Drabina aluminiowa - jaką wybrać??

Dział przeznaczony przede wszystkim dla dekarzy i profesjonalistów. Tutaj poznacie najnowsze narzędzia dekarskie, które przydadzą się w Waszej codziennej pracy.

Moderator: Redakcja e-dach.pl

1001narzedzi
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 340
Rejestracja: 15 mar 2012, 20:04
Re: Drabina aluminiowa - jaką wybrać??

autor: 1001narzedzi » 09 gru 2014, 13:00

Ta 20 letnia też jest aluminiowa? Jeżeli tak to jest naprawdę leciwa i warto wymienić bo niektóre elementy w niej zawarte na pewno są już podrdzewiałe,wszystko tak na dobrą sprawę zależy też od tego jaki budżet posiadamy na ten cel. Powiedzmy do 300zł nie powinno być problemu aby kupić dobrą drabinę aluminiową.

StanosławBorsuk
Aktywny
Aktywny
Posty: 116
Rejestracja: 13 kwie 2015, 11:08
Re: Drabina aluminiowa - jaką wybrać??

autor: StanosławBorsuk » 15 cze 2015, 10:55

Właśnie moim zdaniem drabiny aluminiowe to dobry wybór. Nie wiem skąd w ludziach przekonanie, że jeśli drabina jest aluminiowa to oznacza od razu że gorsza od metalowej? Ja osobiście mam drabinę Alve, dokładnie taką: http://www.alve.pl/linia/drabiny-i-podesty-robocze/drabiny-czesciowe-uniwersalne/drabina-aluminiowa-uniwersalna-na-schody-eurostyl,240,325 i jestem zadowolony, a mimo upływu lat nic się z nią nie dzieje. Dodatkowo, dla zainteresowanych mogę polecić artykuł o drabinach aluminiowych: http://www.techfuga.com/dlaczego-lepiej-wybierac-drabiny-aluminiowe/ :)

Awatar użytkownika
Karol Mocny
Początkujący
Początkujący
Posty: 25
Rejestracja: 18 lip 2015, 19:26
Kontaktowanie:
Re: Drabina aluminiowa - jaką wybrać??

autor: Karol Mocny » 10 sie 2015, 13:09

To prawda co Pan pisze, ponieważ drabiny aluminiowe nie niszczą się tak szybko jak metalowe. Jednak proszę pamiętać, że KAŻDA drabina potrzebuje przeglądu. Zwracam na to uwagę, ponieważ podejrzewam, że w okresie letnim (wolnym) wiele osób decyduje się na remont. Proszę dbać o swoje bezpieczeństwo! Zachęcam do przeczytania artykułu o kontroli drabiny: http://drabinykarola.pl/czy-drabina-potrzebuje-przegladu/

Dla-Pilarzy
Początkujący
Początkujący
Posty: 15
Rejestracja: 07 wrz 2015, 14:34
Re: Drabina aluminiowa - jaką wybrać??

autor: Dla-Pilarzy » 07 wrz 2015, 16:01

Wcześniej królowały drabiny metalowe i drewniane,natomiast teraz mamy aluminiowe które również są bardzo dobrą opcją jeżeli chodzi o bezpieczeństwo i solidność przez lata. Cena podczas kupna powinna tutaj odgrywać drugorzędna rolę.

StanosławBorsuk
Aktywny
Aktywny
Posty: 116
Rejestracja: 13 kwie 2015, 11:08
Re: Drabina aluminiowa - jaką wybrać??

autor: StanosławBorsuk » 11 wrz 2015, 12:44

Dokładnie :) Poza tym, teraz mamy tak ogromny wybór drabin, że trzeba sobie naprawdę odpowiedzieć na pytanie "Do czego ma mi służyć ta drabina".

matig
Początkujący
Początkujący
Posty: 34
Rejestracja: 30 wrz 2015, 21:15
Re: Drabina aluminiowa - jaką wybrać??

autor: matig » 30 wrz 2015, 21:36

Jak wiele wypowiedzi, tak wiele propozycji. Ja ze swojej strony mogę polecić produkty firmy alve - np. coś z tradycyjnych drabin 2-częściowych uniwersalnych http://www.alve.pl/oferta/drabiny-aluminiowe/drabiny-czesciowe-uniwersalne,241
Dlaczego akurat tej firmy? Bo pracowałem jako sprzedawca, wiele ich się sprzedawało, wielu klientów chwaliło i drabiny i firmę i co najważniejsze - przy sporej sprzedaży nie było ani jednej reklamacji.

