Podłoga koniecznie drewniana na ogrzewanie podłogowe

Porady jak udekorować każde wnętrze. Jeżeli zastanawiasz się jakie dodatki będą pasowały do Twojego domu, gdzie je kupić i w jakiej cenie, zajrzyj do tego działu.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

Joanna K.
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 02 paź 2015, 7:16
Lokalizacja: Poznań
Podłoga koniecznie drewniana na ogrzewanie podłogowe

autor: Joanna K. » 02 paź 2015, 7:22

Witam , jestem tutaj pierwszy raz , zaczynam za kilka tygodni wykończenie domu i zastanawiam się nad podłogą, koniecznie musi być drewniana nie żadne płytki drewnopodobne itd. Jednak w tym temacie jestem ciemna boję się że jednak płytka lepiej przewodzi ciepło i rachunki za gaz mnie powalą. Ale zawsze marzyła mi się w domu podłoga drewniana, prawdopodobnie zrobię ją tylko w salonie i sypialni na piętrze panele lub też coś z drewna ale w rozsądnych pieniądzach. Czy może mi ktoś pomóc po pierwsze jakie drewno wybrać , jak to najlepiej montować itd. POMOCY . Z góry dziękuje. Joanna
Joanna

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Re: Podłoga koniecznie drewniana na ogrzewanie podłogowe

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 02 paź 2015, 7:34

Joanna K. pisze:Witam , jestem tutaj pierwszy raz , zaczynam za kilka tygodni wykończenie domu i zastanawiam się nad podłogą, koniecznie musi być drewniana nie żadne płytki drewnopodobne itd. Jednak w tym temacie jestem ciemna boję się że jednak płytka lepiej przewodzi ciepło i rachunki za gaz mnie powalą. Ale zawsze marzyła mi się w domu podłoga drewniana, prawdopodobnie zrobię ją tylko w salonie i sypialni na piętrze panele lub też coś z drewna ale w rozsądnych pieniądzach. Czy może mi ktoś pomóc po pierwsze jakie drewno wybrać , jak to najlepiej montować itd. POMOCY . Z góry dziękuje. Joanna
Gaz to najdroższe i mało komfortowe ogrzewanie. Jeżeli chcemy grube drewno, to musi być minimum 30-40 cm styropianu i ogrzewanie elektryczne. Jek nie ma tyle izolacji, to podłogę należy ogrzewać podczerwienią .
Obrazek

Obrazek

Joanna K.
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 02 paź 2015, 7:16
Lokalizacja: Poznań
Re: Podłoga koniecznie drewniana na ogrzewanie podłogowe

autor: Joanna K. » 02 paź 2015, 10:16

Mam już ogrzewanie podłogowe gazowe i chcę pomocy z wyborze drewna na to ogrzewanie nie będę teraz niszczyła posadzki i robiła ogrzewanie na podczerwień :) , nie chcę grubego drewna może być cienkie nie mam jeszcze zamontowanych plytek więc po wyborze drewna wybiorę płytki aby nie było progów. proszę o pomoc co najlepiej się sprawdzi.? Pozdrawiam
Joanna

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Re: Podłoga koniecznie drewniana na ogrzewanie podłogowe

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 02 paź 2015, 10:22

Joanna K. pisze:Mam już ogrzewanie podłogowe gazowe i chcę pomocy z wyborze drewna na to ogrzewanie nie będę teraz niszczyła posadzki i robiła ogrzewanie na podczerwień :) , nie chcę grubego drewna może być cienkie nie mam jeszcze zamontowanych plytek więc po wyborze drewna wybiorę płytki aby nie było progów. proszę o pomoc co najlepiej się sprawdzi.? Pozdrawiam

To przepraszam, nie wiedziałem. Myślałem, że to teraz budowany dom.

Gość10463
Re: Podłoga koniecznie drewniana na ogrzewanie podłogowe

autor: Gość10463 » 02 paź 2015, 12:38

drewno suche ma mały opór cieplny więc każde praktycznie może być użyte na posadzki i nie ma to już znaczenia ile wydasz na ogrzewanie tak czy inaczej dużo więcej niż się spodziewasz

deski 15 mm nie spotkasz ;-( tyle z reguły ma płytka gresowa z klejem łącznie, więc próg tak czy inaczej powstanie

emsti
Aktywny
Aktywny
Posty: 234
Rejestracja: 02 sty 2016, 10:37
Re: Podłoga koniecznie drewniana na ogrzewanie podłogowe

autor: emsti » 23 sie 2023, 11:22

Fakt jest taki, że pod panele winylowe wylewka wyrównująca jest potrzebna, jak lustro. To podnosi koszt.
Jeśli chodzi o oddawanie ciepła z podłogówki przez panele winylowe to ma najlepsze współczynniki.

Panele winylowe to również ogrom ciekawych wzorów:
Obrazek


Wróć do „Dekoracja wnętrz”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości

Gotowe projekty domów