ogrzewanie podłogowe

Wszystko o kanalizacji i odwodnieniu. Dział poświęcony poradom na temat najnowszym rozwiązaniom technologicznym związanymi z kanalizacją, drenażem i oczyszczaniem ścieków.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

MCUS
ogrzewanie podłogowe

autor: MCUS » 24 maja 2005, 9:05

Czy mogę wykorzystać ogrzewanie podłogowe jako jedyne pod parkietem? Jeżeli tak to jak fakt pokrycia podłogi parkietem wpłynie na funkcjonalność i sprawność ogrzewania?

T. Brzęczkowski

autor: T. Brzęczkowski » 24 maja 2005, 10:42

Przy przyzwoitej izolacji nie ma problemu. Parkiet "pracuje" przy zawilgoceniu a nie przy temp.

Gość

autor: Gość » 24 maja 2005, 11:17

To, czy ogrzewanie podłogowe może występować jako jedyny system grzewczy dla całego domu, zależy od jego wydajności. Obecnie nie ma praktycznie innych ograniczeń co do stosowania takiego typo ogrzewania.

Parkiet nie obniża sprawności ogrzewania podłogowego. Powinien mieć jednak odpowiednią grubość, tzn. ok. 15 cm (nie więcej!). Wartości te mogą się jednak różnić zależnie od producenta.

Gość

autor: Gość » 13 cze 2005, 21:27

hmmm myślę ,że 15 cm parkietu całkowicie wyeliminuje sens takiego ogrzewania :D
Drewno można stosować do podłogówki ,ale o grubości do 8mm, wskazana jest także "podłoga barlinecka" do ogrzewań podłogowych. Ostatnio miałem o to zapytanie (system Rehau )i wiem ,że jest to stosowane w Anglii.


Wróć do „Kanalizacja i odwodnienia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości

Gotowe projekty domów