prośba o pomoc w doborze kotła

Informacje na temat instalacji grzewczych, ogrzewania domu, kotłów CO. Dowiedz się jak ogrzać mieszkanie i jakie wybrać instalacje grzewcze aby rachunki nas nie zaskoczyły.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

dantar
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 17 lis 2015, 20:15
prośba o pomoc w doborze kotła

autor: dantar » 17 lis 2015, 20:25

Witam,

mam prośbę o pomoc w wyborze kotła. Ma być gazowy, służyć do ogrzewania domu (część tradycyjne grzejniki + podłogówka w kuchni, 2 łazienkach, wiatrołap). Mieszkać nas będzie czworo. Powierzchnia domu 116 m2 więc niezbyt wiele. Poddasze mieszkalne ocieplane wełną skalną 2x15 cm. Sam budynek jest nowy, budowany z Ytong Forte 24, ocieplany będzie styropianem 10 cm. Dodatkowo po budynku rozprowadzone będzie ogrzewanie z kominka które w zamyśle ma być głównym źródłem ciepła ale jak wyjdzie w praktyce nie sposób przewidzieć. Nie mam żadnych preferencji co do producenta. Oczywiście każdy instalator proponuje to co jemu akurat odpowiada, mam wrażenie, że niekoniecznie mi.

Z góry dzięki za pomoc

zybie
Początkujący
Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 17 lis 2015, 21:33
Lokalizacja: wica
Re: prośba o pomoc w doborze kotła

autor: zybie » 17 lis 2015, 22:02

Witam Kolegę.

kolego o jakim kotle myślisz zwykłym atmosferyku czy kondensacie, a co do producenta to najlepszy będzie ten który dobry serwis w okolicy. Nie wyobrażam sobie sytuacji -20 oC za oknem i awaria kotła bez możliwości szybkiego dojazdu serwisu lub dojazd z bardzo daleka (koszty ).
zybie

Enerbau Tanie Grzanie
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 683
Rejestracja: 06 mar 2015, 13:27
Lokalizacja: Wąbrzeźno
Kontaktowanie:
Re: prośba o pomoc w doborze kotła

autor: Enerbau Tanie Grzanie » 17 lis 2015, 22:20

zybie pisze:Nie wyobrażam sobie sytuacji -20 oC za oknem i awaria kotła bez możliwości szybkiego dojazdu serwisu lub dojazd z bardzo daleka (koszty ).

Takie awarie, to w pakiecie z kotłem?


.
ENERBAU - Ogrzewania Na Podczerwień.

zybie
Początkujący
Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 17 lis 2015, 21:33
Lokalizacja: wica
Re: prośba o pomoc w doborze kotła

autor: zybie » 17 lis 2015, 23:28

Jeżeli tak sobie winszujesz
zybie

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Re: prośba o pomoc w doborze kotła

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 18 lis 2015, 7:31

Po pierwsze, to trzeba się na ogrzewaniu znać.
Kocioł w ogóle nie ma sensu, to raz. Dwa, nie daje się urządzenia do wszystkiego!!! Do utrzymania temperatury zarówno przy -20 jak 0 jak i +30. NIE ŁĄCZY SIĘ OGRZEWANIA WODY I DOMU.
Łączenie tych funkcji, skutkuje drogą instalacją i wysokimi kosztami eksploatacji (MOŻE NAWET PRZEKROCZYĆ 2000ZŁ ROCZNIE NA DOM 150M2!!!)
Poza tym awaria, pozbawia nas komfortu!
Jest XXI wiek. PO CO WSPOMINAĆ O KOTŁOWNIACH?? Zdarzają się ludzie mniej znający się na zagadnieniu i jeszcze sobie kotłownie założą!!!

bodek100
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 20 lis 2015, 20:17
Lokalizacja: Łódź
Re: prośba o pomoc w doborze kotła

autor: bodek100 » 20 lis 2015, 20:35

i znów w tym samym tonie ,podaj konkretne rozwiaza nie z tąpompą ciepła i ile trzeba zabulić.
colololo

zybie
Początkujący
Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 17 lis 2015, 21:33
Lokalizacja: wica
Re: prośba o pomoc w doborze kotła

autor: zybie » 20 lis 2015, 23:04

Kolego jeżeli jesteś tak obeznany w temacie to może załóż nowy post i uświadom innych jakie popełniają błędy a nie zmieniaj tematu i nie przeszkadzaj zainteresowanych w uzyskaniu informacji o które proszą..
zybie

PieceMans
Aktywny
Aktywny
Posty: 172
Rejestracja: 05 wrz 2013, 11:38
Re: prośba o pomoc w doborze kotła

autor: PieceMans » 01 gru 2015, 11:15

Ja mimo wszystko uważam,że kocioł ma sens,podobnie jak większość osób które po prostu nie chcą przepłacać. Jeżeli ktoś z Was zastanawia się nad tym który kocioł najlepiej wybrać,który będzie odpowiedni to zapraszam do nas- właśnie tym się zajmujemy i doradzimy:)


Wróć do „Instalacje grzewcze i ogrzewanie domu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 60 gości

Gotowe projekty domów