Biokominek w salonie, czy warto?

Salon jest jednym z najważniejszych miejsc w mieszkaniu, to tutaj spędzamy większość czasu i przyjmujemy gości. Rady i opinie na temat urządzania salonu ? małego, dużego, z jadalnią lub bez.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

dareknorek
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 24 wrz 2015, 13:13
Biokominek w salonie, czy warto?

autor: dareknorek » 29 wrz 2015, 14:49

Witajcie!

Mam zamiar kupić biokominek z tej oferty - http://www.bio-kominek.eu - proszę o doradzenie czy warto w takie cudo inwestować? Podzielcie się opinią proszę =)

Z pozdrowieniami!

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Re: Biokominek w salonie, czy warto?

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 29 wrz 2015, 15:09

dareknorek pisze:Witajcie!

Mam zamiar kupić biokominek z tej oferty - http://www.bio-kominek.eu - proszę o doradzenie czy warto w takie cudo inwestować? Podzielcie się opinią proszę =)

Z pozdrowieniami!
Może jakiś obraz olejny... tylko czy warto?

Tomko43
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 689
Rejestracja: 28 mar 2015, 20:11
Lokalizacja: Białystok
Re: Biokominek w salonie, czy warto?

autor: Tomko43 » 29 wrz 2015, 19:46

Eeeeee myslałem, że chodzi to o jakąś innowacyjna technologię, a nie taką podróbkę.

mikk
Aktywny
Aktywny
Posty: 151
Rejestracja: 18 sie 2015, 8:39
Lokalizacja: Białystok
Re: Biokominek w salonie, czy warto?

autor: mikk » 30 wrz 2015, 8:18

Do mnie biokominki nie przemawiają, a ten ze strony bio-kominek.eu jest moim zdaniem nudny i nieładny. Zanim zainwestujesz w takie "cudo", dobrze to przemyśl. Biokominki, jak wszystko, mają zalety i wady. Może po przeczytanie tego poradnika łatwiej podejmiesz słuszną z Twojego punktu widzenia decyzję - http://regiodom.pl/portal/instalacje/og ... inek-wideo
Budowanie twórcze jest :)

Selsey
Aktywny
Aktywny
Posty: 173
Rejestracja: 09 wrz 2014, 7:25
Kontaktowanie:
Re: Biokominek w salonie, czy warto?

autor: Selsey » 30 wrz 2015, 15:39

Jeżeli tylko taki kominek trafia w Twój gust,to czemu nie i moim zdaniem bardzo fajnie się to prezentuje,szczególnie jeżeli na ścianach masz kamień ozdobny oraz elegancki tapicerowany narożnik:)
Selsey.pl

Luiii88
Początkujący
Początkujący
Posty: 28
Rejestracja: 01 paź 2015, 14:11
Lokalizacja: ze świata
Re: Biokominek w salonie, czy warto?

autor: Luiii88 » 06 paź 2015, 12:15

też tak uważam, fajne zestawienie, ale ja chyba wole mimo wszystko tradycyjne kominki.
Hello everybody

Mirkaa9
Początkujący
Początkujący
Posty: 29
Rejestracja: 22 wrz 2015, 12:12
Re: Biokominek w salonie, czy warto?

autor: Mirkaa9 » 13 paź 2015, 9:58

Pewnie, że warto. O wiele mniej zachodu jest z takim, niż z tradycyjnym. No i tradycyjny tworzy określony klimat, mniej pasuje do nowoczesnego wnętrza. To dziwne, że ktoś twierdzi, że np. taki kominek http://www.8design.pl/o,143,BERGAMO_R.html jest nudny. Dla mnie nowoczesność jest oryginalna.

