Stary drewniany dom zjadany przez szkodniki

Domy drewniane w praktyce ? tajniki prawidłowej budowy domów w różnych technologiach, specyfika eksploatacji, zagadnienia techniczne i opinie użytkowników. Wszystkie informacje na temat domów drewnianych znajdziesz w tym dziale.
Zazula
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 05 maja 2015, 10:36
Stary drewniany dom zjadany przez szkodniki

autor: Zazula » 05 maja 2015, 10:40

Odziedziczylismy stary, drewniany dom kryty strzecha na kamiennym fundamencie (dom ma ponad 100 lat). Od min 50 lat dom nie byl remontowany, zabezpieczany przed szkodnikami pewnie nigdy nie byl i WSZEDZIE widoczne w drewnie sa dziurki o srednicy 2-4 mm. Cos zjada drewno, nie mam pojecia co i czy warto dom wyremontowac (na czym mi zalezy), czy tez trzeba bedzie go zburzycc. Byc moze moga Panstwo wskazac fiirmy lub osoby, ktore specjalizuja sie w tym temacie?
Bede wdzieczna za podanie kontaktu.

jasna25
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 10 sie 2015, 9:27
Re: Stary drewniany dom zjadany przez szkodniki

autor: jasna25 » 14 sie 2015, 10:40

Polecam Wam ciekawą stronę o różnych owadach http://skuteczneddd.pl/artykuly/a/31/skorek

WeRes
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 48
Rejestracja: 01 gru 2015, 15:40
Re: Stary drewniany dom zjadany przez szkodniki

autor: WeRes » 01 gru 2015, 22:32

u mojej babci tak było i niestety nikt nie odkrył konkretnej przyczyny. Jeśli chcesz tam mieszkac, to lepiej szybko działac, bo póżniej szybko wszystko próchnieje.

konkret2
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 839
Rejestracja: 07 sty 2012, 19:01
Re: Stary drewniany dom zjadany przez szkodniki

autor: konkret2 » 05 gru 2015, 16:08

Czy autor pytał sie o twoja babcię? Szuka pomocy i konkretów a słyszy opowieści o babci.

MBiskup
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 03 kwie 2017, 8:51
Re: Stary drewniany dom zjadany przez szkodniki

autor: MBiskup » 05 kwie 2017, 10:17

Jeżeli chodzi o zwalczanie szkodników mam jedną firmę którą mogę polecić bo sam korzystałem z ich usług Carsekt. Spuszczel konsumował mi więźbę dachową wiec po nich zadzwoniłem, przyjechali zrobili swoje i po problemie dodatkowo zrobili tez ozonowanie całego mieszkania i nie zdarli ze mnie ostatniej złotówki :D
Tu masz ich stronę http://www.carsekt.pl ja rozmawiałem z ich specjalistą na początek miał chyba na imie Łukasz. Na stronie na 100% znajdziesz kontakt.

A jak nie daj znać mam gdzieś numer do niego.

xander119
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 2490
Rejestracja: 16 sty 2014, 8:49
Re: Stary drewniany dom zjadany przez szkodniki

autor: xander119 » 05 kwie 2017, 10:34

MBiskup pisze: na początek miał chyba na imie Łukasz.


A potem?

MarcinOle
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 23 sie 2017, 11:34
Re: Stary drewniany dom zjadany przez szkodniki

autor: MarcinOle » 23 sie 2017, 11:46



Wróć do „Domy Drewniane ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości

Gotowe projekty domów