Jaki kocioł gazowy??

Dowiedz się wszystkiego o instalacjach gazowych, które zagwarantują Ci bezpieczne i przyjazne mieszkanie. Wybierz odpowiedni piec gazowy - funkcjonalny i praktyczny.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

RemontySP
Początkujący
Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 10 lis 2011, 21:37
Jaki kocioł gazowy??

autor: RemontySP » 11 wrz 2015, 19:29

Witam
Chce zapytac jaki kocioł gazowy polecacie i jaki wybrac do domku jednorodzinnego.
Chodzi mi o kocioł dwufunkcyjny wiszący z zamknieta komora spalania.
Budynek nowy o pow.90m2,ocieplony.
Ilosc grzejników 6sz + 3 pobory cieplej i zimnej wody.
Budynek parterowy.
Z góry dziekuje za informacje

Bolas
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 5330
Rejestracja: 21 lut 2008, 18:53
Lokalizacja: Żory - śląskie
Re: Jaki kocioł gazowy??

autor: Bolas » 12 wrz 2015, 4:46

Jeżeli z poborów CWU mogą korzystać 2 osoby na raz to kondensat ze zbiornikiem (bojlerem) w innym wypadku przy kotle dwufunkcyjnym nie będzie zachodziła kondensacja i lipa z oszczędności. Poza tym zwykłe turbiaki niekondensacyjne odchodzą do lamusa więc nie daj się naciągnąć na promocje bo od września mamy zakaz produkcji a za kilka lat wejdzie zakaz sprzedaży.

andrzejowy
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 35
Rejestracja: 21 sie 2015, 13:02
Re: Jaki kocioł gazowy??

autor: andrzejowy » 18 wrz 2015, 11:23

Na pewno niemocniejszy niż 5kw, powinno wystarczyć do takiego domku. Skontaktuj się z firmą serwis24.wroclaw.pl zamontują ci jeśli będzie trzeba

Bolas
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 5330
Rejestracja: 21 lut 2008, 18:53
Lokalizacja: Żory - śląskie
Re: Jaki kocioł gazowy??

autor: Bolas » 19 wrz 2015, 7:57

Nawet jak będziesz z Gdańska oni jeżdżą wszędzie!!!

AdiK
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 333
Rejestracja: 20 sty 2013, 17:47
Re: Jaki kocioł gazowy??

autor: AdiK » 22 wrz 2015, 18:47

RemontySP pisze:Chodzi mi o kocioł dwufunkcyjny
andrzejowy pisze:Na pewno niemocniejszy niż 5kw

miałem kiedyś taki projekt instalacji gazowej w ręku, pani "projektant" narysowała prostokącik i opisała "kocioł gazowy 2-funkcyjny z z.kom. spalania 5kW" i zrobiła wyrzut spalin za ścianę zewnętrzną (budownictwo wielorodzinne)... a biedny klient biegał po sklepach i szukał takiego kotła

Bolas
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 5330
Rejestracja: 21 lut 2008, 18:53
Lokalizacja: Żory - śląskie
Re: Jaki kocioł gazowy??

autor: Bolas » 22 wrz 2015, 19:07

Ja w zimę dostałem całą taką kamienicę 6kotłów z wyrzutem na zewnątrz. Jak poprosiłem inwestora by zapytał jakiegoś kominiarza czy mu to odbierze to kontakt się urwał.

AdiK
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 333
Rejestracja: 20 sty 2013, 17:47
Re: Jaki kocioł gazowy??

autor: AdiK » 22 wrz 2015, 19:24

Tak jako "ciekawostka", ciąg dalszy tej historii. Klient kupił w końcu na własną rękę turbiaka 2-f dwadzieścia kilka kW, wywalił otwór w ścianie i chciał zrobić wyrzut spalin, tak jak miał napisane w projekcie (projektu nawet nie złożył do urzędu). Nie zdążył jednak zrobić podłączenia, bo sąsiedzi obok widząc wywaloną obok swojego okna dziurę w ścianie zawiadomili administrację, a ta uświadomiła człowieka, że tak nie może zrobić. Koniec końców człowiek musiał zlecić komuś innemu wykonanie drugiego projektu z dobudową komina zewnętrznego, bo pani "projektant" stwierdziła, że ona zrobiła wszystko dobrze a projektowaniem kominów to się ona nie zajmuje...

MichalBudowniczy
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1417
Rejestracja: 21 sty 2015, 13:57
Re: Jaki kocioł gazowy??

autor: MichalBudowniczy » 29 sty 2016, 0:29

Sprawdź sobie też na atm-gazownictwo. Zamawiałem tam kilka części instlacji jak rury i moduły i mają dobrą ofertę jeśli chodzi o stosunek ceny do jakości.

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Re: Jaki kocioł gazowy??

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 29 sty 2016, 7:13

MichalBudowniczy pisze:Sprawdź sobie też na atm-gazownictwo. Zamawiałem tam kilka części instlacji jak rury i moduły i mają dobrą ofertę jeśli chodzi o stosunek ceny do jakości.

Myśli Pan, że dobrze doradzą? Ogrzewanie gazem, jest bardzo drogie w eksploatacji, jest bardzo mało komfortowe. Jedyna zaleta, to duży zarobek na inwestorze, ale czy to wystarczający argument?

Konsultant Viessmann
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 672
Rejestracja: 25 paź 2015, 9:14
Re: Jaki kocioł gazowy??

autor: Konsultant Viessmann » 09 lut 2016, 12:24

Jeśli problem z wyborem kotła gazowe nadal dręczy autora wątku to polecam kocioł kondensacyjny firmy Viessmann - już wielkokrotnie na tym forum pisałem o tych urządzeniach - jeśli jesteś zainteresowany zapraszam do kontaktu. Oprócz serwisu i bogatej oferty mamy też szereg ciekawych aplikacji a smartfony do ich obsługi - warto sprawdzić jakie ciekawe aplikacje mamy w ofercie
[więcej informacji poprzez PW]

Pozdrawiam!

jagu
Aktywny
Aktywny
Posty: 298
Rejestracja: 13 gru 2014, 18:59
Re: Jaki kocioł gazowy??

autor: jagu » 16 sie 2016, 9:45

Dobre są instalacje gazowe montujesz sobie zbiornik, uzupełniasz raz na jakiś czas. Pełna automatyka więc w zasadzie bez kłopotu można sobie sterować ogrzewaniem.
urodzony optymista

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Re: Jaki kocioł gazowy??

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 16 sie 2016, 11:58

jagu pisze:Dobre są instalacje gazowe montujesz sobie zbiornik, uzupełniasz raz na jakiś czas. Pełna automatyka więc w zasadzie bez kłopotu można sobie sterować ogrzewaniem.

Coś takiego, poza wysokimi kosztami, ma jeszcze podstawową wadę. Nie dba o komfort poza sezonem grzewczym.
HVAC - najtańszy komfort.


Wróć do „Instalacje gazowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości

Gotowe projekty domów