wykonawca nie zapłacił za materiały na które dostał zaliczki

Opinie techniczne budynków i budowli, odbiory robót w imieniu Inwestora, Doradztwo techniczne, Nadzory inwestorskie, optymalizacja kosztów budowy.
whros8
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 16 wrz 2015, 12:19
wykonawca nie zapłacił za materiały na które dostał zaliczki

autor: whros8 » 16 wrz 2015, 12:25

Witam,
proszę o radę w następującej sprawie: wykonawca remontujący moje mieszkanie otrzymywał ode mnie spore zaliczki na zakup materiałów. Kiedy przyszło do rozliczenia się i poprosiłam o faktury za materiały wykonawca powiedział, iż nie może mi ich okazać ponieważ nie zapłacił za część materiałów. Każdą daną zaliczkę mam podpisaną przez wykonawcę. Nie mam z wykonawcą żadnej umowy. Czy sklepy w których brał materiał mogą żądać ode mnie zapłaty za materiał?

andrzejowy
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 35
Rejestracja: 21 sie 2015, 13:02
Re: wykonawca nie zapłacił za materiały na które dostał zali

autor: andrzejowy » 16 wrz 2015, 13:32

Skoro nie zapłacił za materiały to skąd je ma? Ukradł czy sklep mu podarował czy co? Rozlicz się z nim tylko i wyłącznie za to co macie na papierze a resztą niech się przejmuje on sam.

Arwnet
Początkujący
Początkujący
Posty: 15
Rejestracja: 01 cze 2015, 13:35
Kontaktowanie:
Re: wykonawca nie zapłacił za materiały na które dostał zali

autor: Arwnet » 16 wrz 2015, 13:51

Właśnie, bo też tego nie rozumiem, zapytaj się go skąd ma te materiały i postąp dokładnie tak jak Ci powiedział andrzejowy

xander119
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 2490
Rejestracja: 16 sty 2014, 8:49
Re: wykonawca nie zapłacił za materiały na które dostał zali

autor: xander119 » 16 wrz 2015, 15:28

Wyczuwam że faktury były wystawiane na autora postu z odroczonym terminem płatności..

EldorRado56
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 50
Rejestracja: 02 wrz 2015, 9:10
Re: wykonawca nie zapłacił za materiały na które dostał zali

autor: EldorRado56 » 21 wrz 2015, 16:14

może tak być , kiedyś słyszałem o takim przypadku. Moim zdaniem jeśli bierze się kogoś obcego do roboty, to na wszystko trzeba mieć na papierze.

whros8
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 16 wrz 2015, 12:19
Re: wykonawca nie zapłacił za materiały na które dostał zali

autor: whros8 » 24 wrz 2015, 8:00

wykonawca z części moich zaliczek dawał zaliczki w sklepach. Sytuacja jest taka że w niektórych sklepach jest zaliczka 50% wartości materiałów w innych 90%. Wykonawca pracował na czarno, nie mam z nim żadnej umowy na piśmie. Pobrane zaliczki kwitował mi. Faktury są na mnie z odroczonym, terminem płatności. Towaru nie wybierałam osobiście (poza jednym sklepem) ani też nie podpisywałam jego odbioru. Wszystko to robił majster. Zaliczki wpłacałam mu na podstawie WZ-etek oraz rezerwacji odbiorcy. Na fakturach cena większości towaru jest niższa niż na wz-tkach. A zatem wpłaciłam mu za dużo ( a on na domiar złego nie pozapłacał wszystkiego. Co w takiej sytuacji zrobić? oraz czy coś mi grozi ze strony sklepów? wykonawca grozi mi że sklepy podadzą mnie do windykacji. Proszę o pomoc.

xander119
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 2490
Rejestracja: 16 sty 2014, 8:49
Re: wykonawca nie zapłacił za materiały na które dostał zali

autor: xander119 » 24 wrz 2015, 10:57

No raczej że naślą na ciebie komornika. Ale skoro ty nie podpisywałeś tych faktur ani też pajac nie miał twojego upoważnienia czy też pełnomocnictwa to sklep nie miał prawa wydać obcemu towar na odroczony termin płatności. Idź do tych co mu wydali materiały a jemu zagroź policją- ja tu widzę dwa przestępstwa, oszustwo i wyłudzenie.

Gość10463
Re: wykonawca nie zapłacił za materiały na które dostał zali

autor: Gość10463 » 24 wrz 2015, 21:06

sprawa karna jak nic ...


Wróć do „Ekspertyzy budowlane i opinie techniczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości

Gotowe projekty domów