Płytki czy panele do salonu ?

Salon jest jednym z najważniejszych miejsc w mieszkaniu, to tutaj spędzamy większość czasu i przyjmujemy gości. Rady i opinie na temat urządzania salonu ? małego, dużego, z jadalnią lub bez.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

Katia
Aktywny
Aktywny
Posty: 193
Rejestracja: 31 lip 2014, 14:45
Lokalizacja: Wichrowe Wzgórze
Re: Płytki czy panele do salonu ?

autor: Katia » 20 wrz 2015, 17:39

Selsey pisze:Moim zdaniem lepiej byłoby w tym przypadku zerwać parkiet i dopiero wtedy pomyśleć o płytkach lub panelach,chociaż ich jakość nie będzie tutaj zbyt wysoka. Może warto poczekać i dołożyć do drewna naturalnego/ To wg mnie rozsądna opcja.


Zgadzam się, że czasami warto chwilę wstrzymać się i kupić najlepszą podłogę, a według mnie jest to drewniana podłoga. Płytek nie wyobrażam sobie w salonie.

Krzysztof-mozaika
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 44
Rejestracja: 11 lut 2015, 9:35
Kontaktowanie:
Re: Płytki czy panele do salonu ?

autor: Krzysztof-mozaika » 22 wrz 2015, 12:08

Nie wiem jaki jest problem zrobić przytulne pomieszczenie w którym są płytki na podłodze. Przecież podłoga to nie wszystko. A płytek jest tak sporo, że i takie ,które nadają pomieszczeniu odpowiedniego charakteru się znajdą np. płytki Ragno Rovere Biondo

Scalo
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 46
Rejestracja: 05 sie 2015, 14:11
Re: Płytki czy panele do salonu ?

autor: Scalo » 23 wrz 2015, 8:45

Jeżeli podłoga będzie podgrzewana,to tak czy inaczej nie ma znaczenia czy dasz płytki czy drewno,a przecież zawsze można pokusić się o imitację płytek w postaci drewna,w praktyce wygląda to naprawdę pięknie. My ze swojej strony pomożemy wybrać meble,właśnie tym zajmujemy się na co dzień.

1wjo
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 23 wrz 2015, 11:49
Lokalizacja: Łódź
Kontaktowanie:
Re: Płytki czy panele do salonu ?

autor: 1wjo » 23 wrz 2015, 12:01

Do salonu to zdecydowanie panele... nigdy nie zakładaj płytek :P

Awatar użytkownika
patrykp
Aktywny
Aktywny
Posty: 167
Rejestracja: 16 cze 2014, 8:53
Lokalizacja: Kraków
Re: Płytki czy panele do salonu ?

autor: patrykp » 23 wrz 2015, 13:01

Płytki? Nie wyobrażam sobie salonu z płytkami na podłodze :D
Jak salon to albo panele, albo drewno. Ostatnio modne są deski barlineckie. Tak to wygląda: http://bel-pol.pl/images/produkt/jpg/1080_2/0/0/Deska-barlinecka.jpg

waldik2
Początkujący
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 23 wrz 2015, 15:59
Lokalizacja: Warszawa
Re: Płytki czy panele do salonu ?

autor: waldik2 » 23 wrz 2015, 16:02

Też jestem zwolennikiem paneli - lepiej wyglądają i dobrze trzymają ciepło. Plytki to mi kojarzą się z łazienką i ewenrualnie kuchnią. Są zimne i nieprzyjemne

judytam
Początkujący
Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 04 lis 2014, 22:38
Re: Płytki czy panele do salonu ?

autor: judytam » 24 wrz 2015, 15:34

Ja zdecydowanie polecam Ci panele. Oprócz tego, że świetnie wyglądają są bardzo praktyczne. Dodatkowo niektóre modele pomagają wygłuszyć pomieszczenie.
Jeśli się wahasz to polecam odwiedzić stronę http://www.decomania.pl/inspiracje/
Znajdziesz tam dużo ciekawych wizualizacji
Obrazek
Obrazek

lideropinii
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1648
Rejestracja: 03 kwie 2015, 18:26
Re: Płytki czy panele do salonu ?

