Które bezpieczniki

Domowe prace związane z prądem mogą być bardzo niebezpieczne. Tutaj dowiesz się wszystkiego na temat instalacji elektrycznych począwszy, od wymiany kontaktu po podłączenie prądu.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

Paweł_El
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 25 lut 2015, 14:48
Lokalizacja: Warszawa
Które bezpieczniki

autor: Paweł_El » 25 lut 2015, 14:54

Ostatnio się przejechałem wybierając modułówę nieznanej mi firmy wcześniej. Jestem ciekaw wasze opinii dotyczącej wyłączników nadprądowych i ograniczników przepięć. Które zazwyczaj stosujecie?

Interno
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 2404
Rejestracja: 05 lis 2008, 22:07
Re: Które bezpieczniki

autor: Interno » 25 lut 2015, 17:39

Elektrykiem nie jestem ale rzadko słyszę aby komuś z wielu moich znajomych i inwestorów coś szczególnego się działo z bezpiecznikami.
Zwykle co najwyżej jakiś bezpiecznik ma za mała wartość na zbyt obciążonym obwodzie.
Moje ulubione zabezpieczenia to ABB i Legrand obecnie Hyundai.
Ale i Fael, NFIN, Hager, Schneider, Moeller chyba teraz to Eaton nie sprawiały żadnego problemu.
A może napisz co to za firma i czy to dotyczy jednego bezpiecznika, całej tablicy czy jego parametrów czy też jakości wykonania.

SklepDoktorWolt
Początkujący
Początkujący
Posty: 16
Rejestracja: 12 lut 2015, 14:53
Lokalizacja: Kraków
Kontaktowanie:
Re: Które bezpieczniki

autor: SklepDoktorWolt » 27 lut 2015, 12:41

Faktycznie dziwne, ze Ci coś się stało z tymi bezpiecznikami? Napisz co jest nie tak.
Ja osobiście do listy wyzej wymienionych dorzucam modułówkę APAR ELECTRIC i ABB.
Pozdrawiam.

D_Elres
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 01 mar 2015, 12:31
Lokalizacja: Płock
Re: Które bezpieczniki

autor: D_Elres » 01 mar 2015, 12:50

Możesz napisać o jaką firmę chodzi i co znaczy w tym przypadku słowo przejechałem ?? Ja w instalacjach obecnie najczęściej stosuje wyłączniki Hager, wcześniej korzystałem z Legranda. Jeżeli zaś chodzi o bardziej zaawansowane instalacje przemysłowe to ABB, a ostatnio trafiła mi się instalacje w której klient miał już zakupione wyłączniki nadprądowe firmy LS - wcześniej nie miałem, wcale kontaktu z tą firmą - jak się okazało jest to przemysłowy odpowiednik firmy LG - wyłączniki były dobrze wykonane, montaż przebiegł szybko i sprawnie i do tej pory nie miałem sygnałów od klienta, aby coś się z nimi złego działo :)

Elektryj_Warszawa
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 06 mar 2015, 10:15
Re: Które bezpieczniki

autor: Elektryj_Warszawa » 06 mar 2015, 10:18

Ja tez stosowałem ABB, ale juz od jakiś 2 lat uzywam LC i APAR electric i nie widzę żadnej różnicy w jakości

BadBoy17
Początkujący
Początkujący
Posty: 15
Rejestracja: 16 cze 2015, 13:44
Lokalizacja: Olesno
Kontaktowanie:
Re: Które bezpieczniki

autor: BadBoy17 » 27 lip 2015, 9:44

Ja polecam SEZa ;) mają certyfikat VDE (więc nie ma mowy o czymś chińskim :P )
w całości produkowane w Europie ;) naprawdę dobre :)

Mezoko_com
Aktywny
Aktywny
Posty: 257
Rejestracja: 05 cze 2012, 13:43
Re: Które bezpieczniki

autor: Mezoko_com » 08 paź 2015, 13:31

Akurat tak się składa,że tego typu artykuły elektryczne znajdziesz uu nas na Mezoko.com gdzie zapraszamy,a w razie pytań chętnie służymy pomocą na forum.


Wróć do „Instalacje elektryczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Grapeshot [Crawler] i 17 gości

Gotowe projekty domów