Dom 100-130m2, z poddaszem uż., garażem 1s, 2 łazienki

Dom jednorodzinny czy wielorodzinny z poddaszem użytkowym czy parterowy? Jaki projekt domu jednorodzinnego wybrać? Jak dostosować projekt gotowy do naszych potrzeb? Zapraszamy do wymiany uwag i spostrzeżeń oraz nurtujących problemów dotyczących projektów domów oraz do zamieszczania zdjęć z realizacji Waszych domów.
TwojOszczednyDom
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1272
Rejestracja: 30 wrz 2015, 17:11
Lokalizacja: Małopolskie
Re: Dom 100-130m2, z poddaszem uż., garażem 1s, 2 łazienki

autor: TwojOszczednyDom » 16 lis 2015, 21:48

jpablo pisze:Dziękuję za dotychczasowe sugestie odnośnie systemu ogrzewania, natomiast nikt nie odpowiedział jeszcze na moje główne pytania zawarte w pierwszym poście :)



W mojej ocenie najlepszym rozwiązaniem jest projekt indywidualny. Koszt tylko teoretycznie wydaje się być wyższy niż gotowce. Co do pracy, jeżeli masz doświadczoną ekipę to systemem gospodarczym jesteś w stanie dobrze i taniej wybudować dom.
Każdy dom/budynek może być oszczędny i kosztować nawet 3 razy i więcej MNIEJ w utrzymaniu niż dotychczas... wystarczy znać technologie, pozdrawiam, Grzegorz

jpablo
Początkujący
Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 15 lis 2015, 15:12
Lokalizacja: Kujawsko-Pomorskie
Re: Dom 100-130m2, z poddaszem uż., garażem 1s, 2 łazienki

autor: jpablo » 17 lis 2015, 9:12

TwojOszczednyDom pisze:
jpablo pisze:Dziękuję za dotychczasowe sugestie odnośnie systemu ogrzewania, natomiast nikt nie odpowiedział jeszcze na moje główne pytania zawarte w pierwszym poście :)

W mojej ocenie najlepszym rozwiązaniem jest projekt indywidualny. Koszt tylko teoretycznie wydaje się być wyższy niż gotowce. Co do pracy, jeżeli masz doświadczoną ekipę to systemem gospodarczym jesteś w stanie dobrze i taniej wybudować dom.


Może i tak, natomiast ile więcej taki projekt indywidualny by mnie kosztował. Ten drugi wyszukany przeze mnie projekt (link: S-131, cena 2100zł) spełnia praktycznie wszystkie moje wymagania. Pytanie tylko czy będę go w stanie w przyszłym roku wybudować do stanu pozwalającego zamieszkać parter, z kwotą poniżej 200tyś zł. Wraz z ogrodzeniem działki i bramą wjazdową w stronę garażu no i szambem.

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Re: Dom 100-130m2, z poddaszem uż., garażem 1s, 2 łazienki

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 17 lis 2015, 9:14

Dziękuję za dotychczasowe sugestie odnośnie systemu ogrzewania, natomiast nikt nie odpowiedział jeszcze na moje główne pytania zawarte w pierwszym poście Smile

Najlepiej i najtaniej wychodzą domy z projektu indywidualnego, gdzie projektant jest realizatorem i ma nadzór do końca.
No ale czas budowy, też ma wpływ na koszt. Można wylać płytę fundamentową na 40 cm styropianu i tu poczekać. Ale potem wszystko trwa 2 miesiące, więc 10-15 tys. co miesiąc, będzie zdecydowanie za mało.

jpablo
Początkujący
Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 15 lis 2015, 15:12
Lokalizacja: Kujawsko-Pomorskie
Re: Dom 100-130m2, z poddaszem uż., garażem 1s, 2 łazienki

autor: jpablo » 18 lis 2015, 21:30

Autor projektu podał mi współczynniki energetyczne dla drugiego z projektów, który mnie interesuje (projekt w 1 poście tematu).
EK wynosi: 45,3 kWh/m2rok a EU wynosi: 39,1 kWh/(m2rok) EP=76,3 kWh/(m2rok)

Czy mogę jakoś dzięki temu obliczyć koszty ogrzewania przy zastosowaniu wybranego systemu grzewczego, np. folii podłogowej na podczerwień?

