Suszarka czy pralko-suszarka?

Łazienka w stylu nowoczesnym czy klasycznym? Jaką wybrać armaturę łazienkową i kolor płytek? Wanna czy prysznic? Jak zaaranżować małą łazienkę w bloku? Takie pytania zadaje sobie każdy, kto ma przed sobą wizję remontu łazienki.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

Redakcja
Redakcja
Posty: 5433
Rejestracja: 02 cze 2003, 8:18
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:
Suszarka czy pralko-suszarka?

autor: Redakcja » 10 sie 2015, 18:53

Tradycyjne suszenie bielizny sprawia zwykle wiele kłopotów. Zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym, kiedy nie... Suszarka czy pralko-suszarka? >>
Redakcja

romuald
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 96
Rejestracja: 14 gru 2010, 13:56
Suszarka czy pralko-suszarka?

autor: romuald » 10 sie 2015, 18:53

Jak masz suszarkę z pompą ciepła (ja mam np. EDH3487RDE) to koszty suszenia stają się niewielkie. No i mam 10 lat gwarancji na silnik.

Iwona O.
Początkujący
Początkujący
Posty: 32
Rejestracja: 18 mar 2015, 13:36
Re: Suszarka czy pralko-suszarka?

autor: Iwona O. » 14 sie 2015, 19:47

Ja mam suszarkę- kupiłam niedawno bo po ostatniej zimie i suszeniu prania w domu zaczęła mi wychodzić wilgoć i grzyb. Cały czas walczę ;) Przede wszystkim pochłaniacze wilgoci - może taki http://www.pochlaniaczewilgoci.pl/pochlaniacze-wilgoci-silica-gel/ będzie bardziej efektywny ? Jak już pozbędę sie wilgoci to remont solidny trzeba zrobić.

Pod_sosonami
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 14 sie 2015, 7:25
Re: Suszarka czy pralko-suszarka?

autor: Pod_sosonami » 16 sie 2015, 9:17

Chyba suszarka, ja miałam pralko-suszarkę, która praktycznie nie spełniała funkcji suszenia: pranie suszone śmierdziało, nie do końca było suche, nie korzystałam z suszenia w ogóle. Chciałam mieć kombajn, żeby zaoszczędzić na miejscu, ale albo źle wybrałam z marką, albo kombajny nie są dobre. Teraz mam tylko pralkę, ale kto wie, może w nowym domu zdecyduję się i na odrębną suszarkę, bo jeśli tylko będzie dobrze działać, to bardzo ułatwia i nie trzeba biegać z praniem do wieszania.
zaczynam realizować marzenie o własnym domu... :)

przemas11
Początkujący
Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: 19 kwie 2011, 21:21

autor: przemas11 » 23 sie 2015, 20:28

Zarówno jedno urządzenie i drugie jest przydatne. Jeśli ktoś decyduje się na zakup suszarki i jego pralka jest na chodzie to według mnie bardziej racjonalny jest zakup suszarki. Natomiast jak ktoś musi kupić pralkę to myślę że warto zainwestować w pralko-suszarkę. Producentów tych sprzętów nie ma tak dużo ale według mnie electrolux ma w kilka modeli zarówno suszarek jak i pralko-suszarek godnych uwagi.

AliceM
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 03 paź 2017, 13:47
Suszarka czy pralko-suszarka?

autor: AliceM » 03 paź 2017, 13:51

Osobiście nie ufam za bardzo rozwiązaniom typu 2w1, mając osobno suszarkę i pralkę, jeśli jeden z tych sprzętów ulegnie awarii, to drugi wciąż można używać. Przydatne informacje na temat suszarek znalazłam także tutaj http://poradnikowy.net/suszarki-do-pran ... roducenci/ , polecam poczytać jeśli ktoś stoi przed wyborem odpowiedniej suszarki.

adam_krakow
Aktywny
Aktywny
Posty: 287
Rejestracja: 11 cze 2014, 15:20
Re: Suszarka czy pralko-suszarka?

autor: adam_krakow » 06 paź 2017, 12:40

ja tam nie mam takich problemów, zdecydowanie jestem zwolennikiem tradycyjnych suszarek na pranie. kupiłem już jakiś czas temu na homedome i bardzo fajnie mi służy, nie myślę wymieniać na coś innego


Wróć do „Łazienki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 110 gości

Gotowe projekty domów