Na jaki kolor pomalować duży salon?

Salon jest jednym z najważniejszych miejsc w mieszkaniu, to tutaj spędzamy większość czasu i przyjmujemy gości. Rady i opinie na temat urządzania salonu ? małego, dużego, z jadalnią lub bez.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

AK47
Aktywny
Aktywny
Posty: 230
Rejestracja: 02 lut 2011, 10:51
Lokalizacja: Poznań
Re: Na jaki kolor pomalować duży salon?

autor: AK47 » 10 kwie 2011, 9:16

Biały będzie pasował zawsze mi się podoba :D
Dawniej się słuchało Moskwy a teraz Brukseli

Inne Meble
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 55
Rejestracja: 22 lut 2011, 11:45
Lokalizacja: Lublin-Katowice-Poznań -Warszawa
Kontaktowanie:
Re: Na jaki kolor pomalować duży salon?

autor: Inne Meble » 11 kwie 2011, 10:27

fakt ! Biel jest bezpieczna a w dodatkach można poszaleć

miracle
Aktywny
Aktywny
Posty: 105
Rejestracja: 24 lis 2010, 22:42
Re: Na jaki kolor pomalować duży salon?

autor: miracle » 04 paź 2011, 13:56

Jednak biel wydaje mi się mało praktyczne. Faktycznie pasuje na przykład do nowoczesnych pomieszczeń, ale ściany szybko się brudzą, lub farba zaczyna zmieniać kolor. Jeżeli salon jest naprawdę duży to można jednak spróbować z ciemniejszymi kolorami, na przykład pomalować trzy ściany na fiolet i jedną na wrzosowo. Takie połączenie wydaje mi się ciekawe. [/quote]

miracle
Aktywny
Aktywny
Posty: 105
Rejestracja: 24 lis 2010, 22:42
Re: Na jaki kolor pomalować duży salon?

autor: miracle » 04 paź 2011, 13:56

Jednak biel wydaje mi się mało praktyczne. Faktycznie pasuje na przykład do nowoczesnych pomieszczeń, ale ściany szybko się brudzą, lub farba zaczyna zmieniać kolor. Jeżeli salon jest naprawdę duży to można jednak spróbować z ciemniejszymi kolorami, na przykład pomalować trzy ściany na fiolet i jedną na wrzosowo. Takie połączenie wydaje mi się ciekawe. [/quote]

vicky0019
3 - ostatnie ostrzeżenie !!!
Posty: 37
Rejestracja: 26 wrz 2012, 10:07
Re: Na jaki kolor pomalować duży salon?

autor: vicky0019 » 14 lut 2013, 15:49

Na planetaporad można znaleźć kilka fajnych rozwiązań dla salonowych ścian

Wiwi-Styl
Początkujący
Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 14 gru 2012, 8:28
Kontaktowanie:
Re: Na jaki kolor pomalować duży salon?

autor: Wiwi-Styl » 15 lut 2013, 14:09

A czy musi byc sama farba? Co powiesz chociażby o tynku dekoracyjnym? Moim zdaniem to nowoczesne i zarazem bardzo ładne rozwiązanie. Wiadomo,że odpowiednio droższe,jednak warto zainwestować. Jeżeli jednak nie to dałbym jasne kolory,może słonecznikowy? Coś pozytywnego i ciepłego.
drzwi drewniane.

karolina87
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 01 mar 2013, 20:04
Re: Na jaki kolor pomalować duży salon?

autor: karolina87 » 01 mar 2013, 20:11

Właśnie kończę budowę mojego wymarzonego domku. I zaczęłam się zastanawiać jak go urządzić. Jaki kolor proponujecie do salonu? A co myślicie o jakiejś dużej fototapecie?
Pozdrawiam

Ekodecor COLOR HOUSE
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 04 mar 2013, 12:46
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:
Re: Na jaki kolor pomalować duży salon?

autor: Ekodecor COLOR HOUSE » 05 mar 2013, 12:50

Witam
Jesteśmy dystrybutorem
-Drzwi PORTA
-Farb Caparol
-Chemii budowlanej MIRA
-Listwy Langus oraz NMC
-Płynne tapety / Tynk Japoński

Zapraszamy do naszego punktu:
Od poniedziałku do piątku w godz. 7-19
W soboty od 8-15

Stig9
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 05 mar 2013, 12:54
Lokalizacja: W-wa
Re: Na jaki kolor pomalować duży salon?

autor: Stig9 » 05 mar 2013, 13:16

Salon to takie miejsce gdzie spędza się trochę czasu, więc sądzę, że najlepiej pomalować go na jakiś jasny odcień ze względu na to że jasne kolory zwiększają przestrzeń. Można połączyć biały z kolorem, bardzo fajnie nadaje przestrzeni pomieszczeniom. Co do koloru to można wybrać taki jasny żółty czyli słomkowy albo pustynny. W farbach Śnieżki Perfect z teflonem można sobie idealnie dobrać kolor jaki się chce bo są z mieszalnika ok. 2000 kolorów :D. Farby są trwałe i pozwalają oddychać ścianom. Kolor to już tak na prawdę kwestia gustu.