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Re: Dom 100-130m2, z poddaszem uż., garażem 1s, 2 łazienki

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 19 lis 2015, 8:59

jpablo pisze:Autor projektu podał mi współczynniki energetyczne dla drugiego z projektów, który mnie interesuje (projekt w 1 poście tematu).
EK wynosi: 45,3 kWh/m2rok a EU wynosi: 39,1 kWh/(m2rok) EP=76,3 kWh/(m2rok)

Czy mogę jakoś dzięki temu obliczyć koszty ogrzewania przy zastosowaniu wybranego systemu grzewczego, np. folii podłogowej na podczerwień?

Tak zagmatwali, by Pan nie policzył. OZC to jedno wielkie oszustwo marketingowe.
Ponieważ prawidłowo wykonana instalacja ogrzewania elektrycznego jest:
-najtańsza w inwestycji
-najtańsza w eksploatacji
-najbardziej komfortowa
To dlaczego nie podawać: ILE kWh ZUŻYJE DOM NA UTRZYMANIE KOMFORTOWEJ TEMPERATURY I OGRZANIE M3 WODY???
Prostych rozwiązań się unika, by ludzie dalej kupowali drogie ogrzewanie gazem czy węglem.
OZC to oszukańczy marketing.

Dom fatalnie izolowany traci przez przegrody przy prawidłowo wykonanej instalacji do 30kWh/m2
Jak dołoży się izolację i klimatyzację, to mieścimy się w 10kWh
Ciepła woda, przy zuzyciu powyżej 100 l dziennie - zasobnik zintegrowany z pompą ciepła.

jpablo
Początkujący
Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 15 lis 2015, 15:12
Lokalizacja: Kujawsko-Pomorskie
Re: Dom 100-130m2, z poddaszem uż., garażem 1s, 2 łazienki

autor: jpablo » 01 gru 2015, 21:31

Takie pytanie natury logistycznej.

Czy zimą materiały budowlane tanieją? Jeśli tak to które?

sergii
Aktywny
Aktywny
Posty: 197
Rejestracja: 09 wrz 2015, 23:38
Re: Dom 100-130m2, z poddaszem uż., garażem 1s, 2 łazienki

autor: sergii » 03 gru 2015, 13:56

Planuję realizację tego projektu http://wybieramprojekt.pl/projekt-domu- ... -bis-cw24/ ktoś już budował, może coś doradzić ? Czy garaż lepiej mieć w bryle domu czy wolno stojący ?

Enerbau Tanie Grzanie
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 683
Rejestracja: 06 mar 2015, 13:27
Lokalizacja: Wąbrzeźno
Kontaktowanie:
Re: Dom 100-130m2, z poddaszem uż., garażem 1s, 2 łazienki

autor: Enerbau Tanie Grzanie » 03 gru 2015, 14:13

[quote="sergii"][/quote]
Tak dobrze płacą za wklejanie spamu? :shock:



.
ENERBAU - Ogrzewania Na Podczerwień.

jpablo
Początkujący
Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 15 lis 2015, 15:12
Lokalizacja: Kujawsko-Pomorskie
Re: Dom 100-130m2, z poddaszem uż., garażem 1s, 2 łazienki

autor: jpablo » 03 gru 2015, 18:05

sergii pisze:Planuję realizację tego projektu http://wybieramprojekt.pl/projekt-domu- ... -bis-cw24/ ktoś już budował, może coś doradzić ? Czy garaż lepiej mieć w bryle domu czy wolno stojący ?


To już chyba jak kto woli. Każdy powodów za i przeciw może mieć mnóstwo, zależnie od własnego widzi-misie po argument stwierdzający, że garażu niebędącego w bryle budynku nie trzeba od razu budować.


Wróć do „Projekty domów jednorodzinnych”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości

Gotowe projekty domów