Ocieplenie ganku i problemy? Co robić

Trudno wątpić, że docieplenie budynku jest opłacalną inwestycją. Ale jak wykonać docieplenie budynku? Jakie materiały wybrać? Jakie są dostępne technologie? Czym się różnią? Odpowiedzi wszystkie pytania dotyczące docieplania budynków znajdziesz w tym dziale.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

anna_mr
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 21 lut 2015, 8:15
Ocieplenie ganku i problemy? Co robić

autor: anna_mr » 04 lis 2015, 10:59

Ocieplałam ganek w tym roku niestety musiałam ocieplać każdą ściankę inną grubością styropianu, ściana bez okna jest 10cm, ściana gdzie jest okno 8cm, i ściana gdzie są drzwi 5cm.
Nadal jest zimno choć nie tak jak przed ociepleniem. W ganku mamy ogrzewanie podłogowe.

W problem w tym że na suficie każdego dnia jest woda, i powoli robi się pleśń.
Ktoś zasugerował nam żeby zrobić wentylację ale problem nadal się pojawia.

Ganek nie jest duży. 2,3x1,9 wysoki na niecałe 2m.

Ogólnie dom nie jest nowy bo z roku 1979 przez 10 lat nie był zamieszkany dopiero od tego roku w nim mieszkamy.

Dach w ganku jest płaski a na nim termo papa

Co zrobić?

Gość10463
Re: Ocieplenie ganku i problemy? Co robić

autor: Gość10463 » 04 lis 2015, 13:53

termoizolację w tego typu przybudówkach stosuje się od środka zatrzymując ciepło

TwojOszczednyDom
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1272
Rejestracja: 30 wrz 2015, 17:11
Lokalizacja: Małopolskie
Re: Ocieplenie ganku i problemy? Co robić

autor: TwojOszczednyDom » 04 lis 2015, 18:21

Skąd my to znamy... obłożenie domu styropianem od zewnątrz, założenie szczelnych okien = grzyb. Ten "ganek" to rodzaj wiatrołapu?

Tak na przyszłość, to budynki które nie mają izolowanych fundamentów powinno ocieplać się od wewnątrz...

Generalnie w w ciągach komunikacyjnych, wiatrołapach nie robi się wentylacji można tam jakiś wentylatorek wstawić w wiatrołapie przy szafce do butów ale nie żaden wyciąg.

może jakieś zdjęcia?
Każdy dom/budynek może być oszczędny i kosztować nawet 3 razy i więcej MNIEJ w utrzymaniu niż dotychczas... wystarczy znać technologie, pozdrawiam, Grzegorz

Awatar użytkownika
bachus
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 5014
Rejestracja: 01 sie 2006, 21:33
Lokalizacja: Gdańsk
Re: Ocieplenie ganku i problemy? Co robić

autor: bachus » 07 lis 2015, 18:48

TwojOszczednyDom pisze:
Tak na przyszłość, to budynki które nie mają izolowanych fundamentów powinno ocieplać się od wewnątrz...


Tak znamy to, Brzęczkowski gada te głupoty od lat. Ale widzę, że rośnie następca, brawo. ale i tak jesteś cienias w stosunku do swojego miszcza!!!

TwojOszczednyDom
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1272
Rejestracja: 30 wrz 2015, 17:11
Lokalizacja: Małopolskie
Re: Ocieplenie ganku i problemy? Co robić

autor: TwojOszczednyDom » 07 lis 2015, 21:02

bachus pisze:
TwojOszczednyDom pisze:
Tak na przyszłość, to budynki które nie mają izolowanych fundamentów powinno ocieplać się od wewnątrz...


Tak znamy to, Brzęczkowski gada te głupoty od lat. Ale widzę, że rośnie następca, brawo. ale i tak jesteś cienias w stosunku do swojego miszcza!!!


