Jak wykończyć tynk cementowo-wapienny w piwnicy?

Zastanawiasz się z czego budować ściany? Chcesz wiedzieć jakie wykonać tynki? Szukasz pomysłu na ciekawe wykończenie elewacji? W tym dziale znajdziesz porady i inspiracje.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

alvaro99
Początkujący
Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 14 paź 2015, 16:40
Lokalizacja: Babice
Jak wykończyć tynk cementowo-wapienny w piwnicy?

autor: alvaro99 » 14 paź 2015, 16:55

Witam!

W piwnicy mam tradycyjny tynk cementowo-wapienny. Ze względu na dużą porowatość i wiele mniejszych i większych rys chciałbym go jakoś wykończyć i przygotować pod malowanie.

Znajomy budowlaniec doradził mi wzmocnienie ścian i pokrycie ich klejem do zatapiania siatki + siatką.
Pytałem czemu nie gładzią gipsową, odpowiedział, że w piwnicy zawsze będzie wilgoć i nie polecałby gładzi. Gładź chłonie wodę i po paru latach będzie mi odchodzić.

Jakie jest Wasze zdanie?

Gość10463
Re: Jak wykończyć tynk cementowo-wapienny w piwnicy?

autor: Gość10463 » 14 paź 2015, 20:47

tynki WTA poczytaj o nich

alvaro99
Początkujący
Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 14 paź 2015, 16:40
Lokalizacja: Babice
Re: Jak wykończyć tynk cementowo-wapienny w piwnicy?

autor: alvaro99 » 17 paź 2015, 11:46

Dziękuje za odpowiedź. Szukam raczej czegos tańszego, przecież to tylko piwnica.

e-Rzecznik Śnieżka
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1227
Rejestracja: 25 maja 2012, 8:26
Kontaktowanie:
Re: Jak wykończyć tynk cementowo-wapienny w piwnicy?

autor: e-Rzecznik Śnieżka » 29 paź 2015, 23:15

Szanowny Panie,
do wyrównania tynku w piwnicy może wykorzystać Pan np. cementowo-polimerową gładź szpachlową ACRYL-PUTZ FD12 FASADA: http://www.acrylputz.pl/produkty/gladzi ... d12-fasada. Produkt, choć przeznaczony do renowacji fasad, można z powodzeniem stosować również wewnątrz budynków, na podłożach betonowych, cementowych i cementowo-wapiennych. Dzięki zawartości włókien celulozowych i polimerowej formule, gładź wykazuje zwiększoną wytrzymałość i optymalną elastyczność. ACRYL-PUTZ FD12 FASADA zawiera także środki hydrofobowe przeciwdziałające wnikaniu wilgoci, dlatego może być stosowany w pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności względnej. Wyrób należy aplikować zgodnie z zaleceniami producenta - wykończoną powierzchnię można malować farbą po upływie 4 tygodni.
Pozdrawiam serdecznie,
E-rzecznik FFiL Śnieżka


Wróć do „Ściany elewacje fasady ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot] i 53 gości

Gotowe projekty domów