miejsca na ziemi. Odkąd mam te górne uchylne http://www.wawsystem.pl/bramy-garazowe-uchylne.html zdecydowanie jestem zadowolony, nie muszę robić miejsca na podwórku, albo odśnieżać przed.

domini
Początkujący
Początkujący
Posty: 20
Rejestracja: 02 lis 2015, 17:34
Re: Brama do garażu - otwierana na boki czy do góry?

autor: domini » 02 lis 2015, 17:55

Też jestem zdania, że taka brama otwierana do góry jest praktyczniejsza. I powinna się bez problemu otwierać nawet jeśli spadnie dużo śniegu.

pokoe
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 321
Rejestracja: 10 kwie 2013, 20:36
Re: Brama do garażu - otwierana na boki czy do góry?

autor: pokoe » 16 lis 2015, 16:03

Nawet o tym śniegu nie pomyślałem, ale masz zdecydowaną rację. Jest też bezpieczniejsza wg mnie. Dobrze jest też mieć napęd, szczególnie do bramy wjazdowej na posesję, który ma system wykrywania przeszkód i od razu odbije się od czegokolwiek co stoi na drodze bramy.

Awatar użytkownika
swirektron
Początkujący
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 16 lis 2015, 18:44
Re: Brama do garażu - otwierana na boki czy do góry?

autor: swirektron » 20 lis 2015, 11:21

Ja mam bramę otwieraną na bok. Wydaje mi się że bramy do góry otwierane to już takie że wszyscy mają strasznie starodawne. Wole jednak coś nowego coś co nie każdy ma. Mam taki charakter że wole mieć coś czego u mnie na wsi nie ma nikt a jak ktoś ma to mało osób. Teraz planuje sobie zamontować siłowniczki hydrauliczne które będą mi automatycznie otwierać bramę tak na bok ale jeszcze się zastanawiam jak dokładnie to zrobić żeby nie spalic takich silniczków w zimie. Miałem tak brame kiedyś to mi padły silniczki w zimie chociaż nie wiem czy to wina ich czy sniego bo zawsze odśnieżałem.

pokoe
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 321
Rejestracja: 10 kwie 2013, 20:36
Re: Brama do garażu - otwierana na boki czy do góry?

autor: pokoe » 30 lis 2015, 16:47

swirektron pisze:Ja mam bramę otwieraną na bok. Wydaje mi się że bramy do góry otwierane to już takie że wszyscy mają strasznie starodawne. Wole jednak coś nowego coś co nie każdy ma. Mam taki charakter że wole mieć coś czego u mnie na wsi nie ma nikt a jak ktoś ma to mało osób. Teraz planuje sobie zamontować siłowniczki hydrauliczne które będą mi automatycznie otwierać bramę tak na bok ale jeszcze się zastanawiam jak dokładnie to zrobić żeby nie spalic takich silniczków w zimie. Miałem tak brame kiedyś to mi padły silniczki w zimie chociaż nie wiem czy to wina ich czy sniego bo zawsze odśnieżałem.


Możliwe, że były złej jakości. Wiadomo co się dzieje z metalem pod wpływem zmian temperatury i takie siłowniki mogły nie być do tego przystosowane. Jeśli zakupisz dobrze zaprojektowane siłowniki z dobrej jakości materiałów i zdecydujesz się na fachowy montaż, to nie powinno w przyszłości się coś takiego stać.

Przychodzi mi jeszcze na myśl to, że może siłowniki miały zbyt małą moc i nie dawały rady sobie z ciężarem bramy. Problem tyczy się głównie chińskich produkcji. Nawet dla markowych siłowników trzeba dodawać ok. 40% masy bramy i dopiero wg tej wartości dobierać napęd..

janko1314
Początkujący
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 02 lis 2015, 9:44
Re: Brama do garażu - otwierana na boki czy do góry?

autor: janko1314 » 07 gru 2015, 8:11

Nie chodzi to o to czy wszyscy takie mają, ale o komfort, praktyczność oraz oszczędność. Zdecydowanie otwierana do góry. Mniej problemów, mniejsza awaryjność, więcej miejsca. :)

olaf-farmer
Początkujący
Początkujący
Posty: 24
Rejestracja: 21 paź 2015, 13:56
Re: Brama do garażu - otwierana na boki czy do góry?

autor: olaf-farmer » 13 gru 2015, 17:19

jedna i druga ma plusy i minusy. Ja akurat posiadam otwieraną do góry (segmentowa) i wydaję się że takie rozwiązanie jest lepsze.

albatros
Aktywny
Aktywny
Posty: 115
Rejestracja: 22 kwie 2012, 17:20
Re: Brama do garażu - otwierana na boki czy do góry?

autor: albatros » 14 gru 2015, 15:23

Wygodniejsza jest taka otwierana do góry. Zabiera mniej miejsca. Do tego zamontować fajny napęd i mamy doskonały zestaw. Trzeba tylko wybrać dobry, mocny napęd żeby uciągnął bramę. Siłowniki z BFT moga być dobrym pomysłem.

kosmo3
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 443
Rejestracja: 10 maja 2013, 20:04
Lokalizacja: Kraków
Re: Brama do garażu - otwierana na boki czy do góry?

autor: kosmo3 » 07 paź 2018, 18:36

Do góry jest praktyczniejsza. Takie jest moje zdanie. Roletex ma ciekawe propozycje w tym zakresie.

Kusza
Aktywny
Aktywny
Posty: 120
Rejestracja: 11 lip 2003, 18:09
Lokalizacja: skarżysko kamienna
Kontaktowanie:
Re: Brama do garażu - otwierana na boki czy do góry?

autor: Kusza » 07 paź 2018, 21:59

kosmo3 pisze:Do góry jest praktyczniejsza
Też tak myślę.
Warto poczytać o tym jakie rodzaje bram garażowych są dostępne na rynku i które z nich są szczególnie polecane.

rozalia
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 708
Rejestracja: 03 paź 2013, 13:08
Re: Brama do garażu - otwierana na boki czy do góry?

autor: rozalia » 08 paź 2018, 11:14

To już chyba co kto woli, ale też sądzę, że taka otwierana do góry będzie lepsza.


Wróć do „Pomieszczenia inne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości

Gotowe projekty domów