Nie obrażaj kolego nikogo i nie wyzywaj od cieniasów. Chciałbym dodać, że nie tylko Brzęczkowski o tym mówi ale i inni. Wszyscy CI w takim razie to cieniasy i imbecyle rozumiem. I Pan Brzeczkowski moim mistrzem nie jest jako że nauk u niego nie pobierałem, nawet nie wiem jak wygląda. Najlepiej kogoś od razu zaatakować. Uraziłem Cię czymś? Nie rozumiem... Podaj argumenty za i przeciw. Ja nie piszę, że nie można. Wiem jednak co daje lepsze efekty przekonując się na własnych doświadczeniach i opierając na prawach fizyki. Tyle w temacie.
Każdy dom/budynek może być oszczędny i kosztować nawet 3 razy i więcej MNIEJ w utrzymaniu niż dotychczas... wystarczy znać technologie, pozdrawiam, Grzegorz

Awatar użytkownika
bachus
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 5014
Rejestracja: 01 sie 2006, 21:33
Lokalizacja: Gdańsk
Re: Ocieplenie ganku i problemy? Co robić

autor: bachus » 08 lis 2015, 2:53

TwojOszczednyDom pisze:Nie obrażaj kolego nikogo i nie wyzywaj od cieniasów. Chciałbym dodać, że nie tylko Brzęczkowski o tym mówi ale i inni.

Tak, zgadza się mówiono na ten temat dużo, poczytaj a przekonasz się, ze to przerośnie Ciebie.
Nie wystarczy jak papuga powtarzać, trzeba być świadomym wszystkich za i przeciw szczególnie w budownictwie jednorodzinnym.

TwojOszczednyDom
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1272
Rejestracja: 30 wrz 2015, 17:11
Lokalizacja: Małopolskie
Re: Ocieplenie ganku i problemy? Co robić

autor: TwojOszczednyDom » 08 lis 2015, 20:23

bachus pisze:
TwojOszczednyDom pisze:Nie obrażaj kolego nikogo i nie wyzywaj od cieniasów. Chciałbym dodać, że nie tylko Brzęczkowski o tym mówi ale i inni.

Tak, zgadza się mówiono na ten temat dużo, poczytaj a przekonasz się, ze to przerośnie Ciebie.
Nie wystarczy jak papuga powtarzać, trzeba być świadomym wszystkich za i przeciw szczególnie w budownictwie jednorodzinnym.


W 2004 robiłem pierwszy raz izolację od wewnątrz w domu z lat 80tych. Do dzisiaj problemów tam nie ma. Tak jak i w innych przypadkach gdzie dokładnie wykonano izolację od wewnątrz. Nie mam też nic przeciwko styropianowi na ścianie jeśli nie występuje mostek. Tyle że nie jestem fanem grzania ścian. Za papugami też nie przepadam i polecam nie osądzać kogoś z tego powodu, że pisze w pewnych kwestiach podobnie do osób z którymi toczy się tutaj jakąś walkę słowną. Jestem raczej za konstruktywną dyskusją i szacunkiem dla każdego. Każdy również ma wolną wolę...
Każdy dom/budynek może być oszczędny i kosztować nawet 3 razy i więcej MNIEJ w utrzymaniu niż dotychczas... wystarczy znać technologie, pozdrawiam, Grzegorz

Awatar użytkownika
bachus
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 5014
Rejestracja: 01 sie 2006, 21:33
Lokalizacja: Gdańsk
Re: Ocieplenie ganku i problemy? Co robić

autor: bachus » 09 lis 2015, 12:01

TwojOszczednyDom pisze:
W 2004 robiłem pierwszy raz izolację od wewnątrz w domu z lat 80tych. Do dzisiaj problemów tam nie ma. Tak jak i w innych przypadkach gdzie dokładnie wykonano izolację od wewnątrz.

No to spytam już jako fachowca od wykonywania izolacji wewnętrznych:

Obrazek
Na rysunku zaznaczona jest temp. na styku ściany i podłogi
I tu moje pytanie: oczywiście jako do fachowca: czy to jest prawda?


Wróć do „Docieplanie budynków”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości

Gotowe projekty domów