Okna energooszczędne

Szukasz odpowiednich okien dachowych, a wybór jest tak duży że jest Ci ciężko się zdecydować? Nie wiesz czym się kierować przy wyborze okien, na jakie parametry zwrócić uwagę? okna dachowe drewniane czy PCV?

Moderator: Redakcja e-dach.pl

piter88
Początkujący
Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 29 maja 2013, 17:07
Okna energooszczędne

autor: piter88 » 29 wrz 2015, 11:38

Ja kupiłem okna firmy DRUTEX , która współpracuje z Style line. Okna są naprawdę dobrej jakości, ciesze się, że to właśnie je wybrałem spisują się świetnie. Dla zainteresowanych podsyłam stronę internetową. http://styleline.pl/
mirecki

marynarski
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 29 paź 2015, 10:48
Re: Okna energooszczędne

autor: marynarski » 29 paź 2015, 13:25

Ja zdecydowałem się na Styleline. Polecam

siszote
Początkujący
Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 03 lut 2017, 8:59
Re: Okna energooszczędne

autor: siszote » 03 lut 2017, 11:00

Takie okna się sprawdzają?

pokoe
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 321
Rejestracja: 10 kwie 2013, 20:36
Re: Okna energooszczędne

autor: pokoe » 28 lut 2017, 21:09

siszote pisze:Takie okna się sprawdzają?


A to czy się sprawdzają nie zależy tylko od jakości samych okien, ale też od tego czy zostały ciepło zamontowane. :)

Awatar użytkownika
Gramin
Aktywny
Aktywny
Posty: 238
Rejestracja: 03 mar 2017, 11:13
Lokalizacja: małopolska
Kontaktowanie:
Re: Okna energooszczędne

autor: Gramin » 03 mar 2017, 11:24

W takiej sytuacji cały dom musi być nastawiony na oszczędzanie. Nie tylko same okna.

krzysiek1986
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 80
Rejestracja: 31 maja 2016, 13:02
Re: Okna energooszczędne

autor: krzysiek1986 » 05 kwie 2017, 12:19

pokoe pisze:
siszote pisze:Takie okna się sprawdzają?


A to czy się sprawdzają nie zależy tylko od jakości samych okien, ale też od tego czy zostały ciepło zamontowane. :)


Zgadzam się w zupełności, do pewnego czasu mało która firma wiedziała, jak wygląda ciepły montaż. Bo bez tego powstaje mostek termiczny i ciepło ucieka tak samo jak przy starej, nieizolowanej stolarce. Jeśli wszystko zostało wykonane poprawnie, można zauważyć różnicę w rachunkach za gaz/olej – w zalezności od tego, kto czym ogrzewa ;) Jest taki program producencki, który przewiduje całościową obsługę – Schuco Premium Partner, jeśli chodzi o ciepłe okna, warto sprawdzić którąś z nich.

Awatar użytkownika
AniaO
Aktywny
Aktywny
Posty: 104
Rejestracja: 23 sty 2017, 13:53
Lokalizacja: Kraków
Re: Okna energooszczędne

autor: AniaO » 12 kwie 2017, 11:07

Wybór może się okazać całkiem ważną kwestią, ale na szczęście dzisiaj w wielu sklepach liczyć można na wysoką jakość okien, które zapewniają szczelność na najwyższym poziomie (co odbija się na ograniczeniu pozbywania się ciepła). Mój mąż zdecydował się niedawno na ofertę http://anexokna.pl/okna/ i w sumie jesteśmy bardzo zadowoleni. Okna są trwałe i eleganckie. Myślę, że będą nieźle prezentować się przez długi czas. :wink:
AniaO - ekspertka jedyna w swoim rodzaju! :)

merkury
Aktywny
Aktywny
Posty: 115
Rejestracja: 23 lut 2015, 19:42
Re: Okna energooszczędne

autor: merkury » 13 kwie 2017, 9:33

Prawda jest taka, że bez dobrego montażu okna energooszczędne po prostu nie spełnią swojej roli. To fakt i trzeba to przyjąć do wiadomości i szukać firmy, która ma dobrych montażystów.

jaca3
Początkujący
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 13 kwie 2017, 9:48
Re: Okna energooszczędne

autor: jaca3 » 13 kwie 2017, 10:09

No tak, ale laikowi ciężko jest odróżnić dobrego montera od złego, a opinie w sieci też bywają zawodne.

Awatar użytkownika
Andrew76
Aktywny
Aktywny
Posty: 163
Rejestracja: 08 gru 2016, 11:53
Kontaktowanie:
Re: Okna energooszczędne

autor: Andrew76 » 23 maja 2017, 12:53

Nam przy wyborze okien energooszczędnych pomogli http://firma-dam-bud.pl, i zdecydowaliśmy się na okna Winergetic Premium Passive, które jak do tej pory sprawdzają się niezawodnie i bez żadnych zastrzeżeń. Wiadomo - cena była znacznie wyższa, niż w przypadku zwykłych okien, a i montaż wyglądał inaczej, ale moim zdaniem było warto. 8)

pokoe
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 321
Rejestracja: 10 kwie 2013, 20:36
Re: Okna energooszczędne

autor: pokoe » 31 maja 2017, 21:17

Więc najlepiej skorzystać z montera z rekomendacji producenta lub zapytać sąsiada lub kogoś z rodziny. Ostatnio bardzo wielu inwestorów zamawia badania termowizyjne, bo obawiają się, że drogie okna, które zakupili nie zostały ciepło zamontowane, a to jak napisaliśmy już wyrzucanie kasy w błoto.

piesbedo
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 28 cze 2017, 11:36
Re: Okna energooszczędne

autor: piesbedo » 28 cze 2017, 11:42

Takie okna to super rzecz - muszę się zastanowić, bo robię remont w lipcu!

Krzycho SO
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 20 kwie 2018, 17:46
Re: Okna energooszczędne

autor: Krzycho SO » 20 kwie 2018, 22:44

pokoe pisze:Więc najlepiej skorzystać z montera z rekomendacji producenta lub zapytać sąsiada lub kogoś z rodziny. Ostatnio bardzo wielu inwestorów zamawia badania termowizyjne, bo obawiają się, że drogie okna, które zakupili nie zostały ciepło zamontowane, a to jak napisaliśmy już wyrzucanie kasy w błoto.


Co powiecie o takim rozwiązaniu ? Ponoć robi furorę na świecie. Może ktoś już to wypróbował ? Chcę to sprawdzić na swoich oknach. https://www.youtube.com/watch?v=i8DlOVdqfpI 30% oszczędności zimą i latem + blokada 99% UV ! https://www.youtube.com/watch?v=X_8OU12q_LI
Nie znalazłem wykonawcy w Polsce.

Klajstan324
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 15 maja 2018, 11:22
Re: Okna energooszczędne

autor: Klajstan324 » 20 maja 2018, 18:16

muszę porónać wasze opinie z opiniami ludzi z brańzy. W lecie robię remont więc na pewno się przyda
---
aasapolska.pl

martinrekk
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 328
Rejestracja: 03 lip 2018, 8:54
Re: Okna energooszczędne

autor: martinrekk » 13 sie 2018, 8:03

Daleko nie trzeba szukać okien w Krakowie bo mamy swoją lokalną firmę która pcv i alu produkuje od lat czyli OknoPlus. Dużo sprzedają za granicę, ale w Krk też są ich punkty sprzedaży. Ja zamawiałem okna i drzwi na Pasterniku. Fajne rzetelne doradztwo, sympatyczny pan Tomek, takie zakupy to czysta przyjemność.


Wróć do „Okna dachowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 29 gości

Gotowe projekty domów