Jak uszczelnić stare okna, by zminimalizować straty ciepła

Asortyment okien i drzwi jest tak duży, że wybór jest naprawdę trudny. Do tego montaż, konserwacja, czasem naprawy. Z tego działu możesz dowiedzieć się czym różnią się poszczególne typy i modele, jak wybrać odpowiednie okna i drzwi do Twojego domu i mieszkania, jak je prawidłowo osadzić, konserwować i co robić jeśli pojawią się jakieś problemy.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

Redakcja
Redakcja
Posty: 5433
Rejestracja: 02 cze 2003, 8:18
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:
Jak uszczelnić stare okna, by zminimalizować straty ciepła

autor: Redakcja » 21 paź 2015, 21:11

Nieszczelne stare okna są dużym problemem, kiedy na dworze pogoda nie zachęca do spacerów i chcielibyśmy stworzyć... Jak uszczelnić stare okna, by zminimalizować straty ciepła >>
Redakcja

JanekC
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 433
Rejestracja: 27 lut 2013, 0:11
Jak uszczelnić stare okna, by zminimalizować straty ciepła

autor: JanekC » 21 paź 2015, 21:11

Nie chcę wchodzić tu w wyliczenia kosztowe, ale jak się zasłoni zasłony to ubytek światła trzeba jakoś zrównoważyć, a sztuczne światło to też koszt. Natomiast co innego markiza zewnętrzna VMZ - w przeciwieństwie do zasłony i większości rolet nie odbiera resztek październikowego światła słonecznego, a właściwości izolacyjne też ma.

mikk
Aktywny
Aktywny
Posty: 151
Rejestracja: 18 sie 2015, 8:39
Lokalizacja: Białystok
Re: Jak uszczelnić stare okna, by zminimalizować straty ciep

autor: mikk » 12 lis 2015, 14:01

Ale wydaje mi się, że jeżeli świeci słońce, to jesienią i zimą nie ma co zasuwać zasłon. Każdy promień jest dla nas cenny - zarówno ze względu na koszty ogrzewania, jak i nasze samopoczucie. Potrzebujemy słońca.
Czytałam kilka ciekawych porad o tym, jak samemu uszczelnić okna w mieszkaniu - http://regiodom.pl/portal/budowa/okna-d ... przed-zima
I jak autor słusznie zauważył nieszczelność okien nie tyczy się tylko starej stolarki. Nowe okna również są źródłem nieszczelności.
Budowanie twórcze jest :)

AlleStandard
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 35
Rejestracja: 26 maja 2015, 13:27
Re: Jak uszczelnić stare okna, by zminimalizować straty ciep

autor: AlleStandard » 19 lis 2015, 13:29

Zasłony to jedno,teraz bardziej praktyczne i sprawdzone są rolety lub żaluzje. Co do ciepła i jego utrzymania,to podstawą nie jest przecież okno lub drzwi,bardziej warto skupić się na dobrej izolacji budynku.

mikk
Aktywny
Aktywny
Posty: 151
Rejestracja: 18 sie 2015, 8:39
Lokalizacja: Białystok
Re: Jak uszczelnić stare okna, by zminimalizować straty ciep

autor: mikk » 11 gru 2015, 17:19

ja zamiast zasłon mam żaluzje plisowane - takie dwukierunkowe góra-dół i jakoś słabo mi się zimą sprawdzają, ponieważ, gdy zasłaniam je, to szyby się pocą :( skrapla się na nich para wodna, więc muszę pamiętać, żeby każdego dnia rano złożyć je i wytrzeć szyby okienne; oczywiście od razu otwieram też okna w sypialni, żeby ją dokładnie przewietrzyć - jeden minut, to to, że po 10 minutach intensywnego wietrzenia jest strasznie zimno

jajaga
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 41
Rejestracja: 07 lis 2013, 18:28
Re: Jak uszczelnić stare okna, by zminimalizować straty ciepła

autor: jajaga » 07 kwie 2016, 11:14

W uszczelnieniu okien, szczególnie zimą super sprawdzają się plisy termoaktywne https://projekt-plisa.pl/zaluzje_plisow ... tor,3.html. Odbijają chłód z zewnątrz i zatrzymują ciepło w domu. Latem też mniej nagrzewa się dom, więc to dobra opcja na cały rok.


Wróć do „Okna i drzwi”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 96 gości

Gotowe projekty domów