Mieszkanie dla młodych, nowy program rządowy

Dom jednorodzinny czy wielorodzinny z poddaszem użytkowym czy parterowy? Jaki projekt domu jednorodzinnego wybrać? Jak dostosować projekt gotowy do naszych potrzeb? Zapraszamy do wymiany uwag i spostrzeżeń oraz nurtujących problemów dotyczących projektów domów oraz do zamieszczania zdjęć z realizacji Waszych domów.
paliczot
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 22 sie 2014, 9:30
Kontaktowanie:
Re: Mieszkanie dla młodych, nowy program rządowy

autor: paliczot » 22 sie 2014, 9:33

to jest super oferta szczególnie dla młodych rodzin z dziećmi. Wyszukujesz sobie kredyt i mieszkanie u dewelopera i można całkiem fajne pieniądze dostać z tego programu

no_piotr
Początkujący
Początkujący
Posty: 15
Rejestracja: 24 cze 2014, 11:56
Re: Mieszkanie dla młodych, nowy program rządowy

autor: no_piotr » 01 wrz 2014, 14:57

własnie my z żoną skorzystaliśmy z tego projektu. Znaleźliśmy najpierw idealne mieszkanie http://www.pajo.pl/nieruchomosci/ załatwiliśmy formalności i czekam tylko na kredyt. I niedługo będziemy na swoim

karola88
Aktywny
Aktywny
Posty: 139
Rejestracja: 24 wrz 2014, 10:21
Kontaktowanie:
Re: Mieszkanie dla młodych, nowy program rządowy

autor: karola88 » 24 wrz 2014, 10:46

Tak jak już ktoś wyżej pisał bardzo fajnie, że o dopłatę mogą się starać single :) Trudno, żeby takie osoby miały gorszy start w kupnie mieszkania niż małżeństwa.

Ruda_Iwona
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 03 lut 2015, 21:44
Re: Mieszkanie dla młodych, nowy program rządowy

autor: Ruda_Iwona » 03 lut 2015, 21:47

Witam,

czy ktoś może podzielić się swoimi doświadczeniami w związku z wystąpieniem o zwrotu podatku vat przy budowie domu systemem gospodarczym?
Zastanawia mnie również specyfika powierzchni, która nie wlicza się do powierzchni użytkowej, np. czy jest jakaś norma, podstawa prawna, która określa co to jest pralnia? obawiam się sytuacji, gdy np. moim zdaniem pomieszczenie jest pralnią, a ktoś inny stwierdzi, że jest to łazienka, która wlicza się do powierzchni użytkowej.

z góry dziękuję za pomoc,
Iwona


Czytaj więcej na Infor.pl: http://forum.infor.pl/topic/156390-na-c ... z3QiWTpDw7

money-honey
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 41
Rejestracja: 20 mar 2015, 8:57
Re: Mieszkanie dla młodych, nowy program rządowy

autor: money-honey » 26 kwie 2015, 11:19

Nie kwalifikuję sie niestety do tego projektu ;) jedynie zwykły kredyt mieszkaniowy mnie czeka. Ale najważniejsze, że będę miała swoje własne, nowe mieszkanie :) Już szukam odpowiedniej lokalizacji i myślę, że to co oglądałam ostatnio to strzał w dziesiątkę http://oltaszyn.com/. Okolica świetna, nowe komfortowe mieszkanie, w planach piękny park. czego mi więcej trzeba?

Awatar użytkownika
tetate
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 627
Rejestracja: 06 sie 2012, 13:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:
Re: Mieszkanie dla młodych, nowy program rządowy

autor: tetate » 24 cze 2015, 12:10

Na pewno warto jest sie zorientować czy się kwalifikujecie. Zobaczcie sobie na wysokość dopłat:
single 10%
rodziny z 1 dzieckiem 15%
rodziny z 2 dzieci 20%
rodziny z 3 dzieci 25%

To nie są małe pieniadze szczegolnie jeśli w grę wchodzą mieszkania w większych miastach, które przecież do takich tanich nie należą. Odsyłam również do artykułu jaki ostatnio pojawił się na stronie wp:
http://dom.wp.pl/wiadomosc.html?kat=1036139&title=Mieszkanie-w-kredycie-jak-wybrac-nieruchomosc-z-mysla-o-przyszlosci&wid=17301793&smqbzticaid=1151a5&_ticrsn=5

Jest tam opisane krok po kroku jak się przygotować do programu, jak wziąć w nim udział . Takie info dla tych , którzy jeszcze nie są w temacie.

62miko
Aktywny
Aktywny
Posty: 286
Rejestracja: 12 sie 2014, 18:40
Re: Mieszkanie dla młodych, nowy program rządowy

autor: 62miko » 06 lip 2015, 16:12

Ja widziałam ostatnio sporo ładnych mieszkań na
http://www.mapanieruchomosci.pl/ i myślę o zakupie jednego pod wynajem. Głównie po głowie chodzi mi Gdańsk ale Warszawa czy Poznań też mogłyby się sprawdzić. Jak już bym miała brac kredyt to normalny a nie w mdm. Jakoś mnie ten program nie przekonuje. RnS było już lepiej dopracowane.

irek03
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 09 lip 2015, 11:03
Kontaktowanie:
Re: Mieszkanie dla młodych, nowy program rządowy

autor: irek03 » 09 lip 2015, 11:20

również się zastanawiam i chyba skorzystam z tej oferty:)

ignacyy91
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 62
Rejestracja: 15 lip 2015, 13:46
Kontaktowanie:
Re: Mieszkanie dla młodych, nowy program rządowy

autor: ignacyy91 » 16 lip 2015, 9:57

Nad kredytem hipotecznym zastanawialiśmy się z żoną od dłuższego czasu, ale wcześniej nie mieliśmy na wkład własny. Teraz mamy (jakieś 10 %) więc rozglądamy się za ofertami, na razie w internecie (np. na http://homebanking.pl/ ). Pewnie zdecydujemy się na program MDM - podobno wprowadzono jakieś nowe zmiany, jak możliwość zakupu mniejszego mieszkania.

Arinue
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 366
Rejestracja: 15 paź 2014, 13:37
Re: Mieszkanie dla młodych, nowy program rządowy

autor: Arinue » 12 sie 2015, 13:25

62miko - jesli chodzi o Gdańsk to teraz sa bardzo ciekawe nieruchomosci w Soszkowie (niby nie jest to sam Gdańsk, ale masz bezposredni autobus do rynku, wiec nie widac roznicy w smie). Ja sie teraz nad tym zastanawiam, nie wiem wlasnie tylko czy korzystac na to z mdmu czy z normalnego. Chyba eszcze przejrze te kredyty, ale ogolnie to nawet nie sa drogie te mieszkania (bo za 74m2 tam chca okolo 270 tys), wiec chyba na takiej kwocie to sie nie bedzie duzo roznilo.

Flow
Początkujący
Początkujący
Posty: 20
Rejestracja: 17 sie 2015, 22:23
Kontaktowanie:
Re: Mieszkanie dla młodych, nowy program rządowy

autor: Flow » 23 sie 2015, 14:12

Z tego co się orientowałam to jak ktoś zagłębi mocniej się w te projekty pomocy rządowej dla młodych to może zobaczyć, że te kredyty tak na prawdę wychodzą drożej niż zwykły hipoteczny. Co z Tego, że są do płaty jak na oprocentowaniu podnoszą :) Warto przejść się do placówek i poprosić o obie symulacje MDM i klasyczny kredyt hipoteczny :)


Wróć do „Projekty domów jednorodzinnych”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości

Gotowe projekty domów