Ogrodzenie pdmurówka + panele

Wybór rodzajów ogrodzeń jest bardzo duży. Tu znajdziesz informacje i opinie o rodzajach ogrodzeń, a także praktyczne porady na temat tego jak samodzielnie wykonać ogrodzenie i jakie materiały wybrać.
gemba09
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 13 kwie 2014, 14:09
Ogrodzenie pdmurówka + panele

autor: gemba09 » 03 sie 2015, 14:03

Witam.

Zakupiłem podmurówkę 25x250 oraz panele ogrodzeniowe 1,5h i do tego bramę "brama jagoda", słupki do paneli wziąłem gotowe ocynkowane, a do bramy kupiłem profil 8x8.
Zastanawiam się jak połączyć bramę z podmurówką i panelami.
Czy zrobić dwa słupki obok siebie jeden do bramy drugi do paneli, czy jednak zrobić tylko ten do bramy i do niego doczepić panel.
Gdy zrobię dwa słupki to wtedy słupek od paneli jeszcze wcisnę w podmurówkę, a gdy zrobie sam słupek od bramy to nie zmieści się on w podmurówkę.
Jeszcze na jakiej wysokości zrobić te słupki od bramy: równe z jej bocznymi krawędziami czy równo z jej środkiem tam jest 20 cm różnicy gdyż brama jest półokrągła. Te profile maja 2,4m długości więc na pewno nie zabraknie :D.
Co mi doradzicie ?

Obrazek

Krzysztof Krysiński
Aktywny
Aktywny
Posty: 164
Rejestracja: 07 kwie 2014, 12:58
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:
Re: Ogrodzenie pdmurówka + panele

autor: Krzysztof Krysiński » 18 sie 2015, 9:54

Polecałbym zrobić osobne słupki na panel oraz bramę. Te na bramę możesz zabetonować w podłożu zamiast w podmurówce.
Natomiast wysokość słupków zrobiłbym na wysokości górnej granicy łuku. Zobacz podobne rozwiązanie na zdjęciu:

Obrazek
Krzysztof Krysiński


Wróć do „Ogrodzenia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości

Gotowe projekty domów