Prosty i tani program do kosztorysowania dla laika dekarza

Szukasz pomysłów na oryginalne rozwiązania lub masz nietypowe pytania dotyczące budowy albo wykończenia domu? Tu znajdziesz radę i podpowiedzi.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

kkikki
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 29 lip 2013, 22:15
Prosty i tani program do kosztorysowania dla laika dekarza

autor: kkikki » 29 lip 2013, 23:42

Witam, poszukuję program do kosztorysowania dla znajomego.
Człowiek ów ma firmę budowlaną, zajmującą się budową i naprawą dachów. Wszystkie kosztorysy sporządza ręcznie, ale chciałby przyspieszyć ten proces.
Program powinien być w miarę prosty, dla niezaawansowanego użytkownika komputera w Windows XP. Dobrze, by był w miarę tani (mała firma właściciel i kilku pracowników). Katalogi mogą być ograniczone do dekarstwa.
Pokazywałem kilka programów demo np. Ceresit WINBUD, lecz kosztorysy były dla Niego (i tym bardziej dla mnie) mało zrozumiałe. Dostałem kosztorys jego znajomego na którym się wzoruje i ponoć dobrze są tam opisane pole OPIS z rozpisem na R M S (ilość * cena czy coś takiego) skany w załączniku, wygląda mi to na NORMA PRO jak tu [link do strony Murator Dom wygasł]
W Ceresit WINBUD tego nie było i była np. wszędzie krotność=1,00 co to takiego?

Pozdrawiam

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
dachy.exp
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 81
Rejestracja: 15 maja 2006, 9:49
Lokalizacja: Mazowieckie
Re: Prosty i tani program do kosztorysowania dla laika dekar

autor: dachy.exp » 24 kwie 2014, 11:49

Polecam ci bezpłatny program w pełnej wersji "Kosztorysowanie DEKARZ" oparty o silnik Rodos'a.
Jest to pobrania lub otrzymania w RHEINZINK'u, BRAAS'e lub FAKRO. Tu link do jednego z nich"
http://www.rheinzink.pl/nowosci-i-aktua ... ie-dekarz/
Duże rzeczy widzi się z odległości

tapeciaż
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 43
Rejestracja: 16 lip 2015, 5:25
Re: Prosty i tani program do kosztorysowania dla laika dekar

autor: tapeciaż » 02 paź 2015, 15:01

Ja polecam prosty program Faktura Small Business. Służy on do wystawiania wszelkiego rodzaju faktur. można też w nim mieć kartotekę materiałów i klientów. W budownictwie bardzo przydatny. A z opanowaniem go nie będzie najmniejszych problemów.
tapeciaż

Irena Kowalska
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 18 maja 2018, 10:30
Re: Prosty i tani program do kosztorysowania dla laika dekarza

autor: Irena Kowalska » 18 maja 2018, 10:42

Korzysta ktoś z tego programu http://kosztorysowe.komako.pl ? Potrzebuję pomocy przy sprawdzeniu jednej pozycji, chodzi o branżę elektryczną.


Wróć do „Inne - najróżniejsze problemy, pytania ...”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 37 gości

Gotowe projekty domów