DlaPilarzy
Początkujący
Początkujący
Posty: 15
Rejestracja: 07 wrz 2015, 14:39
Re: Drabina aluminiowa - jaką wybrać??

autor: DlaPilarzy » 21 paź 2015, 12:00

Poszukaj w sklepach internetowych zarówno z artykułami budowlanymi jaki ogrodniczymi,tam spokojnie znajdziesz dobrą,odpowiednią drabinę aluminiową,to żaden problem.

kurczefelek
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 67
Rejestracja: 15 mar 2014, 12:31
Lokalizacja: Wawa
Re: Drabina aluminiowa - jaką wybrać??

autor: kurczefelek » 31 sty 2016, 23:42

A drabiny od Krause Systems?

StanosławBorsuk
Aktywny
Aktywny
Posty: 116
Rejestracja: 13 kwie 2015, 11:08
Re: Drabina aluminiowa - jaką wybrać??

autor: StanosławBorsuk » 23 lut 2016, 12:53

Krause to klasyk :) Moim zdaniem wart polecenia. Mają dobre, solidne drabiny z praktycznymi rozwiązaniami. Często na robotach widuję drabiny tej firmy i ludzie sobie chwalą.

januszopole23
Początkujący
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 16 mar 2016, 22:06
Re: Drabina aluminiowa - jaką wybrać??

autor: januszopole23 » 16 mar 2016, 23:21

Zależy czego szukasz, jeśli szukasz czegoś zgadzającego się z przepisami BHP i taniego to drabiny od taniedrabiny.pl czyli Drabiny Krauze się nadadzą. Jeśli chcesz wydać trochę więcej pieniędzy to podobno Krause i Crynoline też dają radę. Zależy czy chcesz drabinę z koszem antyspadowym czy nie, drabiny z koszem gwarantują większy poziom bezpieczeństwa, ale głównie stosowane są do silosów i dachów. Moim zdaniem jeśli chodzi o drabiny kotwione, to nie ma co przepłacać, weź od taniedrabiny.pl / poszukaj na allegro i będziesz zadowolony.

kruchezjabłkami
Aktywny
Aktywny
Posty: 130
Rejestracja: 15 lut 2014, 18:02
Lokalizacja: Warszawa
Re: Drabina aluminiowa - jaką wybrać??

autor: kruchezjabłkami » 31 mar 2016, 22:21

Zdecydowanie jeśli drabina aluminiowa, to od Krause Systems. Dużo słów pozytywnych już o tych drabinach tutaj padło. Dla mnie jednak najlepszą rekomendacją jest to, że niemal każda profesjonalna ekipa budowlana / remontowa ma "sprzęt" właśnie od nich :) My zakupiliśmy do domu drabinę od nich i sprawdza się świetnie, często się przydaje :)

kruchezjabłkami
Aktywny
Aktywny
Posty: 130
Rejestracja: 15 lut 2014, 18:02
Lokalizacja: Warszawa
Re: Drabina aluminiowa - jaką wybrać??

autor: kruchezjabłkami » 31 mar 2016, 22:21

Zdecydowanie jeśli drabina aluminiowa, to od Krause Systems. Dużo słów pozytywnych już o tych drabinach tutaj padło. Dla mnie jednak najlepszą rekomendacją jest to, że niemal każda profesjonalna ekipa budowlana / remontowa ma "sprzęt" właśnie od nich :) My zakupiliśmy do domu drabinę od nich i sprawdza się świetnie, często się przydaje :)

Awatar użytkownika
Karol Mocny
Początkujący
Początkujący
Posty: 25
Rejestracja: 18 lip 2015, 19:26
Kontaktowanie:
Re: Drabina aluminiowa - jaką wybrać??

autor: Karol Mocny » 21 kwie 2016, 10:50

Można też zastanowić się nad drabinami Alve - idealne do prac w domu, mieszkaniu czy ogrodzie. Zapraszam do artykułu: http://drabinykarola.pl/drabina-aluminiowa/

kruchezjabłkami
Aktywny
Aktywny
Posty: 130
Rejestracja: 15 lut 2014, 18:02
Lokalizacja: Warszawa
Re: Drabina aluminiowa - jaką wybrać??

autor: kruchezjabłkami » 01 maja 2016, 17:10

Nie słyszałam o tej marce niestety, ale sprawdzę na przyszłość. Być może dlatego, że rynek jednak jest zdominowany przez produkty Krause Systems, które mają zdecydowanie większą rozpoznawalność :)

Jul-met
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 54
Rejestracja: 11 mar 2016, 11:25
Re: Drabina aluminiowa - jaką wybrać??

autor: Jul-met » 10 maja 2016, 7:18

Akurat w przypadku drabin aluminiowych,oprócz samej wysokości,powinniśmy zwrócić uwagę przede wszystkim na jakość wykonania i jej solidność bo to ma kluczowe znaczenie. Warto szukać w dobrych sklepach internetowych.


Wróć do „Narzędzia dekarskie, narzędzia budowlane”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości

Gotowe projekty domów