rozbudowa domu

Koszt budowy domu lub remontu to często najważniejsza kwestia, decydująca o rozpoczęciu prac, wyborze technologii lub wykonawcy. W tym dziale uzyskasz odpowiedzi na pytania dotyczące realnych kosztów budowy, rady jak zaoszczędzić i jak budować z określonym budżetem.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

Justa
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 22 sty 2008, 14:49
Lokalizacja: Częstochowa
rozbudowa domu

autor: Justa » 22 sty 2008, 15:10

Witam wszystkich gorąco.Pewnie takich tematow bylo juz tysiace na forum,ale bede wdzieczna za jakiekolwiek wskazowki i odpowiedzi.
Pytanie moje dotyczy rozbudowy domu o pomieszczenie 10x5 m,chcemy z mezem zajac gore domu rodzicow a oni mieliby dol,co za tym idzie trzeba zrobic osobne wejscie czyli klatke i wlasnie im na dole dobudowac takie wlasnie pomieszczenie dodatkowe.Dodatkowo dochodzi remont calej gory domu,gdzie mielibysmy mieszkac,bo w tej chwili wyglada to troche nienowoczenie,wiadomo jak w domu 15-letnim.
Wiem ze ciezko podac taki koszt jak sie nie widzi domu,ale jestesmy na etapie gromadzenia srodkow i nie mamy zileonego pojecia jaka kwota wystarczy?50000,100000 czy wiecej.
Jezeli chodzi o nasza gore to chcielibysmy zrobic ja bardziej nowoczesnie ale bez udziwnien,tzn pomalowac sciany,polozyc panele,przesunac kilka scian wewnetrznych,a kilka wyburzyc,aby uzyskac jak najwiecej przestrzeni,oczywiscie dochodzi wymiana okien,plytek w kuchni itp.A cala ta powierzchnia wynosi ok 100m2,bede wdzieczna za wszystkie odpowiedzi.
Przepraszam jezeli za bardzo namotałam.Pozdrawiam!

molok78
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 478
Rejestracja: 30 gru 2007, 13:43
Lokalizacja: google

autor: molok78 » 22 sty 2008, 15:47

Taka rozbudowa domu to poważna inwestycja,na odległość chyba nikt nie podejmie się podania ile to może kosztować.Proponowałbym przedstawić swój pomysł projektantowi,anastępnie udać się do inżyniera budowlanego{może zechce zostać kierownikiem budowy,wtedy rozmowy o finansach bendą łatwiejsze}pozdrawiam

Justa
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 22 sty 2008, 14:49
Lokalizacja: Częstochowa

autor: Justa » 22 sty 2008, 17:35

Dziękuje za szybką odpowiedz,wiem ze ciezko ocenic koszty remontu tak teoretycznie ale Pana zdaniem 150000 wystarczy?Kompletnie nie orientujemy sie ile funduszy wystarczy na:
- dobudowe pomieszczenia (wielkosc j.w)
- dobudowe nowej klatki schodowej od zewnatrz
- remont powierzchni ok 100m2 ?
Bede wdzieczna za wszelkie uwagi i opinie.Z gory dziekuje.

molok78
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 478
Rejestracja: 30 gru 2007, 13:43
Lokalizacja: google

autor: molok78 » 22 sty 2008, 20:02

Z pytaniem- czy to wystarczy ? jest tak jak zleczeniem chorego na odległość.Lekaż musi zobaczyć,dotknąć ,pomyśleć i wtedy postawi diagnoze.To pytanie proszę zadać inż.bud,który obejży projekt.pozdrawiam


Wróć do „Ile kosztuje budowa domu, remont domu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości

Gotowe projekty domów