Krusząca się stara cegła

Wilgoć w domu to trudny, ale często spotykany przypadek, szczególnie w starszych budynkach. Jak się jej pozbyć? Co zrobić by mieszkać w suchym, zdrowym domu? Jakie są sposoby osuszania budynków i murów? W tym dziale znajdziesz podpowiedzi co robić, by pozbyć się wilgoci i jej skutków.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

Frendziu
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 29 sie 2015, 11:17
Krusząca się stara cegła

autor: Frendziu » 29 sie 2015, 11:28

Witam.

Jestem właścicielem lokalu znajdującego się w zabytkowej kamienicy i mam problem z sypiącymi się starymi cegłami. Lokal znajduje się w piwnicy w/w kamienicy. Pomieszczenia są suche jak na piwnice i dość ciepłe, chciałbym się dowiedzieć jakich środków muszę użyć, żeby zapobiec dalszemu rozsypywaniu się tych cegieł.

Prosiłbym o pomoc i z góry dzięki.

Gość10463
Re: Krusząca się stara cegła

autor: Gość10463 » 31 sie 2015, 6:34

są takie środki chemiczne do wzmacniania cegieł ... ale jak się domyślasz to chemia stricte konserwatorska i nie umiejętne dobranie choćby procentowego roztworu do ilości chlorków zawartych w cegle oraz zawartości margla może nieoczekiwanie zmienić bieg wydarzeń ... czyli zamiast naprawić popsujesz .... dowiedz się co to jest ciśnienie krystalizacyjne i co potrafi zrobić z cegłą czerwoną

poza tym nikt Ci tego nie sprzeda bo nikt nie będzie odpowiadał za nieprawidłowe użycie, chyba że podpiszesz glejd że w razie czego nie będziesz rościł sobie praw do odszkodowania czy odpowiedzialności sprzedawcy za wyrządzone szkody na obiekcie związane z nieprawidłowym wykonaniem .... to mogę Ci sprzedać nawet 100 litrów

są specjalistyczne firmy od takich zabiegów więc dla nich to chleb powszedny dla Ciebie wieeelka zagadka i tajemnica

MTW
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1738
Rejestracja: 12 gru 2008, 21:47
Lokalizacja: Orle
Kontaktowanie:
Re: Krusząca się stara cegła

autor: MTW » 02 wrz 2015, 19:44

Frendziu pisze:Witam.

Pomieszczenia są suche jak na piwnice i dość ciepłe,


się zastanawiam co znaczy suche jak na piwnicę - to znaczy że jak na parter byłoby mokre ???

cegła nie kruszy się bez powodu


Wróć do „Osuszanie budynków - wilgoć i grzyb na ścianach”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości

Gotowe projekty domów