autor: lideropinii » 25 wrz 2015, 17:33

Panele z jakimś nawet dywanem przy większej powierzchni salonu będą na pewno milszym i cieplejszym rozwiązaniem, niż zimne płytki, które z kolei praktyczniej się sprawdzają właśnie w przedpokoju chociażby.
http://www.targidzielnicowe.pl/wyposazenie_hurtem/
Pozdrawiamy, zespół Decoroom

Prawdziwe piękno kryje się we wnętrzu ...

Maglife
Początkujący
Początkujący
Posty: 15
Rejestracja: 29 wrz 2015, 10:44
Re: Płytki czy panele do salonu ?

autor: Maglife » 29 wrz 2015, 12:13

Płytki w przypadku ogrzewania podłogowego to także bardzo fajna opcja i nie będziesz narzekał na ich jakość,bo wręcz przeciwnie- będą znacznie trwalsze niż zwykłe panele,pamiętaj o tym:)

Tomko43
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 689
Rejestracja: 28 mar 2015, 20:11
Lokalizacja: Białystok
Re: Płytki czy panele do salonu ?

autor: Tomko43 » 29 wrz 2015, 19:50

Ale również drewno egzotyczne będzie sie pod to nadawało. Chociaż sam postawiłbym jednak na duże płyty :)

Katia
Aktywny
Aktywny
Posty: 193
Rejestracja: 31 lip 2014, 14:45
Lokalizacja: Wichrowe Wzgórze
Re: Płytki czy panele do salonu ?

autor: Katia » 01 paź 2015, 8:36

Krzysztof-mozaika pisze:Nie wiem jaki jest problem zrobić przytulne pomieszczenie w którym są płytki na podłodze. Przecież podłoga to nie wszystko. A płytek jest tak sporo, że i takie ,które nadają pomieszczeniu odpowiedniego charakteru się znajdą np. płytki Ragno Rovere Biondo


Może podłoga to nie wszystko, ale według mnie, to podłoga "robi" wnętrze i wyznacza jego styl. Wystarczy wejść do pomieszczenia z piękną drewnianą podłogą, robi ogromne wrażenie.

konaro167
Początkujący
Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 07 paź 2015, 11:54
Re: Płytki czy panele do salonu ?

autor: konaro167 » 07 paź 2015, 12:11

Do salonu nie pasują płytki, dużo lepsze będą panele. Płytki sprawdzą się w łazience ewentualnie w kuchni. A panele są typowe dla salonu i przedpokoju, ważny jest dobór odpowiedniego koloru i tworzywa.

maciek5
Początkujący
Początkujący
Posty: 16
Rejestracja: 06 paź 2015, 9:11
Re: Płytki czy panele do salonu ?

autor: maciek5 » 07 paź 2015, 16:24

chyba lepiej panele :)

asiax84
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 431
Rejestracja: 14 kwie 2015, 16:43
Re: Płytki czy panele do salonu ?

autor: asiax84 » 11 paź 2015, 18:12

Tylko panele, płytki to już przeżytek. A jeżeli komuś nudzi się monotonia zwykłych modeli paneli, to polecam przejrzeć ciekawe modele na stronie http://podlogi24.net/panele-o_c_76_1.html można w ten sposób znacznie urozmaicić swój salon, który zyska na niepowtarzalności.

Awatar użytkownika
tommy83
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 38
Rejestracja: 03 gru 2013, 10:09
Re: Płytki czy panele do salonu ?

autor: tommy83 » 12 paź 2015, 10:45

panele, nie wyobrażam sobie niczego innego na podłodze w salonie


Wróć do „Salon / Pokój dzienny”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 59 gości

Gotowe projekty domów