MariuszEko
Początkujący
Początkujący
Posty: 27
Rejestracja: 09 lis 2012, 10:52
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:
Re: Na jaki kolor pomalować duży salon?

autor: MariuszEko » 07 mar 2013, 11:10

Jeśli chodzi o dobranie koloru, nie można nic powiedzieć bez uwzględnienia światła, wielkości okna i miejsca gdzie się znajduje. W dodatku jednego koloru jest ogromna ilość odcieni. Polecam odwiedzenie salonu Color House. Jest tam bardzo duży wybór farb oraz kolorów. W dodatku są darmowe porady projektantki - polecam !

margot
Początkujący
Początkujący
Posty: 15
Rejestracja: 13 lis 2012, 8:36
Re: Na jaki kolor pomalować duży salon?

autor: margot » 15 mar 2013, 8:55

Jasny kolor będzie pasował bez względu na światło, wielkość pomieszczenia, czy wielkość okna. Moim zdaniem najlepszy byłby właśnie jasny odcień - jaki to już kwestia gustu, kolorów sofy, mebli etc, ale jak dla mnie na pewno jasny. Ostatnio, na wzór mody amerykańskiej, furorę robi malowanie dekoracyjne, może na jednej ścianie warto byłoby coś "pokombinować" żeby urozmaicić?

s-gos
Początkujący
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 09 paź 2014, 20:42
Re: Na jaki kolor pomalować duży salon?

autor: s-gos » 24 lip 2015, 13:49

Najlepiej skorzystaj z kreatora wnętrz, jest ich kilka w necie, ja już kilka razy korzystałam z tego na stronie Śnieżki przy malowaniu, ja np mam turkusową ścianę w salonie i ciemnobrązowe meble

Maciejer78
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 31 lip 2015, 22:09
Re: Na jaki kolor pomalować duży salon?

autor: Maciejer78 » 01 sie 2015, 11:08

Ja osobiście polecam pomarańczowe kolory ponieważ dają pozytywna energię i radość do życia.

e-Rzecznik Śnieżka
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1227
Rejestracja: 25 maja 2012, 8:26
Kontaktowanie:
Re: Na jaki kolor pomalować duży salon?

autor: e-Rzecznik Śnieżka » 24 sie 2015, 19:31

Brązowe meble i elementy wykończeniowe pokoju pozwalają na dość dużą swobodę w doborze koloru ścian. Ostateczny wybór mogą determinować takie czynniki jak: 1. własne upodobania (eliminujemy te kolory których nie lubimy i które wg nas nie pasują do wnętrza) 2. wielkość wnętrza (im pomieszczenie ma większą powierzchnię tym więcej nasyconych farb możemy użyć.) 3. oświetlenie (ciemne pokoje lepiej jest pomalować jasnymi farbami o satynowej powłoce by maksymalnie doświetliły przestrzeń) 4. styl (eliminujemy te odcienie, które nie pasują do wybranego stylu wnętrza). 5. funkcja (w niektórych pomieszczeniach nie należy stosować pewnych barw, ze względu na ich psychologiczne odziaływanie na psychikę człowieka). Powyższa selekcja znacznie ograniczy nam paletę możliwych do zastosowania barw. Pomalowanie ścian na kolory neutralne (biele, beże, szarości, brązy) daje ciekawe możliwości aranżacji wnętrza za pomocą kolorowych dodatków, jednak nie ma równie silnego środka wyrazu jak mocno nasycona plama kolorystyczna na jednej lub kilku ścianach (np. 527 władcza czerwień, 534 zielona mila, 518 czuły dotyk, 537 lazurowe wybrzeże). Warto sięgać po takie rozwiązania szukając spektakularnych efektów.
Pozdrawiam serdecznie,
E-rzecznik FFiL Śnieżka

lwica1980
Początkujący
Początkujący
Posty: 19
Rejestracja: 02 sie 2014, 19:54
Re: Na jaki kolor pomalować duży salon?

autor: lwica1980 » 14 paź 2015, 13:45

A może jakiś ciepły kolor, np. piaskowy?


Wróć do „Salon / Pokój dzienny”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości

Gotowe projekty domów