Ogrzewanie na ekogroszek ? jaki kocioł, komin i opał

Informacje na temat instalacji grzewczych, ogrzewania domu, kotłów CO. Dowiedz się jak ogrzać mieszkanie i jakie wybrać instalacje grzewcze aby rachunki nas nie zaskoczyły.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

Maniak
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 511
Rejestracja: 15 lip 2013, 21:27
Re: Ogrzewanie na ekogroszek ? jaki kocioł, komin i opał

autor: Maniak » 27 mar 2015, 15:42

zgodzę się, że 4 tony ekogroszku i jeszcze palenie latem to trzeba być masochistą. co do invertera 3,5 kw mocy grzewczej to zakładam, że pracując na 50% wydajności zjada około 500-600W. Rozumiem, że dajmy mamy 6 pomieszczeń w domu to mniejsze powinien dogrzewać w miarę a jak jest większy salon z otwartą kuchnią to raczej nie wydoli z jednym nawiewem. 2 nawiewy też wiele nie dadzą skoro strumień powietrza tylko zostanie podzielony o dodatkowy wylot. Tak czy inaczej za żadne skarby nie grzałbym wody węglem w lecie! szok

Maniak
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 511
Rejestracja: 15 lip 2013, 21:27
Re: Ogrzewanie na ekogroszek ? jaki kocioł, komin i opał

autor: Maniak » 27 mar 2015, 15:48

Jarecki79 pisze:
Tomasz_Brzeczkowski pisze:Szanowny Panie, może Pan się na tym nie zna, ale kotłownia potrafi zużyć 2.4 tony ekogroszku rocznie.


W jakim domu?
Może zużyć 5ton, może zużyc 3tony, może zużyć 2tony
W dodatku jeszcze czego? węgla 21,5MJ, 24MJ, 26MJ czy 28,5MJ...

Widzisz jak g..wno wiesz, czy nadal nie widzisz?


Wiesz, w domu ogrzewanym czystym prądem można płacić nawet po 5tysięcy zł/miesiąc, węglem będzie co najmniej 3razy taniej...
o takie jest Twoje pisanie pisarzyku od siedmiu boleści


Dlatego bardzo chciałbym zobaczyć realny przykład udokumentowany czymkolwiek gdzie z domu "przeciętnego" czy inaczej durszlakowego zrobiono dom 120m2 zużywający 3600 kwh instalując w nim inwerter, wm z odzyskiem ciepła oraz grzejniki elektryczne a wyrzucając centralne!

może ktoś jest odważny pójść w taki eksperyment :) ? wtedy wszystko byłoby jasne

Awatar użytkownika
Jarecki79
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 3017
Rejestracja: 30 sty 2007, 15:53
Lokalizacja: wlkp
Re: Ogrzewanie na ekogroszek ? jaki kocioł, komin i opał

autor: Jarecki79 » 28 mar 2015, 10:49

Maniak pisze:. Tak czy inaczej za żadne skarby nie grzałbym wody węglem w lecie! szok


To już indywidualna kwestia. Sam też nie grzeję, bo nie pozwala mi na to moja stara instalacja.
Jest jeden użytkownik 12kW z domem 165m, gdzie mieści się w 2kg/24h, ale latem też nie korzysta, woli grzałkę.

Inni grzeją i przy prysznicu jest sporo osób mieszczących się w 2-3kg/24h, jak wykorzystasz np. nasz polski jaret 21,5MJ, gdzie w zależności od regionu cena jest w okolicy 580-620/1t, to sens jest.
Wychodzi podobnie lub minimalnie taniej i nie pilnujesz godzin jak przy grzałce z tanią taryfą. Plus jest jeszcze taki, że nie wykrapla się w wymienniku i nie wychodzą rdzawe naloty postojowe.
Co do obsługi to zasyp wychodzi raz na średnio 6tygodni i wówczas wysypiesz też popiół, zatem 2 zatankowania w okresie letnim (maj-początek września) i od biedy 3opróżnienia popielnika. Jakieś 300kg wystarczy na ok.3m-ce.

Wszystko kwestia konkretnego domu, konkretnej osoby i najważniejsze jest dobre wykonanie instalacji.

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Re: Ogrzewanie na ekogroszek ? jaki kocioł, komin i opał

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 28 mar 2015, 11:10

1m3 wody do 55st.C to 8 zł zasobnikiem z pompą ciepła zimą. latem taniej . to 1500litrów wody prysznicowej.

Awatar użytkownika
bachus
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 5014
Rejestracja: 01 sie 2006, 21:33
Lokalizacja: Gdańsk
Re: Ogrzewanie na ekogroszek ? jaki kocioł, komin i opał

autor: bachus » 30 mar 2015, 17:48

Tomasz_Brzeczkowski pisze:Nawet bez inwertera
120m2 x 30kWh = 3600kWh ostania FV 0.53 zł = 1900zł
Ile kWh prądu zużyje kocioł węglowy ( bo zużywa 3kWh dziennie prądu ) .

Ciekawe to zużycie prądu przez kocioł. jeżeli jest pompka 60W i nawet niech zapitala przez 24 godziny ( a zapitala średnio 10 godzin na dobę) to mnie wyhodzi 1,44kWh na dobę, lub to co w nawiasie 0,6kWh. A jak ktoś ma wstręt do prawidłowego policzenia to wypisuje głupoty.

