Jaki materiał?

Planujesz budowę lub remont? Zastanawiasz się jakie materiały wykorzystać? W tym dziale znajdziesz opinie na temat różnego rodzaju materiałów i rozwiązań konstrukcyjnych. Możesz też podzielić się swoimi doświadczeniami.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

Undirion
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 16 sty 2015, 2:35
Jaki materiał?

autor: Undirion » 16 sty 2015, 2:55

Witam, piszę do was z nieco nietypową prośbą. Otóż w wolnych chwilach zdarza mi się brać udział w LARPach (kostiumowych grach terenowych) i wpadłem na pomysł nieco bardziej ambitnego stroju niż zazwyczaj. Postanowiłem przebrać się za kamiennego golema (np. takiego). Jako, że jest to zbiór kamieni muszę zgubić regularność ludzkiej sylwetki- zrobię to nadwyżkami materiału. I tutaj właśnie rodzi się moje pytanie- czy znacie i potraficie wskazać coś co mogło by mi posłużyć za budulec? Musi być stosunkowo łatwe w formowaniu i możliwie tanie. Obecnie poważnie myślę o wycięciu formy ze styropianu, pokrycie jej kitem (aby się nie rozpadał) i pomalowaniu. Jednak z tego typu materiałami miałem bardzo mało do czynienia i potrzebuje waszej fachowej porady. Czym skleić płaty styropianu czy pokrycie styropianu kitem albo tynkiem przyniesie oczekiwany rezultat, czy znacie jakieś zamienniki dla styropianu (np. pianki, których ceny nie zaczynają się od 20zł za m^2)?
Jako nowicjusz na forum pewnie popełniłem już jakieś znaczące faux pas i wykazałem się krańcową głupotą, ale proszę, zignorujcie ten fakt i skupcie się na zadanym pytaniu. :)
Pozdrawiam

Przemek Wipler
Aktywny
Aktywny
Posty: 298
Rejestracja: 13 paź 2015, 13:49
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontaktowanie:
Re: Jaki materiał?

autor: Przemek Wipler » 14 paź 2015, 9:21

Polecam beton komórkowy ponieważ ma bardzo dobre parametry termoizolacyjne i zimą nie będzie ci zimno i możesz w środku być nawet w samych majtach :)


Wróć do „Materiały budowlane - opinie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Dot [Bot] i 1 gość

Gotowe projekty domów