Zami
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 355
Rejestracja: 14 paź 2015, 15:39
Re: Biokominek w salonie, czy warto?

autor: Zami » 15 paź 2015, 4:55

Jeśli ktoś ma miejsce to czemu nie?

edek_majster
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 56
Rejestracja: 03 kwie 2014, 9:49
Re: Biokominek w salonie, czy warto?

autor: edek_majster » 15 paź 2015, 14:45

Jeżeli ktoś nie ma miejsca na podłączenie kominka tradycyjnego to biokominek będzie ok. Mi się bardzo podobają kominki nowoczesne, zwłaszcza te, które są obudowane jakimś ładnym kamieniem. Do tego można jeszcze zrobić zabudowę

Morgana
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 61
Rejestracja: 16 maja 2015, 13:08
Re: Biokominek w salonie, czy warto?

autor: Morgana » 17 lis 2015, 14:50

Jestem ogromną zwolenniczką właśnie takich biokominków. Sądzę, ze dużo bardziej opłaca się je instalować niż tradycyjne kominki. Moja znajoma ma w salonie właśnie [MGProjekt] i bardzo fajnie to wygląda. U siebie w salonie też bedę chciała mieć taki kominek.

Lech68
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 39
Rejestracja: 30 kwie 2015, 12:16
Re: Biokominek w salonie, czy warto?

autor: Lech68 » 30 lis 2015, 16:29

Ja bym nie aranżował biokominka na stałe. Wolę mieć urządzenie, które mogę w każdej chwili ustawić czy to w salonie czy w sypialni a na zewnątrz np. na tarasie. Nasz biokominek w kształcie koła daje się łatwo toczyć nawet kiedy jest zapalony i jest bezpieczny bo dół nigdy się nie nagrzewa.


Obrazek

Andrzej_k
Początkujący
Początkujący
Posty: 23
Rejestracja: 18 lis 2015, 13:52
Re: Biokominek w salonie, czy warto?

autor: Andrzej_k » 17 mar 2016, 15:48

Dla mnie biokominek to zdecydowanie świetna alternatywa dla prawdziwego kominka. Mam małe mieszkanie, w którym nie ma możliwości wybudowania takiego zwykłego. W firmie 8design znalazłam przepiękny biokominek, który postawiłam w salonie i jestem z niego bardzo zadowolona :D

xander119
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 2490
Rejestracja: 16 sty 2014, 8:49
Re: Biokominek w salonie, czy warto?

autor: xander119 » 17 mar 2016, 16:04

Andrzej zmienił płeć! Nic dziwnego że gustuje w biokominkach. Może potrzeba ci wyciora do przeczyszczenia komina?

Moonchild
Aktywny
Aktywny
Posty: 142
Rejestracja: 22 kwie 2015, 22:07
Lokalizacja: Polska
Re: Biokominek w salonie, czy warto?

autor: Moonchild » 28 mar 2016, 19:18

Jak dla mnie warto, ale nie łatwo znaleźć fajny. Większość jest nowoczesna a my szukaliśmy retro, żeby pasował stylistycznie do wystroju wnętrza. No i mamy taki klasyczny z arteabc.pl Obudowa to fornir z naturalnego trawertynu, wygląda to bardzo dobrze.
Ostatnio zmieniony 14 cze 2016, 16:55 przez Moonchild, łącznie zmieniany 1 raz.

marmolka10
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 11 kwie 2016, 11:30
Re: Biokominek w salonie, czy warto?

autor: marmolka10 » 11 kwie 2016, 11:56

Uważam, że tradycyjny kominek jest lepszy od biokominka. Mając na uwadze to, że chcesz kominkiem ogrzać całe pomieszczenie to zdecydowanie biokominek sobie z tym nie poradzi. Ja ostatnio zakupiłam nowoczesny kominek narożny w sklepie internetowym Kominteka. Jestem bardzo zadowolona, bo spełnia on zarówno funkcję ogrzewania oraz podkreśla design salonu. Możesz liczyć na pomoc oraz fachowe doradztwo od tego sklepu.


Wróć do „Salon / Pokój dzienny”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 38 gości

Gotowe projekty domów