Awatar użytkownika
bachus
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 5014
Rejestracja: 01 sie 2006, 21:33
Lokalizacja: Gdańsk
Re: Ogrzewanie na ekogroszek ? jaki kocioł, komin i opał

autor: bachus » 30 mar 2015, 17:49

Tomasz_Brzeczkowski pisze:1m3 wody do 55st.C to 8 zł zasobnikiem z pompą ciepła zimą. latem taniej . to 1500litrów wody prysznicowej.

Ciekawe czym i jak długo to jest grzane!!!

Dawid31
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 15 wrz 2014, 14:45

autor: Dawid31 » 30 mar 2015, 21:10

Paliłem kiedyś ekogroszkiem ale ze względu na ekologie postanowiłem przejść na pellet i już tak drugi rok opalam.

Enerbau Tanie Grzanie
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 683
Rejestracja: 06 mar 2015, 13:27
Lokalizacja: Wąbrzeźno
Kontaktowanie:

autor: Enerbau Tanie Grzanie » 30 mar 2015, 22:28

Dawid31 pisze: ze względu na ekologie postanowiłem przejść na pellet i już tak drugi rok opalam.

:roll: Nie do wiary! :roll: Proszę napisać coś więcej o tym, jak to jest Pan zadowolony.
.
ENERBAU - Ogrzewania Na Podczerwień.

romuald
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 96
Rejestracja: 14 gru 2010, 13:56

autor: romuald » 12 lis 2015, 5:37

@Dawid31 Też przeszedłem na pellet i to z podobnych powodów. Czystszy jest niż ekogroszek. Mam zresztą kocioł zgazujący kombi pellet-drewno, więc nawet jak mi się pellet skończy, to mogę drewnem dopalić.

morten22
Początkujący
Początkujący
Posty: 23
Rejestracja: 14 maja 2014, 9:36

autor: morten22 » 08 lut 2016, 16:12

Bardzo ciekawy artykuł. Ja używam pieca z Gizexu na ekogroszek już od prawie dwóch lat i bardzo sobie chwalę. Sprawdza się naprawdę dobrze i całkiem nieźle grzeje. Myślę, że była to dobra inwestycja.

Morgana
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 61
Rejestracja: 16 maja 2015, 13:08
Re: Ogrzewanie na ekogroszek ? jaki kocioł, komin i opał

autor: Morgana » 18 lut 2016, 15:23

Moja znajoma posiada domki do wynajęcia, ogrzewa je właśnie piecem na ekogroszek i szczerze mówiąc grzeje to niesamowicie. Koszt takiego ogrzewania nie jest wysoki w porównaniu i innym rodzajem opału. W takich piecach idzie dużo mniej paliwa a co za tym idzie koszty są dużo mniejsze.

sergii
Aktywny
Aktywny
Posty: 197
Rejestracja: 09 wrz 2015, 23:38
Re: Ogrzewanie na ekogroszek ? jaki kocioł, komin i opał

autor: sergii » 22 lut 2016, 22:57

Cześc, buduję ten dom http://wybieramprojekt.pl/projekt-domu-figo-de73/ . Jestem na etapie fundamentów, możecie mi powiedzieć jakie ogrzewanie byście zastosowali dla takiego domu ?

Enerbau Tanie Grzanie
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 683
Rejestracja: 06 mar 2015, 13:27
Lokalizacja: Wąbrzeźno
Kontaktowanie:
Re: Ogrzewanie na ekogroszek ? jaki kocioł, komin i opał

autor: Enerbau Tanie Grzanie » 22 lut 2016, 23:13

sergii, Tobie oczywiście proponujemy ecogroszek :lol: Spamerom takim jak Ty ,nie można nic innego proponować :D Nie jesteś w stanie ogarnąć , że są inne, tańsze ogrzewania.


.
ENERBAU - Ogrzewania Na Podczerwień.

Awatar użytkownika
bachus
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 5014
Rejestracja: 01 sie 2006, 21:33
Lokalizacja: Gdańsk
Re: Ogrzewanie na ekogroszek ? jaki kocioł, komin i opał

autor: bachus » 25 lut 2016, 11:38

sergii pisze:Cześc, buduję ten dom ... możecie mi powiedzieć jakie ogrzewanie byście zastosowali dla takiego domu ?

Oczywiście te najtańsze, to te na prąd. Liczyć nie umiesz?
Fizyki uczymy się od Brzęczkowskiego, pierwszego na świecie wynalazcy silnika grawitacyjnego (perpetuum mobile).

PleszewskieKotly
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 64
Rejestracja: 11 mar 2016, 11:44
Re: Ogrzewanie na ekogroszek ? jaki kocioł, komin i opał

autor: PleszewskieKotly » 11 mar 2016, 13:10

Wybór systemu grzewczego uzależniony jest od kilku czynników,więc może podaj więcej szczegółów i wtedy doradzimy,coś co faktycznie będzie wydajne i oszczędne. Właśnie tym zajmujemy się na co dzień.


Wróć do „Instalacje grzewcze i ogrzewanie domu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 166 gości

Gotowe projekty domów